Добавить новость
ru24.net
Жизнь
Июль
2024

Зважити дитину до та після годування?

0

Одним із сталих та поширених міфів про грудне вигодовування є, на жаль, «Треба зважити дитину до годування та після, щоб дізнатися, чи з’їдає вона свою норму». Що ж не так з цим твердженням? Якщо коротко – то все!

На перший погляд, все здається логічним – проста фізика підказує, що якщо ми дізнаємося, скільки дитина важила до прикладання, потім зважимо після, то ми ТОЧНО знатимемо, скільки вона з’їла, так? Так, ми будемо знати, скільки вона з’їла. АЛЕ:

Скільки дитина з’їла САМЕ ЦЬОГО РАЗУ

По-перше, ми дізнаємося тільки те, скільки дитина з’їла САМЕ ЦЬОГО РАЗУ. Але малюк – не робот, і не машина, він жива людина, й прикладається до грудей для РІЗНИХ потреб щоразу. Колись для того, щоб дійсно спокійно поїсти, і в цей раз може добре і довго смоктати та висмоктати багато молока. А в інший раз – для того, щоб допомогти собі заспокоїтися, і буде смоктати тільки поверхнево та не дуже довго, й висмокче зовсім трохи молока. Але, як назло, саме в цей раз дитину захочуть зважити та отримають таку цифру, від якої впадуть у тривогу «дитині мало молока!».

Так, можна почати зважувати дитини ЩОРАЗУ протягом доби. Я навіть знаю не один такий випадок, і їх наслідки – теж. Це несплячі мами, що  тривожаться все більше, та немовлята, що досягли настільки серйозного занепокоєння, що відмовлялися брати груди.

Зважування порушують нормальну фізіологічну поведінку і мами, і дитини

По-друге, зважування до/після порушують нормальну фізіологічну поведінку і мами, і дитини при годуванні грудьми.

Адже мама нервує через цифри, які отримає:

  • У результаті виділяються гормони стресу, які конкурують з гормоном, що відповідає за виділення молока з грудей – окситоцином, та погіршують його роботу.
  • Це призводить до виходу меншої кількості молока та поганого спорожнення грудей.

А дитина переживає, тому що:

  • напружена мама,
  • тому що обстановка нервова,
  • ще й молоко тече не так активно, як завжди.

В результаті гірше та більш нервово смокче, хвилюється, відволікається та висмоктує менше, ніж змогла б отримати спокійною.

Окрім того, для того, щоб зважити після, мама не дає дитині спокійно заснути біля грудей, посмоктуючи час від часу. Тобто кількість отриманого дитиною молока ще більше зменшується. А якщо це «контрольне зважування» відбувається в умовах поліклініки, де «суворі екзаменатори» в особі педіатрів або медсестер пильно стежать за часом та говорять прямо під час «тесту» щось на кшталт: «Повинна висмоктати за 10 хвилин 100 мл!». Можна собі уявити, наскільки нервовими виявляться ці хвилини!

Точність дитячих вагів та зважування

По-третє. Можна дуже багато говорити про точність дитячих вагів та зважування.

  • Будь-яка техніка може бути несправною,
  • в будь-яких вагах може сісти батарейка,
  • вони можуть стояти не на суворо горизонтальній твердій поверхні, а, наприклад, на клишоногій тумбочці, що хитається, в поліклініці або на нерівній підлозі в будинку, що значно знижує точність вимірювань.

До того ж, точність вимірювання дуже сильно залежить від того, чи спокійно лежить дитина на вагах або вона тривожна та постійно рухається. Ну й на солодке – може, для деяких людей це буде новиною, але будь-який вимірювальний прилад має свою встановлену похибку. Зазвичай її межі пишуть в інструкції, вона становить до +/- 5-10 г. Але уявіть собі, що перед «контрольним годуванням» вона піде в «+», а після – покаже «-». Як це вплине на оцінку та аналіз результату? А ще існують помилки не тільки вимірювання, але й саме вагів! У моїй практиці були випадки, коли різні ваги в одному приміщенні показували дані, що відрізнялися на 350 г!

Норма на одне годування

По-четверте. Для багатьох виявиться новиною, але не існує «норми на одне годування». Саме поняття такої «норми» – це калька з нормалізованого, на жаль, в сучасному суспільстві штучного вигодовування. Де, дійсно, ретельно та суворо визначено:

  • скільки мл молочної суміші дитина повинна з’їсти за одне годування,
  • скільки таких годувань на добу
  • та обсяг одержуваної суміші повинні бути в залежності від віку дитини.

