Добавить новость
ru24.net
Все новости
Июль
2024
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Зважити дитину до та після годування?

0

Одним із сталих та поширених міфів про грудне вигодовування є, на жаль, «Треба зважити дитину до годування та після, щоб дізнатися, чи з’їдає вона свою норму». Що ж не так з цим твердженням? Якщо коротко – то все! На перший погляд, все здається логічним – проста фізика підказує, що якщо ми дізнаємося, скільки дитина важила […]

Запис Зважити дитину до та після годування? спершу з'явиться на Маргарита Лежепекова ????.

Одним із сталих та поширених міфів про грудне вигодовування є, на жаль, «Треба зважити дитину до годування та після, щоб дізнатися, чи з’їдає вона свою норму». Що ж не так з цим твердженням? Якщо коротко – то все!

На перший погляд, все здається логічним – проста фізика підказує, що якщо ми дізнаємося, скільки дитина важила до прикладання, потім зважимо після, то ми ТОЧНО знатимемо, скільки вона з’їла, так? Так, ми будемо знати, скільки вона з’їла. АЛЕ:

Скільки дитина з’їла САМЕ ЦЬОГО РАЗУ

По-перше, ми дізнаємося тільки те, скільки дитина з’їла САМЕ ЦЬОГО РАЗУ. Але малюк – не робот, і не машина, він жива людина, й прикладається до грудей для РІЗНИХ потреб щоразу. Колись для того, щоб дійсно спокійно поїсти, і в цей раз може добре і довго смоктати та висмоктати багато молока. А в інший раз – для того, щоб допомогти собі заспокоїтися, і буде смоктати тільки поверхнево та не дуже довго, й висмокче зовсім трохи молока. Але, як назло, саме в цей раз дитину захочуть зважити та отримають таку цифру, від якої впадуть у тривогу «дитині мало молока!».

Так, можна почати зважувати дитини ЩОРАЗУ протягом доби. Я навіть знаю не один такий випадок, і їх наслідки – теж. Це несплячі мами, що  тривожаться все більше, та немовлята, що досягли настільки серйозного занепокоєння, що відмовлялися брати груди.

Зважування порушують нормальну фізіологічну поведінку і мами, і дитини

По-друге, зважування до/після порушують нормальну фізіологічну поведінку і мами, і дитини при годуванні грудьми.

Адже мама нервує через цифри, які отримає:

  • У результаті виділяються гормони стресу, які конкурують з гормоном, що відповідає за виділення молока з грудей – окситоцином, та погіршують його роботу.
  • Це призводить до виходу меншої кількості молока та поганого спорожнення грудей.

А дитина переживає, тому що:

  • напружена мама,
  • тому що обстановка нервова,
  • ще й молоко тече не так активно, як завжди.

В результаті гірше та більш нервово смокче, хвилюється, відволікається та висмоктує менше, ніж змогла б отримати спокійною.

Окрім того, для того, щоб зважити після, мама не дає дитині спокійно заснути біля грудей, посмоктуючи час від часу. Тобто кількість отриманого дитиною молока ще більше зменшується. А якщо це «контрольне зважування» відбувається в умовах поліклініки, де «суворі екзаменатори» в особі педіатрів або медсестер пильно стежать за часом та говорять прямо під час «тесту» щось на кшталт: «Повинна висмоктати за 10 хвилин 100 мл!». Можна собі уявити, наскільки нервовими виявляться ці хвилини!

Точність дитячих вагів та зважування

По-третє. Можна дуже багато говорити про точність дитячих вагів та зважування.

  • Будь-яка техніка може бути несправною,
  • в будь-яких вагах може сісти батарейка,
  • вони можуть стояти не на суворо горизонтальній твердій поверхні, а, наприклад, на клишоногій тумбочці, що хитається, в поліклініці або на нерівній підлозі в будинку, що значно знижує точність вимірювань.

