Добавить новость
ru24.net
World News in Serbian
Декабрь
2016

Бугарска измирила дуг према Русији

0

Деветог децембра „Национална електроенергетска компанија" Бугарске у потпуности је измирила дуговања која је на основу одлуке Арбитражног суда при Међународној трговинској комори у Женеви имала према руској фирми „Атомстройэкспорт" (у саставу „Росатома") у спору око нуклеарне електране „Белене". 

„Руска страна задовољна је испуњавањем обавеза NEC у исплати дуга у пуном износу и року који су две стране установиле", истиче руска државна корпорација.  

Министарство енергетике Бугарске саопштило је да је Националној електроенергетској компанији обезбедило 601, 6 милиона евра за исплату дуга везано за нуклеарну електрану „Белeне".

„На Линији“: Зашто се Бугарска сетила енергетске сарадње са Русијом?

Бугарска и Русија постигле су крајем октобра договор о исплати комплетног дуга компанији Атомстройэкспорт до 25. децембра ове године. Руска компанија је пристала да уз исплату дуга до 15. децембра не тражи камату која је у том тренутку износила 23,8 милиона евра, пише портал Взгляд.

Арбитражни суд при Међународној трговинској комори у Женеви донео је у јуну, у спору Атомстројекспорта са бугарском Националном електроенергетском компанијом, одлуку у корист руске компаније. Суд је наложио да се Атомстројекспорту надокнади штета у вези са прекидом реализације пројекта нуклеарке Белене. Прихваћени су главни захтеви руске стране који су се тицали исплате изведених радова и наручене опреме, као и камата и судских трошкова, укључуући и адвокатске.

Софија је одустала од изградње електране Белене капацитета  2.000 мегавата у марту 2012. године. По потписаном 2006. уговору нуклеарку је према руском пројекту требало да гради Атомстројекспорт, док је наручилац посла NEC.




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus
















Музыкальные новости




























Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса