Добавить новость
ru24.net
Все новости
Июнь
2024

У деяких областях добова кількість опадів перевищила місячну норму

0
Кінець першої - початок другої декад червня характеризувалися теплою, в окремі дні пахмурною та дощовою погодою. Майже на всій території країни відмічалися зливові дощі, з грозами, а місцями з градом та шквалами. У деяких областях їх добова кількість перевищила місячну норму.

Середня температура повітря знаходилася у межах від 20 до 27 0С тепла і була на 2-8 0С вище за норму. Максимальна температура повітря у найтепліші дні підвищувалася до 30-32 0С, на півдні - до 34 0С тепла а поверхня грунту у цей час нагрівалась до 57-63 0С. Мінімальна температура повітря у найхолодніші ночі знижувалася до 12-16 0С тепла, на поверхні грунту на висоті 2 см від його поверхні - до 12-15 0С. Середня температура ґрунту на глибині 5 см становила 19,3 0С.

Дощі у вигляді сильних злив з грозами, а у деяких областях з градом, пройшли на всій території країни Так, за даними наукових установ НААН у Одеській області їх кількість становила лише 3,0 мм, у Київській - 9,2 мм, у Львівській - 21,6 мм, у Дніпропетровській - сума опадів на переважній території становила 6-20 мм (40-135 % декадної норми), найбільша їх кількість 21-30 мм (140-200 % декадної норми) випало на півночі, в окремих господарствах добовий максимум опадів становив 31-56 мм. На півдні та сході області кількість опадів не перевищила 1-5 мм (5-35-% норми). Найбільша кількість опадів спостерігалася у Житомирській області - 50 мм,

На думку вчених Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН, така дощова погода під час формування, наливу і дозрівання зерна є однією з причин недобору врожаю зернових культур, особливо пшениці озимої, коли можна спостерігати так зване "стікання" зерна, яке проходить за підвищеної вологості повітря і прямого контакту рослин з вологою, мрякою, надмірною росою. Генеративні органи, у першу чергу зернівка, недобирають, або втрачають накопичені пластичні сухі речовини (це перша неінфекційна фаза). За таких умов зростає активність гідролітичних ферментів, які сприяють перетворенню крохмалю у рухомі цукри, а білкових речовин ‒ у продукти їх гідролізу, й надалі їх стіканню. За інтенсивного розвитку цих процесів колос на смак є солодкуватим, так звана "медова роса". Відбувається різке вуглеводно-білкове виснаження зерна за дуже короткий період, погіршення його продовольчих, технологічних і посівних якостей.

Друга інфекційна фаза характеризується заселенням колосу напівпаразитними сапрофітними грибами. Розвиток цієї мікрофлори можна побачити за зовнішніми ознаками (зміна кольору колосу, чорні крапки, рожеві і чорні плями, чорний наліт плісені на колосі). Поступово ці гриби проникають у внутрішню частину зерна, яка містить вуглеводи і білки, як поживне середовище для їх життєдіяльності.

Таким чином, це складний комплекс механічних, фізичних і біологічних, включаючи і мікробіологічні, процесів у дозріваючому зерні і на його поверхні, які виникають під впливом надмірного зволоження. Вони підсилюються на перестояних посівах (після повної стиглості), внаслідок чого втрати зерна можуть становити
15-50 % і більше від біологічного врожаю.

Обстеження посівів пшениці озимої проведене науковцями ДУ Інститут зернового господарства НААН (Дніпропетровська обл. ) показало, що рослини, які вирощуються за кращих попередників (чорний пар та горох), знаходяться на завершальному етапі фази "молочна стиглість зерна". На посівах ранніх строків сівби у більшості сортів, особливо ранньостиглих, зернівка знаходиться на початку воскової стиглості. У південних районах залежно від сорту та рівня мінерального живлення у рослин відмічається фаза "воскова стиглість зерна". У більшості рослин пшениці озимої, які вирощуються після непарових попередників, зокрема після соняшнику, майже не залишилося листкового апарату у "робочому" стані, незначне зелене забарвлення мають стебло та колос. У рослин, розміщених після пару, особливо, пізньостиглих сортів (переважно закордонної селекції) ще наявні 1-1,5 функціонуючі листки.

Посіви пшениці озимої, після кращих попередників, утворили в середньому від 485 до 575 продуктивних стебел на 1 м2; після непарових попередників - 432-511 шт./м2. Висота рослин - 61-103 см; довжину колоса - 7,8-10,7 см; кількість колосків у колосі - 16-18 шт. За попередніми даними в умовах поточного року рівень біологічної врожайності пшениці озимої, яка вирощується після кращих попередників, становитиме близько 6,3-7,5 т/га, після гірших (серед них соняшник) - 4,9-5,7 т/га. Проте, як відомо, господарський врожай буде нижчим за біологічний щонайменше на 10-15 %, а за несприятливих умов збирання, різниця у кількості вирощеного і зібраного зерна може бути значно суттєвішою.

