Добавить новость
ru24.net
Все новости
Май
2024

Новонароджена дитина не бере груди

0

Новонароджена дитина не бере груди … Як це можливо? На жаль, можливо. Такі ситуації рідкісні, але дуже важкі як для емоційного сприйняття мамами, так й для вирішення. Адже зазвичай очікується, що малюк, ледь народившись, припаде до грудей. А замість цього він протестує, кричить, плаче та відштовхується від грудей. У мами може виникнути почуття відторгнення, розчарування, смутку, відчаю …

Чому ж це трапляється, які причини? 

  • У більшості випадків, коли новонароджений не бере груди, це пояснюється не небажанням, а труднощами або неможливістю дитини взяти груди та смоктати.

Фізичні причини

Хоча зазвичай, коли новонароджена дитина не бере груди, є поєднання різних причин, спочатку перелічу фізичні причини. Вони зазвичай лежать на поверхні, їх легше помітити і, відповідно, легше зрозуміти, як вирішувати.

  • Дитині боляче і/або незручно смоктати. Це може бути, якщо дитина постраждала або травмована під час пологів фізично. Зазвичай такі ситуації швидко відслідковуються лікарями і здійснюється лікування. Наприклад, якщо у дитини травмована ключиця, або сталася кефалгематома. Тоді в положенні для смоктання йому може бути боляче. Іноді такі ситуації вирішуються підбором зручної пози для годування.
  • Досить рідко у дитини є особливості будови ротової порожнини, наприклад, коротка вуздечка під язиком або верхньої/нижньої губи, або маленький дефект в піднебінні, непомітний при перших оглядах, дуже високе піднебіння (готичне). Коротка під’язикова вуздечка зустрічається найчастіше і може дуже ускладнювати можливість взяти груди та смоктати якісно і ефективно. Потрібна консультація неонатолога, дитячого хірурга, компетентного в питаннях грудного вигодовування. А при необхідності – підрізання вуздечки.
  • Дуже часта причина нібито «відмови новонародженого від грудей» – це неправильне прикладання до грудей. Тобто так, як йому її пропонують, він взяти не може. Тут особливо буває корисна допомога консультантки з грудного вигодовування, щоб навчити маму і дитину ефективному захопленню грудей.

Натисніть кнопку «Записатися на консультацію», якщо вам потрібна допомога!

  • Дитина отримала якийсь замінник материнських грудей для смоктання (пустушка, пляшка, накладка на груди) та змінила механізм смоктання. Й тепер намагається застосувати нові вміння до грудей – явище, зване «плутаниною сосків».
  • У мами незвичайна форма ареоли, сосків або грудей (пласкі, втягнуті, дуже великі або дуже маленькі, широкі соски …). Зазвичай, якщо дитина не смоктала нічого, крім материнських грудей, це не становить труднощів – дитина вчиться смоктати мамині груди, якими б вони не були. Але іноді дітям потрібна допомога, щоб вони навчилися брати такі груди. Іноді потрібен час, щоб у дитини трохи підріс ротик й вона змогла взяти груди.
  • Досить часто груди та сосок стають незручними для того, щоб їх взяти та успішно утримувати в роті – наприклад, коли надмірно набрякають в момент приходу молока (через внутрішньовенні вливання в пологах, наприклад, або використання штучного окситоцину і/або епідуральної анестезії, або використання молоковідсмоктувача в перші дні, або травматичного «масажу» грудей та розціджування). У таких випадках необхідна допомога мамі, щоб прибрати набряк – лімфодренажний масаж, вплив холоду, техніки пом’якшення ареоли та допомога дитині, щоб полегшити захоплення.

Деякі випадки відмови новонародженого від грудей можна пояснити змішаними причинами:

  • Коли в природний хід пологів було здійснено велику кількість втручань – стимуляція, велика кількість медикаментів, неможливість матері прийняти зручну позу, потуги, контрольовані не рефлексом вигнання плоду, а «за командою», коли була необхідність застосування знеболювання, кесаревого розтину, екстреного або планового – дитина отримує і вплив ліків, й психологічний стрес або навіть травму, та іноді і фізичний вплив на здоров’я, що змінює її післяпологову поведінку на кілька годин, днів або навіть тижнів.
  • Коли є порушення або втручання в третьому періоді пологів та ранньому післяпологовому періоді – наприклад, розділення матері та дитини, недотримання «теплового ланцюжка» і безперервного контакту шкіра-до-шкірі протягом двох годин після пологів, що призводить до порушень импритингу та природної інстинктивної післяпологової поведінки дитини.
  • Погане самопочуття дитини, в результаті якого може змінюватися ставлення до смоктання, теж іноді має значення. Наприклад, малюкові занадто жарко, душно, або він важко пережив пологи, і може бути занадто збуджений або сонний, щоб брати груди та смоктати.

