Україна може стати експортером біометану
На цьому наголосив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня під час вебінару «Можливості виробництва біогазу та вирощування енергетичних рослин». Захід відбувся в рамках проекту з поширення знань та досвіду з виробництва біогазу та вирощування енергетичних рослин Всеукраїнської Аграрної Ради та Біоенергетичної асоціації України.
«Розвиток біометанової галузі на сьогодні є дуже актуальним для України питанням. Наша земля є основним ресурсом для виробництва біогазу. Те, що раніше вважалося відходами, зараз є сировиною для енергетичної безпеки, створення доданої вартості, економічної вигоди. Як показав досвід під час війни, коли були перебої з електроенергією, деякі громади убезпечили себе від відключень завдяки біогазовим станціям, що розташовані на їх територіях. Тож на сьогодні важливо забезпечити певну децентралізацію в енергетичній сфері за зразком адміністративної реформи. Бачимо, що інтерес і попит серед аграріїв у питанні створення проектів біогазу є чималий, і ми його хочемо підтримувати», – зазначив Віталій Головня.
Під час вебінару експерти окреслили перспективи виробництва біометану в Україні, поділилися практичним досвідом реалізації проектів біогазу (під ключ) на прикладі відходів агрокомплексу, тваринництва, енергетичних культур. Розповіли, що має зробити інвестор для оцінки можливості реалізації біогазової установки. А також ознайомили з особливостями вирощування енергетичних рослин.