Добавить новость
ru24.net
Все новости
Июнь
2024

У деяких областях добова кількість опадів перевищила місячну норму

0
Кінець першої - початок другої декад червня характеризувалися теплою, в окремі дні пахмурною та дощовою погодою. Майже на всій території країни відмічалися зливові дощі, з грозами, а місцями з градом та шквалами. У деяких областях їх добова кількість перевищила місячну норму.

Середня температура повітря знаходилася у межах від 20 до 27 0С тепла і була на 2-8 0С вище за норму. Максимальна температура повітря у найтепліші дні підвищувалася до 30-32 0С, на півдні - до 34 0С тепла а поверхня грунту у цей час нагрівалась до 57-63 0С. Мінімальна температура повітря у найхолодніші ночі знижувалася до 12-16 0С тепла, на поверхні грунту на висоті 2 см від його поверхні - до 12-15 0С. Середня температура ґрунту на глибині 5 см становила 19,3 0С.

Дощі у вигляді сильних злив з грозами, а у деяких областях з градом, пройшли на всій території країни Так, за даними наукових установ НААН у Одеській області їх кількість становила лише 3,0 мм, у Київській - 9,2 мм, у Львівській - 21,6 мм, у Дніпропетровській - сума опадів на переважній території становила 6-20 мм (40-135 % декадної норми), найбільша їх кількість 21-30 мм (140-200 % декадної норми) випало на півночі, в окремих господарствах добовий максимум опадів становив 31-56 мм. На півдні та сході області кількість опадів не перевищила 1-5 мм (5-35-% норми). Найбільша кількість опадів спостерігалася у Житомирській області - 50 мм,

На думку вчених Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН, така дощова погода під час формування, наливу і дозрівання зерна є однією з причин недобору врожаю зернових культур, особливо пшениці озимої, коли можна спостерігати так зване "стікання" зерна, яке проходить за підвищеної вологості повітря і прямого контакту рослин з вологою, мрякою, надмірною росою. Генеративні органи, у першу чергу зернівка, недобирають, або втрачають накопичені пластичні сухі речовини (це перша неінфекційна фаза). За таких умов зростає активність гідролітичних ферментів, які сприяють перетворенню крохмалю у рухомі цукри, а білкових речовин ‒ у продукти їх гідролізу, й надалі їх стіканню. За інтенсивного розвитку цих процесів колос на смак є солодкуватим, так звана "медова роса". Відбувається різке вуглеводно-білкове виснаження зерна за дуже короткий період, погіршення його продовольчих, технологічних і посівних якостей.

Друга інфекційна фаза характеризується заселенням колосу напівпаразитними сапрофітними грибами. Розвиток цієї мікрофлори можна побачити за зовнішніми ознаками (зміна кольору колосу, чорні крапки, рожеві і чорні плями, чорний наліт плісені на колосі). Поступово ці гриби проникають у внутрішню частину зерна, яка містить вуглеводи і білки, як поживне середовище для їх життєдіяльності.

Таким чином, це складний комплекс механічних, фізичних і біологічних, включаючи і мікробіологічні, процесів у дозріваючому зерні і на його поверхні, які виникають під впливом надмірного зволоження. Вони підсилюються на перестояних посівах (після повної стиглості), внаслідок чого втрати зерна можуть становити
15-50 % і більше від біологічного врожаю.

Обстеження посівів пшениці озимої проведене науковцями ДУ Інститут зернового господарства НААН (Дніпропетровська обл. ) показало, що рослини, які вирощуються за кращих попередників (чорний пар та горох), знаходяться на завершальному етапі фази "молочна стиглість зерна". На посівах ранніх строків сівби у більшості сортів, особливо ранньостиглих, зернівка знаходиться на початку воскової стиглості. У південних районах залежно від сорту та рівня мінерального живлення у рослин відмічається фаза "воскова стиглість зерна". У більшості рослин пшениці озимої, які вирощуються після непарових попередників, зокрема після соняшнику, майже не залишилося листкового апарату у "робочому" стані, незначне зелене забарвлення мають стебло та колос. У рослин, розміщених після пару, особливо, пізньостиглих сортів (переважно закордонної селекції) ще наявні 1-1,5 функціонуючі листки.