Більшість сортів ячменю озимого мають фазу "воскова стиглість зерна".

Враховуючи умови вегетації, що склалися на початок червня у зоні Степу, зокрема у центральній його частині, початок робіт зі збиранню ячменю озимого необхідно очікувати наприкінці другої декади, а пшениці озимої - на початку третьої декади червня, що на 1,5-2 тижні раніше ніж зазвичай.

Стан більшості посівів озимих зернових культур можна оцінити як задовільний та добрий.

Біометричний моніторинг стану посівів кукурудзи показав, що гібриди різних груп стиглості чутливо реагували на строки сівби відповідними морфологічними параметрами.

Незважаючи на складні погодні умови, пріоритетність зберігалася за посівами кукурудзи ранніх строків сівби за такими параметрами, як висота рослин, площа асиміляційної листкової поверхні та кількість функціональних листків. Так, в умовах року рослини за раннього строку сівби (11 квітня), залежно від групи стиглості біотипів, мають висоту 107-123 см, сформували по 11-12 листків з площею асиміляційної поверхні 2872-3143 см2, за оптимального строку сівби (21 квітня) - мають висоту 88-112 см, сформували по 10-11 листків з площею асиміляційної поверхні 2029-2436 см2, а пізнього строку сівби (1 травня) - мають висоту 73-86 см, сформували по 9-11 листків з площею асиміляційної поверхні 1280-1395 см2.

Перенесення терміну сівби кукурудзи на 20 діб від раннього строку у бік пізнього, зумовлювало відставання біометричних показників у біотипів кукурудзи: висоти рослин на 32-40 см, кількості листків - на 1,0-3,0 шт., площі листя - на 1620-1803 см²/рослину. У зв‘язку з посушливими умовами у рослин гібридів кукурудзи за всіх строків сівби спостерігається пожовтіння і засихання перших (зародкових) листків (0-3 шт./рослині).

У цілому, незважаючи на агрометеорологічні умови, посіви кукурудзи на Дніпропетровщині знаходяться у доброму стані, що є перспективним для формування середньої і дещо вище середньої зернової продуктивності.

За результатами морфофізіологічного аналізу ННЦ "Інститут землеробства НААН" (Київська обл.) рослини пшениці озимої знаходяться у фазі "формування зернівки"). Висота рослин становить 98-102 см, довжина колоса - 10,0-11,0 см, кількість колосків у колосі - 19-21.

Рослини тритикале озимого перебувають наприкінці фази "формування зернівки". Висота рослин 95-102 см, довжина колоса 13,0-14,0 см, кількість колосків у колосі - 28-30.

Рослини жита озимого перебувають на початку фази "достигання - рання молочна стиглість". Висота рослин 180-185 см, довжина колоса 14,2-15,5 см, кількість колосків у колосі - 32-36.

Рослини ячменю озимого перебувають на початку фази "достигання - рання молочна стиглість" Висота рослин 100-105 см, довжина колоса 8,5-10,5 см, кількість колосків у колосі - 35-38.

Рослини пшениці ярої перебувають на початку фази "формування зернівки". Кількість рослин 520-560 шт/м2. Довжина колоса 9,0-10,0 см, в колосі 16-20 колосків, висота рослин 85-105 см.

Рослини ячменю ярого перебувають на початку фази "достигання - рання молочна стиглість". Кількість рослин 400-420 шт/м2, висота рослин 80-90 см.

Рослини вівса перебувають у фазі "цвітіння". Кількість рослин 400-410 шт/м2, висота рослин 82-84 см.

Ріпак озимий знаходиться у фазі "наливу стручків", гірчиці - наприкінці фази "цвітіння", соняшнику - "ріст стебла", кукурудзи - "5-7 листок", сої - "утворення справжнього трійчастого листка". Відмічено сходи проса.

За даними Інституту рослинництва імені В. Я. Юр‘єва НААН внаслідок дефіциту опадів, майже на всій території Харківської області, агрометеорологічні умови продовжували погіршуватись для усіх сільськогосподарських культур, рослини потерпали від недостатнього вологозабезпечення та високих температур повітря та ґрунту. В області поширювалась ґрунтова посуха.

У рослин пшениці озимої на більшості площ відмічалась фаза "молочна стиглість зерна", що майже на два тижні раніше середніх багаторічних строків. Стан посівів задовільний. На окремих площах північно-західного району відмічалось пожовтіння листків нижнього ярусу озимини, через нестачу продуктивної вологи у ґрунті.