Звичайно, ці розрахунки проводилися через те, що, з одного боку, суміш важко перетравлюється й необхідно точно знати, скільки дитині потрібно отримати для росту та розвитку. А з іншого боку, щоб її організм впорався з цією кількістю без серйозних наслідків для здоров’я . Але тут ще втручаються інтереси корпорацій-виробників штучного харчування, які, звичайно ж, зацікавлені в тому, щоб кожен споживач придбав якомога більше їх продукції. Тому ці «норми», що вказані на пачках з сумішшю, зазвичай виявляються завищеними.

Додатково для роздумів.

Так як суміш перетравлюється дуже довго (3-4 години), то дитина на штучному вигодовуванні їсть певну кількість разів на добу, приймаючи кожен раз досить великий обсяг їжі. А немовля на грудному вигодовуванні смокче груди в залежності від своїх потреб, і ці потреби можуть істотно коливатися не тільки між різними дітьми, але навіть у одної і тої ж дитини в різні дні та періоди життя. 

Дитина на ГВ легко перетравлює грудне молоко, тому фізіологічно матиме набагато більше прикладань до грудей (зазвичай це 6-18, але буває і більше, споживаючи на добу в середньому 788 ± 169 з коливаннями від 478 до 1356 мл, і кожен день це може бути інша цифра), ніж малюк на штучному вигодовуванні (має на добу 4-8 годувань загальним добовим обсягом близько літра).

Зрозуміло, що діти на грудному вигодовуванні при великій кількості смоктання можуть дозволити собі у рази менші та щоразу різні порції, що істотно краще для здоров’я як їх травної системи, здоров’я в цілому, так і формування здорової харчової поведінки на все життя.

Знати, скільки дитина з’їдає, не має сенсу!

І, нарешті, найголовніше – по-п’яте. Зважити дитину до та після годування та отримати знання, скільки дитина з’їдає за раз або навіть за добу, жодним чином не допомагає! Чому? Тому що ми не знаємо головного – скільки з з’їденого засвоїться та яка потреба в харчуванні в саме цієї дитини.

Діти різні, хтось чудово набирає на 500-600 мл на добу, а хтось погано на 800, треба, наприклад, 1000 або більше мл для гарного набору ваги та розвитку. Всі діти, як і всі люди в цілому, різні, в них різні потреби організму, різні енергетичні витрати, які змінюються не тільки залежно від віку, але й щомісяця, щотижденя, щодня та щогодини. Взимку, наприклад, енергетичні витрати можуть підвищуватися через необхідність додатково терморегулюватися. Або людина більше енергії витрачає, тому що в неї є особливості здоров’я або життя, на компенсацію яких йдуть додаткові втрати.

Саме тому зважити дитину до та після годування абсолютно не інформативно, а от знати набір ваги за тиждень-місяць, навпаки – дуже інформативно. Це дійсно допомагає достовірно визначити, чи вистачає дитині молока.

Але чекати місяць при недоборі ваги може бути дуже небезпечно. Тоді інколи дивляться прибавку не за тиждень, а за 3-4 дні, і навіть це буде набагато інформативнішим, ніж знати, скільки дитина з’їдає за раз або за добу. Чим менше період зважування, тим менше об’єктивної інформації ми отримуємо.

Важка ситуація з грудним вигодовуванням? Звертайтеся, допоможу!

Авторка — Маргарита Лежепекова, консультантка з грудного годування

Джерела:

Breastfeeding in the 21st century: epidemiology, mechanisms, and lifelong effect Prof Cesar G Victora, MD, et al. 2016

Volume and Frequency of Breastfeedings and Fat Content of Breast Milk Throughout the Day Jacqueline C. Kent at al. Pediatrics 2006

Запис Зважити дитину до та після годування? спершу з'явиться на Маргарита Лежепекова ????.




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus



ТСД SAOTRON RT41 GUN: практичный, производительный, надёжный

С начала 2024 года более 2,5 тысячи многодетных мам в Московском регионе досрочно вышли на пенсию

Социальный фонд оказывает помощь эвакуированным жителям Курской области

Социальный фонд оказывает помощь эвакуированным жителям Курской области


Невидимая угроза: врач Кутушов рассказал, как токсины попадают в вашу еду

Фонд «Зеленая миссия» запустил акселератор для социальных предпринимателей и продолжает прием заявок на участие в конкурсе

Как адаптировать коллектив к новым вызовам и изменениям

Журналистка Ксения Собчак появилась на публике в шляпе гусара


My mother and I were still estranged when she died in 2019. I went to a medium to connect with her and it brought me closure.