Посіви пшениці озимої, після кращих попередників, утворили в середньому від 485 до 575 продуктивних стебел на 1 м2; після непарових попередників - 432-511 шт./м2. Висота рослин - 61-103 см; довжину колоса - 7,8-10,7 см; кількість колосків у колосі - 16-18 шт. За попередніми даними в умовах поточного року рівень біологічної врожайності пшениці озимої, яка вирощується після кращих попередників, становитиме близько 6,3-7,5 т/га, після гірших (серед них соняшник) - 4,9-5,7 т/га. Проте, як відомо, господарський врожай буде нижчим за біологічний щонайменше на 10-15 %, а за несприятливих умов збирання, різниця у кількості вирощеного і зібраного зерна може бути значно суттєвішою.

Більшість сортів ячменю озимого мають фазу "воскова стиглість зерна".

Враховуючи умови вегетації, що склалися на початок червня у зоні Степу, зокрема у центральній його частині, початок робіт зі збиранню ячменю озимого необхідно очікувати наприкінці другої декади, а пшениці озимої - на початку третьої декади червня, що на 1,5-2 тижні раніше ніж зазвичай.

Стан більшості посівів озимих зернових культур можна оцінити як задовільний та добрий.

Біометричний моніторинг стану посівів кукурудзи показав, що гібриди різних груп стиглості чутливо реагували на строки сівби відповідними морфологічними параметрами.

Незважаючи на складні погодні умови, пріоритетність зберігалася за посівами кукурудзи ранніх строків сівби за такими параметрами, як висота рослин, площа асиміляційної листкової поверхні та кількість функціональних листків. Так, в умовах року рослини за раннього строку сівби (11 квітня), залежно від групи стиглості біотипів, мають висоту 107-123 см, сформували по 11-12 листків з площею асиміляційної поверхні 2872-3143 см2, за оптимального строку сівби (21 квітня) - мають висоту 88-112 см, сформували по 10-11 листків з площею асиміляційної поверхні 2029-2436 см2, а пізнього строку сівби (1 травня) - мають висоту 73-86 см, сформували по 9-11 листків з площею асиміляційної поверхні 1280-1395 см2.

Перенесення терміну сівби кукурудзи на 20 діб від раннього строку у бік пізнього, зумовлювало відставання біометричних показників у біотипів кукурудзи: висоти рослин на 32-40 см, кількості листків - на 1,0-3,0 шт., площі листя - на 1620-1803 см²/рослину. У зв‘язку з посушливими умовами у рослин гібридів кукурудзи за всіх строків сівби спостерігається пожовтіння і засихання перших (зародкових) листків (0-3 шт./рослині).

У цілому, незважаючи на агрометеорологічні умови, посіви кукурудзи на Дніпропетровщині знаходяться у доброму стані, що є перспективним для формування середньої і дещо вище середньої зернової продуктивності.

За результатами морфофізіологічного аналізу ННЦ "Інститут землеробства НААН" (Київська обл.) рослини пшениці озимої знаходяться у фазі "формування зернівки"). Висота рослин становить 98-102 см, довжина колоса - 10,0-11,0 см, кількість колосків у колосі - 19-21.

Рослини тритикале озимого перебувають наприкінці фази "формування зернівки". Висота рослин 95-102 см, довжина колоса 13,0-14,0 см, кількість колосків у колосі - 28-30.

Рослини жита озимого перебувають на початку фази "достигання - рання молочна стиглість". Висота рослин 180-185 см, довжина колоса 14,2-15,5 см, кількість колосків у колосі - 32-36.