У рослин ячменю ярого спостерігається фаза "колосіння". Стан рослин переважно задовільний.

Рослини гороху знаходяться переважно у фазі "формування бобів". Стан рослин добрий, подекуди задовільний.

На ранніх посівах сої відмічаються фази "поява бокових пагонів" та "початок цвітіння". Стан рослин переважно добрий.

У соняшника триває фаза "листоутворення", подекуди "утворення суцвіть". Висота рослин коливається від 13 см (пізні посіви) до 95 см. Стан посівів переважно добрий.

У кукурудзи триває фаза "листоутворення (7-11 листок)". Стан рослин добрий. У денні години у рослин соняшнику та кукурудзи відмічається втрата тургору.

Гречка перебуває у фазі "цвітіння". Стан посівів добрий. На півдні області через посуху гречка не сходить майже три тижні. Також, через ґрунтову посуху, затримується проростання зерна проса.




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus



Социальный фонд оказывает помощь эвакуированным жителям Курской области

Свыше 6,5 тысячи жителей Москвы и Московской области получили справки о статусе предпенсионера в клиентских службах регионального Отделения СФР и МФЦ

Социальный фонд оказывает помощь эвакуированным жителям Курской области

Мытищинский отдел вневедомственной охраны


Журналистка Ксения Собчак появилась на публике в шляпе гусара

В Новокузнецке пройдет международный конкурс искусств «МОЯ ЗВЕЗДА» им. А.И. Ленского

«585*ЗОЛОТОЙ» рассказала об изделиях с историей, которые принесли клиенты в ломбард ювелирной сети

Благодарность за концерт


Overview of Baltic Bearing Company-Riga (BBC-R)

3 Negroni variations to try this fall

Protect and Enhance Your Vehicle with Paint Protection Film and Ceramic Coating from Tintex

Game on: Automakers expand video entertainment options in vehicles


В Новосибирской области по БКД отремонтировали и ввели в эксплуатацию 31 дорожный объект

Умные очки Meta* использовали для слежки за ничего не подозревающими людьми

Сегодня мы рады поздравить нашего дорогого товарища, заслуженного спасателя, Кудинова Валерия Анатольевича, с юбилеем — 60-летием!

«Нетрика Медицина» разработала экстрактор данных из СЭМД


Disney Dreamlight Valley's next free update, Jungle Getaway, will introduce two new characters

I'm terrified for my free time after a few hours with the Dead Cells developer's new frantic co-op roguelike out this month

Состоялся релиз Kafka's Metamorphosis на iOS и Android

A Valve engineer used ChatGPT to find a new matchmaking algorithm for Deadlock, and now it's in the game


Просувайте сайт на новий рівень за допомогою якісних крауд-посилань


Виктория Чертина и Евгения Вершинина выступили в рамках конгресса «Новые правила роста»

«DатаРу Облако» разместит свою серверную инфраструктуру на площадке IXcellerate

Инновационная экосистема Китая: возможности для роста компаний

Нонконформизм из коллекции Q-ART




Социальный фонд оказывает помощь эвакуированным жителям Курской области

Свыше 6,5 тысячи жителей Москвы и Московской области получили справки о статусе предпенсионера в клиентских службах регионального Отделения СФР и МФЦ

Раменских педагогов наградили в преддверии Дня учителя

Mash: футболиста Александра Мостового экстренно прооперировали в Москве


Рудковская заявила, что мать фигуристки Парсеговой лишили прав из-за пьяной езды

Волевой победой порадовала болельщиков молодежка воронежского «Факела»

Всероссийские соревнования по спортивной аэробике стартовали в Туле

Курские дзюдоисты дважды поднимались на пьедестал почёта Первенства ЦФО


Сизикова не смогла выйти в 1/4 финала турнира WTA в Пекине в парном разряде

Рублев рассказал, что ему грозила ампутация после US Open

Андрей Рублёв: Операция за дни до турнира ATP в Китае предотвратила ампутацию

Мирра Андреева дебютирует в топ-20 рейтинга WTA


«Откровение» г-на Бортникова запоздало на 4,5 года

Дмитрий Губерниев: мне неоднократно обещали набить морду и утопить в Москве-реке!