Just hours left for thousands of hard-up households to get £100s worth of white goods or new boiler – how to claim now

Nottingham rampage victim’s families slam ‘shameful & arrogant’ BBC doc ‘too sympathetic’ to killer Valdo Calocane

Turkish Police arrest 14 Afghan refugees


На Буровой столкнулись маршрутка и грузовик. Пострадали пятеро

Солнечный денёк...

StarLine: Умный комфорт в твоих руках!

Родители 317,2 тыс. детей в Московской области получают единое пособие


Helldivers 2 players have been tasked with building the 'Democracy Space Station,' a 'gigastructure' of indeterminate firepower that will be aimed by literal democracy

Today's Wordle answer for Sunday, September 29

Destiny 2 is adding new maps and factions to the superb Onslaught mode next week, but Bungie confirms no new 'shiny' weapons

Мафия-НН: У него было несколько личностей, каждая из которых появлялась в зависимости от ситуации, и никто не знал, кем он будет через минуту.


Просувайте сайт на новий рівень за допомогою якісних крауд-посилань


Онлайн-выставка «Стихи остаются в строю: Советские поэты, павшие на Великой Отечественной войне»

Завод весового оборудования | Импортозамещение весового оборудования

Приготовивший кофе Путину и Собянину студент рассказал о своем волнении

История борьбы человечества с сердечно-сосудистыми заболеваниями




Добрынин оставил в наследство недвижимость стоимостью порядка 200 млн руб.

С начала 2024 года более 2,5 тысячи многодетных мам в Московском регионе досрочно вышли на пенсию

IV Фестиваль музыкальных традиций России «Хранимые веками» продемонстрировал актуальность народного искусства

История борьбы человечества с сердечно-сосудистыми заболеваниями


На мосту через реку Тосна в составе федеральной трассы М-10 перекроют одну полосу в направлении Санкт-Петербурга

Более 10 новых линий наружного освещения появилось в Щелкове за 4 года

мемуары часть два

Детскую площадку обновят в деревне Сидориха городского округа Чехов


Теннисист Рублев: после US Open мне грозила ампутация

Шнайдер проиграла Френх в третьем круге турнира WTA в Пекине, взяв сет под ноль

Рублев рассказал, что ему грозила ампутация после US Open

Рублев вышел в четвертьфинал турнира в Пекине


"Звездач": актер Нагиев исполнит главную роль в "Постучись в мою дверь в Москве"

Экспресс-новости: дело бойца "Мамбы" Гусейнова передано в суд, в сфере здравоохранения возбуждено 7 новых уголовок, а Александр Молчанов получил реальный срок за хищения при ремонте орловских мостов

На мосту через реку Тосна в составе федеральной трассы М-10 перекроют одну полосу в направлении Санкт-Петербурга

Более 10 новых линий наружного освещения появилось в Щелкове за 4 года


Музыкальные новости

«Нельзя терять эту девочку»: Нюша рассказала о личностях внутри себя

Аня Покров, Элджей и другие звезды запустили флешмоб в поддержку людей с ДЦП

Изнасиловал Бибера, убил Джексона? Как P.Diddy держал в страхе весь Голливуд и кто пострадал от его рук

Концерт к 150-летию Чарльза Айвза: Американская классика в «Зарядье»



Завод весового оборудования | Импортозамещение весового оборудования

Онлайн-выставка «Стихи остаются в строю: Советские поэты, павшие на Великой Отечественной войне»

История борьбы человечества с сердечно-сосудистыми заболеваниями

Приготовивший кофе Путину и Собянину студент рассказал о своем волнении


Росгвардейцы в Тюмени обеспечили безопасность Международных соревнований по спортивной борьбе и матча Чемпионата России по хоккею

«Зенит» объявил стартовый состав на матч Кубка России против «Акрона»

«Обострял, пытался играть в шоу-бизнесмена»: Дмитрий Губерниев рассказал в «УТРО.ТНТ» о впечатлениях от Жени Ершова

Невидимая угроза: врач Кутушов рассказал, как токсины попадают в вашу еду


История борьбы человечества с сердечно-сосудистыми заболеваниями

Пожар вспыхнул в гостинице «Охотник» на Головинском шоссе в Москве

Источник 360.ru: в Москве женщина пыталась похитить ребенка, ее догнала полиция

На мосту через реку Тосна в составе федеральной трассы М-10 перекроют одну полосу в направлении Санкт-Петербурга


Путин пошутил, что взял кофе в парке «Руднево» в кредит

Заместитель управляющего ОСФР по г. Москве и Московской области Алексей Путин об индексации работающим пенсионерам

Путин и Собянин выпили по стаканчику кофе в студенческой столовой

Путин и Собянин пообщались со студентами в "Руднево"





Медсестре из Москвы запросили 8,5 лет колонии по делу о "фейках"

История борьбы человечества с сердечно-сосудистыми заболеваниями

Пластический хирург Мадина Байрамукова: что такое тредлифтинг

Медицинский директор «Евроонко» Андрей Ворыханов принял участие в круглом столе в Общественной палате, посвященном образованию и науке в здравоохранении


Эксперт Туомас Малинен: «Мирный план» Киева спровоцирует эскалацию и ядерную войну с РФ

В Киеве раскрыли, что Зеленский не знает, на каких условиях идти на переговоры с РФ

Финский эксперт: Реализация Западом «мирного плана» Зеленского приведёт к

В Киеве забили тревогу из-за последствий провала Зеленского в США


Сотрудники Росгвардии, дислоцированные на территории комплекса «Байконур», приняли участие в товарищеском матче по мини-футболу

Тульская спортсменка завоевала золотую медаль Кубка России по шашкам спорта глухих

Сотрудники Росгвардии, дислоцированные на территории комплекса «Байконур», приняли участие в товарищеском матче по мини-футболу

«Динамо» Москва — «Спартак»: стали известны стартовые составы на матч Кубка России


В Якутии кратно увеличат поставки белорусских карьерных самосвалов БЕЛАЗ



Приготовивший кофе Путину и Собянину студент рассказал о своем волнении

Путин и Собянин выпили приготовленный студентами кофе в парке «Руднево»

Путин и Собянин выпили по стаканчику кофе в студенческой столовой

Путин и Собянин посетили индустриальный парк «Руднево»


Донские дети смогут поучаствовать в акции Росприроднадзора «Экоелка»

Завершился молодежный просветительный проект «Сохраняй Алтай»

LG ДЕЛИТСЯ СТРАТЕГИЧЕСКИМ ВИДЕНИЕМ И БУДУЩИМИ ИНИЦИАТИВАМИ ПО РАСШИРЕНИЮ ЭКОСИСТЕМЫ «AI webOS»

Депутат Милонов призвал россиян не выбрасывать старые вещи


мемуары часть два

Более 10 новых линий наружного освещения появилось в Щелкове за 4 года

Добрынина похоронят на «алле звезд» в Москве

Путин и Кравцов приехали в «Руднево» на открытие колледжа для операторов БПЛА


В 2024 году в Поморье на поддержку творческих союзов выделено 5 млн рублей

Ефимов: на станции «Рублево-Архангельская» готовятся к проходке тоннелей

В 14 регионах число детей в интернатах начнут сокращать на четверть

Детское радио звучит в Архангельске


Тематическая выставка «Одна страна. Одна семья. Одна Россия»

Ретро-вечер «Джентльмен удачи – Савелий Крамаров»

В центре Симферополя строится вдохновляющий жилой комплекс

Поздравительный десант «Не считайте прожитые годы, их и так никто не отберет…», к Международному дню пожилых людей


Добрынина похоронят на «алле звезд» в Москве

Экспресс-новости: дело бойца "Мамбы" Гусейнова передано в суд, в сфере здравоохранения возбуждено 7 новых уголовок, а Александр Молчанов получил реальный срок за хищения при ремонте орловских мостов

Сотрудники «Большой российской энциклопедии» требуют выплатить зарплату

Детскую площадку обновят в деревне Сидориха городского округа Чехов












Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
Андрей Рублёв

Рублев рассказал об операции перед турниром в Пекине






"Звездач": актер Нагиев исполнит главную роль в "Постучись в мою дверь в Москве"

Сотрудники «Большой российской энциклопедии» требуют выплатить зарплату

Детскую площадку обновят в деревне Сидориха городского округа Чехов

Путин и Кравцов приехали в «Руднево» на открытие колледжа для операторов БПЛА