Рослини ячменю озимого перебувають на початку фази "достигання - рання молочна стиглість" Висота рослин 100-105 см, довжина колоса 8,5-10,5 см, кількість колосків у колосі - 35-38.

Рослини пшениці ярої перебувають на початку фази "формування зернівки". Кількість рослин 520-560 шт/м2. Довжина колоса 9,0-10,0 см, в колосі 16-20 колосків, висота рослин 85-105 см.

Рослини ячменю ярого перебувають на початку фази "достигання - рання молочна стиглість". Кількість рослин 400-420 шт/м2, висота рослин 80-90 см.

Рослини вівса перебувають у фазі "цвітіння". Кількість рослин 400-410 шт/м2, висота рослин 82-84 см.

Ріпак озимий знаходиться у фазі "наливу стручків", гірчиці - наприкінці фази "цвітіння", соняшнику - "ріст стебла", кукурудзи - "5-7 листок", сої - "утворення справжнього трійчастого листка". Відмічено сходи проса.

За даними Інституту рослинництва імені В. Я. Юр‘єва НААН внаслідок дефіциту опадів, майже на всій території Харківської області, агрометеорологічні умови продовжували погіршуватись для усіх сільськогосподарських культур, рослини потерпали від недостатнього вологозабезпечення та високих температур повітря та ґрунту. В області поширювалась ґрунтова посуха.

У рослин пшениці озимої на більшості площ відмічалась фаза "молочна стиглість зерна", що майже на два тижні раніше середніх багаторічних строків. Стан посівів задовільний. На окремих площах північно-західного району відмічалось пожовтіння листків нижнього ярусу озимини, через нестачу продуктивної вологи у ґрунті.

У рослин ячменю ярого спостерігається фаза "колосіння". Стан рослин переважно задовільний.

Рослини гороху знаходяться переважно у фазі "формування бобів". Стан рослин добрий, подекуди задовільний.

На ранніх посівах сої відмічаються фази "поява бокових пагонів" та "початок цвітіння". Стан рослин переважно добрий.

У соняшника триває фаза "листоутворення", подекуди "утворення суцвіть". Висота рослин коливається від 13 см (пізні посіви) до 95 см. Стан посівів переважно добрий.

У кукурудзи триває фаза "листоутворення (7-11 листок)". Стан рослин добрий. У денні години у рослин соняшнику та кукурудзи відмічається втрата тургору.

Гречка перебуває у фазі "цвітіння". Стан посівів добрий. На півдні області через посуху гречка не сходить майже три тижні. Також, через ґрунтову посуху, затримується проростання зерна проса.




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus



В Московской области сотрудники Росгвардии провели урок безопасности для школьников

Глава ТПП РФ Сергей Катырин: бизнес предлагает донастроить налоговое законодательство

Джиган, Artik & Asti и NILETTO спели о худи, а Дина Саева стала новым артистом: в Москве прошел BRUNCH Rocket Group

Филиал № 4 ОСФР по Москве и Московской области информирует: Социальный фонд выплатит остатки материнского капитала менее 10 тысяч рублей


Кажетта Ахметжанова рассказала, сбываются ли сны с четверга на пятницу

Петр Чернышев впервые после смерти Заворотнюк вышел на лед: как сейчас выглядит фигурист?

Героическое участие армян в СВО. Часть восьмая

Зоопарк отеля приглашает на день рождения!