Ніколи не змушуйте дитину брати груди!

  • Часто звичайні з традиційної точки зору дії матері або персоналу можуть заважати дитині сформувати нормальні відносини з грудьми. Наприклад, коли дитину змушують взяти груди, особливо при першому прикладанні, або здійснюється насильницьке прикладання, вкладання соска в рот, що відбивається негативним досвідом спілкування з грудьми, і надалі малюк може відмовлятися повторювати цей досвід та брати груди. Або коли дитині тримають голову, що вона сприймає, як загрозу своїй безпеці (в разі, якщо щось перекриє дихання, дитина не зможе відвести голову назад та звільнити дихальні шляхи), що викликає й стрес, і рефлекторну реакцію – відштовхування від грудей. Або відведення і закривання ручок дитини «рукавичками» – малюк в цьому випадку позбавляється одного з механізмів орієнтування під грудьми (тактильного), або може бути занадто розгубленим, щоб взяти груди.
  • Іноді, якщо дитина дуже чутлива, навіть незначна на перший погляд обставина може мати велике значення в її бажанні смоктати груди. Наприклад, одяг, який заважає, натирає якусь частину тіла або просто закриває тіло для контакту шкіра-до-шкірі, або наявність шапочки. Або дитина, якій просто необхідно більше часу для орієнтування, налагодження контакту та розуміння, що і як йому робити.
  • Бувають також випадки, коли матері сприймають інстинктивну нормальну пошукову поведінку дитини біля грудей як відмову. Наприклад, дитина крутить головою з боку в бік у пошуках грудей, що сприймається як «ні».

А що ж робити, поки новонароджена дитина не бере груди?

А поки ви вирішуєте проблему і дитина груди не бере повністю або частково, або слабо та мало смокче, необхідно починати регулярні зціджування грудей ніж раніше після пологів (бажано не пізніше, ніж 2 години після пологів, не менше 8 разів на добу). Це і необхідна стимуляція грудей, і «замовлення» на молоко, і їжа для дитини, щоб підкріпитися та з новими силами долати труднощі. Все зціджене молозиво й пізніше молоко вигодовують дитині за допомогою альтернативних методів (ложка, стаканчик, шприц без голки).

Зрозуміло, що в кожному випадку наші дії будуть різними в залежності від причини. Але є заходи, які об’єднують наші дії та допомагають в будь-якому випадку, яка б причина не була. Це «золотий стандарт» в післяпологовій адаптації дитини та налагодженні відносин з мамою та грудьми, а також фізичної реабілітації стану новонародженого – контакт «skin-to-skin». Причому вплив контакту шкіра-до-шкіри має дозозалежний ефект – чим більше, тим краще, і за часом, і за ступенем. 

Чим більше мама буде контактувати, спілкуватися, гладити, торкатися, стимулювати дитину, тим швидше й повніше відновляться відносини. І відповідно, дитина захоче взяти груди, й у неї вийде її смоктати. Плюс час, терпіння, підтримка і багато любові!

Запис Новонароджена дитина не бере груди спершу з'явиться на Маргарита Лежепекова ????.




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus



«Сады и люди»: что можно увидеть рассказывает Радио Romantika

Квартальная выручка Freedom Holding Corp. выросла до $450,7 млн

Мари Краймбрери, Звонкий, DAASHA выступят на марафоне «Авторадио»

Большой стадионный концерт MACAN в Москве при поддержке Like FM


Мари Краймбрери, Звонкий, DAASHA выступят на марафоне «Авторадио»

Российская туристка поняла, кому действительно стоит приехать в Америку на ПМЖ, назвав 5 категорий людей и кому туда лучше не соваться

На 20% в сравнении с прошлым сезоном поднялся спрос на круизы по рекам осенью

Токсиколог Кутушов назвал топ продуктов для активной работы мозга


Angel Ayala Twice Floors Dave Apolinario In 6th Round Knockout To Win IBF Flyweight Title

Hidden Sky setting instantly improves TV guide – all it takes is three clicks on your remote

The Rise of Robotic Realism: Exploring the Future of Sex Dolls

Evolving Trends in Realistic Sex Doll Manufacturing


Мари Краймбрери, Звонкий, DAASHA выступят на марафоне «Авторадио»

Власти страны отказываются от легких водительских денег, VW скандалит, АВТОВАЗ торопится: итоги недели

Кроссоверы Москвич — а что в них российского?