Национальное достояние России оказалось на финансовом дне

Награждение победителей конкурса «Московское качество» пройдет 7 и 8 октября


Музыкальные новости

«Дебюсси. Чайковский. Музыка для баронессы»: в СОУНБ пройдет первая встреча музыкального лектория «Музариум»

Шестая встреча проекта «Квартирник у Маргулиса» пройдет в ЦДКЖ с Дианой Анкудиновой

Как Георгий Данелия создал фильм на все времена

Концерт классической музыки пройдет во дворце культуры в Балашихе 4 октября



«DатаРу Облако» разместит свою серверную инфраструктуру на площадке IXcellerate

Виктория Чертина и Евгения Вершинина выступили в рамках конгресса «Новые правила роста»

Выставка «Павка Корчагин — герой Поднебесной»

Нонконформизм из коллекции Q-ART


Выставка «Павка Корчагин — герой Поднебесной»

Бизнес-психолог Станислав Кондрашов: 10 книг, которые откроют вам удивительные тайны медицины

ЦСКА — «Металлург» — 0:7. Видеообзор матча КХЛ

В Калужской области завершился проект «Движение по вертикали. Памяти Станислава Говорухина»


Повсеместность электромобилей в России – будущее, но когда оно наступит

В Москве из-за ДТП на Ярославском шоссе образовалась пробка на восемь километров

Голландец ударил полицейского в Москве из-за замечания о сбитом дорожном знаке

Станислав Кондрашов представляет список самых призрачных автомагистралей в мире — путешествие по мистическим дорогам


Президент Владимир Путин прислал венок на прощание с Вячеславом Добрыниным

Песков: Путин будет работать в день своего рождения 7 октября

Спецборт МЧС с 60 россиянами прибыл из Ливана в Москву

Путин отправил венок на церемонию прощания с композитором Вячеславом Добрыниным





Участники конгресса ознакомились с разработками «Швабе» для пробоподготовки и иммуноферментного анализа

Не только шизофрения: о каких заболеваниях сигнализируют «голоса в голове»

Россияне раскрыли, сколько готовы заплатить за частного врача

Гастроэнтеролог Садыков назвал 3 основные причины непреодолимой тяги к сладкому



Сафьян рассудит матч "Зенит" – "Оренбург"

Прокуратура: Блогер Чекалина и ее партнеры обвинены в выводе 250 млн рублей по подложным документам

Shot: бывшего футболиста Мостового прооперировали из-за камней в почках

Mash: футболиста Александра Мостового экстренно прооперировали в Москве


Лукашенко отрицает дружбу с Азербайджаном против Армении

Минск назвал бесперспективным обращение Литвы в МУС по поводу Лукашенко



Собянин: Сервис «Банк технологий» предлагает больше 500 разработок для бизнеса и промышленности

Собянин: 44 жилых комплекса передали под заселение по реновации с начала года

Собянин рассказал об обновленной школе № 37 в Раменках

Собянин: обновление еще 50 школьных зданий завершится в 2025 году


CorpSoft24 расширяет линейку решений по информационной безопасности в облаке

Горожанам предложили выбрать лучшие фотографии дикой природы столицы

Инновационная экосистема Китая: возможности для роста компаний

Повсеместность электромобилей в России – будущее, но когда оно наступит


Награждение победителей конкурса «Московское качество» пройдет 7 и 8 октября

Осенние дожди зальют трассу М-4 «Дон» в Воронежской области

Андрей Воробьев: Успех особой экономической зоны «Дубна» очевиден

Карачаево-Черкессия. Коммунисты Черкесска ведут борьбу за памятник Ленину и почтили память героев восстания в Москве в 1993 году против ельцинизма


В 2024 году в Поморье на поддержку творческих союзов выделено 5 млн рублей

В 14 регионах число детей в интернатах начнут сокращать на четверть

Александр Цыбульский провел прием граждан по поручению Президента РФ

ТСД SAOTRON RT41 GUN: практичный, производительный, надёжный


В центре Симферополя строится вдохновляющий жилой комплекс

Поздравительный десант «Не считайте прожитые годы, их и так никто не отберет…», к Международному дню пожилых людей

Час занимательной информации «Про котов, котят и кошек, обитателей окошек»

Прогноз погоды в Крыму на 2 октября


Карачаево-Черкессия. Коммунисты Черкесска ведут борьбу за памятник Ленину и почтили память героев восстания в Москве в 1993 году против ельцинизма

Национальное достояние России оказалось на финансовом дне

«Откровение» г-на Бортникова запоздало на 4,5 года

Школу на 750 мест строят в ЖК бизнес-класса «Резиденции Сколково» в Одинцове












Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
ATP

Рублёв признался, что мог завершить сезон после операции перед турниром ATP в Пекине






РИА: Генпрокуратура РФ хочет взыскать с Shell ущерб от неисполнения обязательств

Всероссийские соревнования по спортивной аэробике стартовали в Туле

В Новокузнецке пройдет международный конкурс искусств «МОЯ ЗВЕЗДА» им. А.И. Ленского

Волевой победой порадовала болельщиков молодежка воронежского «Факела»