An Idaho health department isn’t allowed to give COVID-19 vaccines anymore. Experts say it’s a first

Karkala MLA slams Karnataka govt for failing to fund plank installations on Udupi dams

Karachi industrial park to be declared model special economic zone

‘We do not get to sit this one out’: Oprah delivers powerful election eve speech


Самолва

Дайджест новостей «Грузовичкоф» за октябрь

Без помех и потери сигнала: первые беспроводные игровые клавиатуры

Экс-главе пермской ИК-10 дали три года условно за растрату имущества


Metal Slug Tactics review

A college student put on a free, stage adaptation of Silent Hill 2 'to make a truly frightening theatrical experience' all without an appearance by Pyramid Head

Meta-funded regulator for AI disinformation on Meta's platform comes under fire: 'You are not any sort of check and balance, you are merely a bit of PR spin'

Grab a friend to try these Deadlock duo lane picks and take a bite out of the cursed apple



Глава ТПП РФ Сергей Катырин: бизнес предлагает донастроить налоговое законодательство

С начала 2024 года Отделение СФР по Москве и Московской области оплатило пособия по временной нетрудоспособности 2,9 млн жителей региона

Филиал № 4 ОСФР по Москве и Московской области напоминает: Родители 317,2 тыс. детей в Московской области получают единое пособие

Более 511,3 тысячи семей Московского региона получили сертификаты на материнский капитал в проактивном формате




Джиган, Artik & Asti и NILETTO спели о худи, а Дина Саева стала новым артистом: в Москве прошел BRUNCH Rocket Group

От Петра Великого до истоков конструктивизма: «Культура» о самых интересных выставках ноября

В Самаре прошел Парад Памяти, в котором поучаствовали более 7,5 тыс. человек

Турнир «Кубок футбольных мам» прошел в Дубне


В России вновь пройдет культурно-благотворительный фестиваль детского творчества «Добрая волна»

В Муроме пресечена торговля контрафактными сигаретами

Количество аптек в России превысило 80 тысяч

Тренер Пари НН рассказал, зачем ему нужны "зайцы" в команде


Уверенная победа зафиксирована на Итоговом турнире WTA с участием Рыбакиной

Стала известна позиция Елены Рыбакиной в мировом рейтинге после старта на Итоговом турнире WTA

Вместо Джоковича на Итоговый турнир ATP поедет Андрей Рублев

Медведев обошел Джоковича в рейтинге АТР


Количество аптек в России превысило 80 тысяч

Итоги конференции молодых исследователей образования в МГППУ: студенты и преподаватели выступают на равных

От Якутии до Крыма: ко дню рождения «Жилищной лотереи» собрали истории победителей-миллионеров

В Муроме пресечена торговля контрафактными сигаретами


Музыкальные новости

Учёные назвали музыку Моцарта предсказуемой и показали доказательства

Песня Скриптонита стала причиной убийства томича

Телеведущая Елена Николаева опубликовала свадебные фото с экс-мужем Волочковой

Тимати заявил, что не участвовал в оргиях P. Diddy



В Подмосковье росгвардейцы помогли автолюбительнице, оказавшейся в сложной ситуации из-за гололеда

С начала 2024 года Отделение СФР по Москве и Московской области оплатило пособия по временной нетрудоспособности 2,9 млн жителей региона

Более 511,3 тысячи семей Московского региона получили сертификаты на материнский капитал в проактивном формате

Глава ТПП РФ Сергей Катырин: бизнес предлагает донастроить налоговое законодательство


В ДК Железнодорожников состоится премьера мюзикла "Али-Баба и сорок разбойников"

Молдаване у посольства в Москве начали скандировать лозунги против Санду

Интересные каналы в Telegram. Лучшие каналы в Telegram. Каталог каналов Telegram. Новостные каналы в Telegram. Топ каналов Telegram. Telegram каналы новости.

Кубок Ил Дархана: Будет яркое шоу, в лучших традициях Якутии


Мёртвый водитель стал причиной ДТП в Гагаринском тоннеле

Угадать хит и выиграть автомобиль

Щербаков: Новый ЖК будет построен в Даниловском районе

Филиал № 4 ОСФР по Москве и Московской области напоминает: Гражданам Москвы и Московской области, получившим тяжелые производственные травмы, выданы автомобили марки «Лада Гранта»


Заместитель управляющего Отделением Фонда пенсионного и социального страхования Российской Федерации по г. Москве и Московской области Алексей Путин: «Клиентоцентричность - наш приоритет»

Путин дал команду на спуск на воду атомного ледокола «Чукотка»

Путин присвоил экс-заммэра Москвы Ресину звание Героя Труда

Путина предостерегли от любых сделок и переговоров с Трампом до 20 января


«Образовать традицию»: психолог Фомин рассказал, как сохранить дружбу на всю жизнь




Врач-стоматолог клиники «Мегастом» Наталья Тышкевич: как понять, что сломана челюсть

"Известия": вирус Коксаки подозревают у детей в девяти регионах России

Массовое заражение вирусом Коксаки: чем он опасен, и как от него защититься

СМИ: Инвалид пролежал сутки в квартире рядом с трупом жены в центре Москвы


Рогов: окружение Зеленского в панике из-за победы Трампа

СМИ: в Киеве придумали схему, как при Трампе закрыть кейс «курской операции»


«Динамо» Москва — «Витязь» — 4:3. Видеообзор матча КХЛ

Во всероссийском этапе чемпионата «Абилимпикс» «золото» дали одиннадцатикласснику из Бутово

Что случилось в Ростове 7 ноября

Десятков — о поражении «Витязя» от «Динамо»: «Если мы профессионалы, то мы должны выходить и отвечать»


Лукашенко: Народ ждет от атлетов высоких спортивных достижений

Пресс-секретарь Лукашенко раскрыла Life.ru, каким Белоруссия видит будущее после выборов в США

Пресс-секретарь Лукашенко Эйсмонт: разрядка Вашингтона с Минском и Москвой выгодна США

Лукашенко: США надавят на Европу и заставят повернуться к Москве и Минску



Сергей Собянин: Новая станция ускорит развитие района

Собянин анонсировал планы застройки в Гольянове

Собянин: Утвердили проекты строительства улицы в Бирюлеве Западном и кварталов в Гольянове

Собянин утвердил проекты строительства в Гольянове и Бирюлеве Западном


Резиденты экотехнопарков вложат 25 млрд рублей в проекты по переработке отходов

«Немного тепла от куска пирога»: москвичам пообещали комфортные выходные

На маршруте - пограничный экипаж

Школьникам расскажут о правилах безопасности в Сети на «Цифровом ликбезе»


Количество аптек в России превысило 80 тысяч

Названы восемь важных факторов, которые влияют на выбор новостройки

От Якутии до Крыма: ко дню рождения «Жилищной лотереи» собрали истории победителей-миллионеров

Всероссийское общество инвалидов в Ленинском округе отметило 35-летие


Межрегиональный форум «Дни ритейла в Беломорье» пройдет в Архангельске

Перформанс открыл фестиваль современного танца в Архангельске

День народного единства - кого и с кем? Мысли из Архангельска

В Краснодарском крае ищут виновных в повреждении 53 могил на кладбище


Вечер-посвящение «Верит в быль и верит в небыль бескорыстная душа»

Аномально холодный ноябрь: погода в Крыму на неделю

Клубный дом "Моне" - жилой комплекс, вдохновленный искусством

Литературно-музыкальный час «А жизнь, как песня…».


Почти 150 обучающих мероприятий по земельно-имущественным вопросам провели в Москве

В России родился новый Владимир Ленин

Торги на фондовом рынке начнутся в 12:00 мск с аукциона открытия, в 12:10 – старт основных торгов

Итоги конференции молодых исследователей образования в МГППУ: студенты и преподаватели выступают на равных












Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
WTA

Стала известна позиция Елены Рыбакиной в мировом рейтинге после старта на Итоговом турнире WTA






В России вновь пройдет культурно-благотворительный фестиваль детского творчества «Добрая волна»

В Иванове юных журналистов пригласили на следственный эксперимент

В Самаре прошел Парад Памяти, в котором поучаствовали более 7,5 тыс. человек

Итоги конференции молодых исследователей образования в МГППУ: студенты и преподаватели выступают на равных