«Сады и люди»: что можно увидеть рассказывает Радио Romantika


Geralt's voice actor confirms he'll be in the next Witcher, but not as the main character: 'Geralt will be part of the game'

You can get every Dragon Age game yet made for just $10 in EA's August Steam sale

Be a cute platypus, solve some Zelda-style puzzles, in Ogu and the Secret Forest

Bungie promises to address the 'uncertainty' surrounding the future of Destiny 2 following massive layoffs last week



Преимущества автоматики для ворот Came

Кому показано ЭКО?




Большой стадионный концерт MACAN в Москве при поддержке Like FM

«Сады и люди»: что можно увидеть рассказывает Радио Romantika

Посол Палестины сообщил, что президент Аббас посетит Москву 12-14 августа

Уголовное дело возбудили после смертельного ДТП с каршерингом в Москве


Волочкова возмущена ценами на билеты в Большой театр

Реабилитация эвакуированных из Курской области детей началась в Подмосковье

Валерий Коробков: «Самый долгожданный подарок мне преподнесла футбольная «Волга»

Семь заявок подали из Орловской области на Знание.Премия — 2024


Ма Лун — первый в истории Китая обладатель шести золотых медалей Олимпийских игр

Арина Соболенко сделала заявление после сенсационного поражения

Шнайдер впервые вышла в полуфинал WTA 1000 и дебютирует в топ-20

Калинская снялась с матча с Анисимовой на турнире WTA в Торонто после первого сета


Борьбу с «серыми перевозчиками» строительных отходов усилят в Подмосковье

День строителя: какие высокотехнологичные решения предлагают столичные промышленники для строительной отрасли

В России началась продажа Chevrolet Monza за 1,74 млн руб.

Дальневосточные города возглавили рейтинг по росту туристического спроса в РФ


Музыкальные новости

Токсиколог Кутушов назвал топ продуктов для активной работы мозга

Variety: на закрытии Олимпиады выступят Снуп Догг, Билли Айлиш и RHCP

Снуп Догг открыл первые в истории Олимпиады соревнования по брейкингу

Певица Кристина Орбакайте снялась на яхте в Италии




Неадекватная клиентка Wildberries бросила коробку гвоздей в 18-летнюю работницу ПВЗ в Сызрани

Байден: моим главным обязательством перед США является победа над Трампом

В Китае ко Дню влюбленных запустили акцию «Сделано в России»

КОМПАНИЯ LG ПРЕДСТАВИТ НОВЫЙ МОНОБЛОЧНЫЙ ТЕПЛОВОЙ НАСОС THERMA V™ R290 С УСОВЕРШЕНСТВОВАННЫМ КОМПРЕССОРОМ НА IFA 2024














День строителя: какие высокотехнологичные решения предлагают столичные промышленники для строительной отрасли

В России началась продажа Chevrolet Monza за 1,74 млн руб.

Запасы марганцевой руды в Запорожской области могут избавить Россию от импорта сырья

Дальневосточные города возглавили рейтинг по росту туристического спроса в РФ


Александр Цыбульский: "Наша задача - создать конкурентную экономику будущего"

Перспективы совершенствования оказания медицинской помощи в АЗРФ обсудили на форуме «Арктика — Регионы»

В Архангельской области 15-ти летний мотоциклист попал в ДТП

Жизнь людей под угрозой: В Архангельской области обнаружили 288,5 метра бесхозного газопровода


Ярмарка специальностей "Мир профессий и твое место в нем"

За издевательство над бездомным в Симферополе задержали двух треш-стримеров

В Крыму задержали завотдела одной из симферопольских больниц за взятку

«Жизнь. Творчество. Судьба» к 130-летию со дня рождения писателя, драматурга, переводчика М. М. Зощенко


Инспекторы ЦОМП дежурят на выставке «Станция Манеж. Московский транспорт 2030»

Москвичей предупредили о ливне, грозе и порывистом ветре в воскресенье

Посол Палестины сообщил, что президент Аббас посетит Москву 12-14 августа

Жители Домодедова отправят гуманитарную помощь в Курскую область












Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
Андрей Рублёв

Рублев обыграл первую ракетку мира в четвертьфинале «Мастерса» в Монреале






Движение поездов МЦД-2 через станцию Царицыно в центр Москвы возобновится с 12 августа

Ефимов: школу и детсад построят по программе КРТ в Тропарево-Никулине

Необычная стена из растений появилась у входа в Московский зоопарк

С чего начать: как правильно перейти на здоровый образ жизни