Добавить новость
ru24.net
World News in Serbian
Ноябрь
2016

NI: Како би се одупрлe Русији САД праве 400 нуклеарних ракета

0

Ратно ваздухопловство САД жели да добије у наоружање најмање 400 интерконтиненталних балистичких ракета нове генерације. По речима званичника војсци је потребно оружје које на дужи рок, до 2070. године и касније може да обезбеди заштиту америчке територије од могућег нуклеарног напада, пише  The National Interest.

Конструктори новог америчког оружја имају задатак да модернизују арсенал нуклеарног оружја и створе замену застарелим ракетама Minuteman, преноси портал телевизије Звезда.

Снага одвраћања треба да буде довољна јака, како би ризик узвратног удара био већи од жеље противника да крене у нуклеарни напад, нагласио је генерал-лајтнант америчког Ратног ваздухопловства Џек Вајнштејн. 

Он је такође рекао да по развоју арсенала Русија и Кина знатно превазилазе САД. Истакао је да је неопходно да се системи навођења побољшавају како би оружје одговарало савременим борбеним условима. 

На реализацију планова америчког Ратног ваздухопловства за стварање интерконтиненталних балистичких ракета нове генерације биће потрошено око 62 милијарде долара. У овом тренутку се разматрају понуде три компаније Northrop, Boeing и Lockheed.




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus
















Музыкальные новости




























Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса