Відмова від грудей. Частина 2 – причини, пляшка
Причини, чому стається відмова від грудей, можуть бути різними, але у моєму досвіді консультування – найчастіше це пляшка.
Попередні частини статті:
Як дитина смокче пляшку
Бо коли дитина смокче пляшку – це зовсім не те, що вона відчуває, коли смокче груди, як би вас не запевняли у зворотньому. Коли дитина смокче груди, вона працює – всією довжиною язика зціджуючи молочну залозу, і їй треба смоктати якісно, щоб викликати приплив. Коли вона отримує пляшку – там дитина просто сковтує те. Що їй ллється таким постійним потоком, використовуючи тільки кінчик язика і м’язи щік. Смоктальні рухи геть інші! Дослідження доводять, що використання пляшки особливо змінюють характер нутритивного смоктання (тобто саме того, для отримання молока). Про інші причини, чому не варто використовувати пляшку для догодовування, можна дізнатися зі статті.
Таким чином:
- дитина починає смоктати менш ефективно,
- отримує менше молока,
- не може вже зробити собі такий потік молока, який би її влаштовував
- і, відповідно, отримує менше задоволення від смоктання.
Все це разом закономірно призводить до зміни поведінки дитини біля грудей
Малюки більше нервують під час прикладання до грудей, відмовляються продовжувати годування, відволікаються, все гірше беруть груди, і, у підсумку – можуть відмовлятися брати груди взагалі.
І ця відмова від грудей через пляшку часто не стається швидко – вчора дали пляшку, а сьогодні вже не бере груди. Ні, найчастіше відчуття накопичуються, біля грудей дитині стає все важче через змінене прикладання. Дитина вже не може біля грудей розслабитись. Якщо в цій ситуації є ще й дурник – з часом відмовна поведінка дитини стає майже неминучою. Адже для заспокоєння в неї є пустушка, для легкого отримання їжі – пляшка, і це все стає між мамою і дитиною.
Про пляшки, що нібито «імітують материнські груди»
Окремо скажу про ту рекламну брехню стосовно того, що «наша пляшка імітує природній потік маминих грудей». Це просто маркетинг, тому що жодна пляшка цього не робить. У будь-якої з них є той гумовий пипть, якого смокче дитина, на відміну від смоктання грудей, де дитина має смоктати ареолу! Як не дивно, особливо це стосується саме тих пляшок, які виробники позиціонують як «схожі на материнскі груди». Саме вони мають тверду широку основу та виражений «сосок», на який сповзає при смоктанні дитина, навіть якщо спочатку широко відкрила рот. Жодна соска у пляшки не є такою м’якою і ніжною, як ваші груди! Те саме з будь-яким дурником (пустушкою). Ми хочемо ж, щоб дитина широко відкривала рот, тоді смоктання грудей буде ефективним і не травматичним для грудей.
Отже, ми розібрали, чому пляшка є лідером серед причини, через які може статися відмова від грудей.
Авторка: Маргарита Лежепекова, консультантка з грудного годування
Далі буде!
Наступні частини статті:
Джерела:
ABM Clinical Protocol #3 Supplementary Feedings in the Healthy Term Breastfed Neonate, Revised 2017
Association between pacifier use and bottle-feeding and unfavorable behaviors during breastfeeding Christyann L C Batista et al. 2017
Nutritive and non-nutritive sucking patterns associated with pacifier use and bottle-feeding in full-term infants Batista CLC, Rodrigues VP, Ribeiro VS, Nascimento MDSB, 2019
Запис Відмова від грудей. Частина 2 – причини, пляшка спершу з'явиться на Маргарита Лежепекова ????.