Добавить новость
ru24.net
World News in Serbian
Февраль
2017

Шојгу: Чуркина сам упознао у Југославији

0

Министар одбране Русије генерал Сергеј Шојгу је на сусрету са студентима Московског државног института за међународне односе (МГИМО) говорио о раду Виталија Чуркина за време догађаја у Југославији.  

Преминуо велики дипломата који је бранио Русију и Србију

„Желео бих да изразим искрено саучешће. Били смо добри другови и много тога смо урадили”, рекао је Шојгу, преноси RT. 

Он је рекао да се упознао са Чуркином за време догађаја у Југославији.

„Русија је тада први пут створила систем хуманитарне помоћи и отишло је шест великих конвоја. За то је посебно заслужан Виталиј Иванович”, истакао је министар.

„Многи ће морати да окају грехе“: Најупечатљивије изјаве Виталија Чуркина

Шојгу је такође рекао да је заједно са Чуркином у Београд водио делегацију руског парламента. Према речима министра руске војске, као резултат те посете у Русију је отпутовало 5 хиљада деце.

Стални изасланик Русије при УН Виталиј Чуркин преминуо је 20. фебруара у Њујорку дан уочи свог 65. рођендана.




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus
















Музыкальные новости




























Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса