Добавить новость
ru24.net
World News in Slovak
Январь
2026

Lacné vajcia z klietkových chovov zmizli z obchodov. Zákazník si už teraz pripláca, hrozí ďalšie zdražovanie

0

Od nového roka už slovenskí zákazníci nenájdu na pultoch mnohých obchodov vajcia z klietkového chovu. Zahraničné reťazce k zastaveniu ich predaja pristúpili po vzore západu, kde sa tak udialo už pred dvomi rokmi. K zmene nedošlo teraz iba u nás, stop klietkovým vajciam dali aj v celej východnej Európe.

V otázke, aký bude dosah tohto opatrenia na ceny, sa obchodníci a chovatelia nezhodujú. Klietkové vajcia sú však spravidla lacnejšie ako ich náprotivky z takzvaných alternatívnych typov chovov.

Vývoj cien vajec je cyklický a počas roka sa pravidelne mení aj s meniacim sa dopytom. Najviac si za ne priplatíme pred veľkými sviatkami – Veľkou nocou a v decembri pred Vianocami. Naopak, najnižšie sa cenovky dostanú práve v januári, keď dopyt po nich výrazne klesne.

Tento rok je však výnimkou.

V článku sa ešte dočítate:

    • O koľko sa medziročne zvýšila cena vajec.
    • Aké faktory negatívne ovplyvňujú dostupnosť podstieľkových vajec.
    • Na ktoré krajiny je Slovensko odkázané pri dovoze.

Dostupné pre predplatiteľov

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 54% na dočítanie.



Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus
















Музыкальные новости




























Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса