Июнь
2021

Србија победила и Филипине

СРБИЈА – ФИЛИПИНИ 83:76 (22:16, 23:18, 22:28, 16:14)

Србија је и у другом мечу на Олимпијском квалификационом турниру забележила победу, овог пута против Филипина. Истина, ривал је задао велике муке нашој репрезентацији, која је неочекивано тешко стигла до тријумфа у последњих неколико минута. Овај меч су морали да прескоче Немања Бјелица и Никола Калинић који су добили ударце у мечу против Доминиканаца, а у игру није улазио Василије Мицић. Србија у суботу 3. јула у 16.00 сати игра у полуфиналу са другопласираним из Б групе.

Србија је отворила утакмицу са две тројке Добрића, Марјановић је додао закуцавање, па тројку Анђушић за 11:2 у 4. минуту. Међутим, Филипинци су погодили нелколико шутева и за три минута смањили на 12:13, али је наш тим на први одмор отишао са „плус шест“ (22:16).

Одлепила се екипа селектора Игора Кокошкова лако на старту друге деонице (30:18, 14. минут). Држала је Србија углавном двоцифрену предност током већег дела овог периода игре, а на полувреме отишла са 45:34.

Ништа ново није донела ни трећа четвртина, ривал је и даље пружао отпор нашој репрезентацији, у 29. минуту смањио на 60:65, а активан резултат је био и пре последње паузе – 67:62.

Тројком су Филипинци започели последњу деоницу, а онда и искористили грешку нашег тима да изједначе 67:67. Србија је скоро три минута била без коша, до поена Марјановића, а онда и Анђушића 71:67. Додао је двојку Јовић, али је ривал погодио тројку (72:73), и то док је Јовић лежао на другом делу терена због повреде. Нажалост, наш бек није могао да настави игру јер је очигледно у питању озбиљнија повреда, пошто су га лекари малтене изнели са терена. Повели су Филипинци четири минута пре краја 74:73, а наши играчи су схватили да је враг однео шалу. Поентирао је два пута заредом Марјановић за 77:74, али су противници узвратили – 76:77. Промашио је Аврамовић закуцавање, Филипинци су промашили тројку, па је Добрић асистирао Бобију за 79:76 минут пре краја. Још једном ривал није искористио напад, поново је одлични Марјановић погодио, овог пута са дистанце .– 81:76, 36.6 секунди пре краја. Одбранили смо напад, Анђушић је фаулиран 8.8 секунди пре краја, погодио је оба слободна бацања и ставио тачку на овај тежак меч 83:76.