Июнь
2022

Победа женске У20 репрезентације на Златибору

Србија У20 – Словачка У20 60:43 (17:12, 8:10, 15:8, 20:13)

Женска У20 репрезентација Србије, која на Златибору приводи крају припреме за Европско првенство у Шопрону, у једној од последњих провера савладала је селекцију Словачке.

После изједначеног првог полувремена, наше девојке су одлучујућу предност стекле у другој половини треће четвртине чији су крај дочекале са капиталом од 10 поена (40:30), да би потом серијом 12:2 у првих пет минута последњег периода разлику дуплирале и осигурале победу.

Два тима ће сутра у Чајетини одиграти још један меч. Наше девојке се 4. јула враћају у Београд, пут за Шопрон, на Европско првенство, планиран је за 6. јул.

Србија У20: А. Матић 9, Трипковић 5, Зарић, Марчетић 6, Чорто 2, Буквић 6, Поповић 2, М. Матић 8, Јовановић 2, Вучковић 7, Росић 13, Давинић.
Словачка У20: Газиова, Филицка 5, Довцикова 2, Краислова 7, Вандиликова 6, Јарсова 5, Банилова, Холикова, Варгова 1, Дохнанска 3, Зилинска 4, Кристова 10.