До того ж, точність вимірювання дуже сильно залежить від того, чи спокійно лежить дитина на вагах або вона тривожна та постійно рухається. Ну й на солодке – може, для деяких людей це буде новиною, але будь-який вимірювальний прилад має свою встановлену похибку. Зазвичай її межі пишуть в інструкції, вона становить до +/- 5-10 г. Але уявіть собі, що перед «контрольним годуванням» вона піде в «+», а після – покаже «-». Як це вплине на оцінку та аналіз результату? А ще існують помилки не тільки вимірювання, але й саме вагів! У моїй практиці були випадки, коли різні ваги в одному приміщенні показували дані, що відрізнялися на 350 г!

Норма на одне годування

По-четверте. Для багатьох виявиться новиною, але не існує «норми на одне годування». Саме поняття такої «норми» – це калька з нормалізованого, на жаль, в сучасному суспільстві штучного вигодовування. Де, дійсно, ретельно та суворо визначено:

  • скільки мл молочної суміші дитина повинна з’їсти за одне годування,
  • скільки таких годувань на добу
  • та обсяг одержуваної суміші повинні бути в залежності від віку дитини.

Звичайно, ці розрахунки проводилися через те, що, з одного боку, суміш важко перетравлюється й необхідно точно знати, скільки дитині потрібно отримати для росту та розвитку. А з іншого боку, щоб її організм впорався з цією кількістю без серйозних наслідків для здоров’я . Але тут ще втручаються інтереси корпорацій-виробників штучного харчування, які, звичайно ж, зацікавлені в тому, щоб кожен споживач придбав якомога більше їх продукції. Тому ці «норми», що вказані на пачках з сумішшю, зазвичай виявляються завищеними.

Додатково для роздумів.

Так як суміш перетравлюється дуже довго (3-4 години), то дитина на штучному вигодовуванні їсть певну кількість разів на добу, приймаючи кожен раз досить великий обсяг їжі. А немовля на грудному вигодовуванні смокче груди в залежності від своїх потреб, і ці потреби можуть істотно коливатися не тільки між різними дітьми, але навіть у одної і тої ж дитини в різні дні та періоди життя. 

Дитина на ГВ легко перетравлює грудне молоко, тому фізіологічно матиме набагато більше прикладань до грудей (зазвичай це 6-18, але буває і більше, споживаючи на добу в середньому 788 ± 169 з коливаннями від 478 до 1356 мл, і кожен день це може бути інша цифра), ніж малюк на штучному вигодовуванні (має на добу 4-8 годувань загальним добовим обсягом близько літра).

Зрозуміло, що діти на грудному вигодовуванні при великій кількості смоктання можуть дозволити собі у рази менші та щоразу різні порції, що істотно краще для здоров’я як їх травної системи, здоров’я в цілому, так і формування здорової харчової поведінки на все життя.

Знати, скільки дитина з’їдає, не має сенсу!

І, нарешті, найголовніше – по-п’яте. Зважити дитину до та після годування та отримати знання, скільки дитина з’їдає за раз або навіть за добу, жодним чином не допомагає! Чому? Тому що ми не знаємо головного – скільки з з’їденого засвоїться та яка потреба в харчуванні в саме цієї дитини.

Діти різні, хтось чудово набирає на 500-600 мл на добу, а хтось погано на 800, треба, наприклад, 1000 або більше мл для гарного набору ваги та розвитку. Всі діти, як і всі люди в цілому, різні, в них різні потреби організму, різні енергетичні витрати, які змінюються не тільки залежно від віку, але й щомісяця, щотижденя, щодня та щогодини. Взимку, наприклад, енергетичні витрати можуть підвищуватися через необхідність додатково терморегулюватися. Або людина більше енергії витрачає, тому що в неї є особливості здоров’я або життя, на компенсацію яких йдуть додаткові втрати.

Саме тому зважити дитину до та після годування абсолютно не інформативно, а от знати набір ваги за тиждень-місяць, навпаки – дуже інформативно. Це дійсно допомагає достовірно визначити, чи вистачає дитині молока.

Але чекати місяць при недоборі ваги може бути дуже небезпечно. Тоді інколи дивляться прибавку не за тиждень, а за 3-4 дні, і навіть це буде набагато інформативнішим, ніж знати, скільки дитина з’їдає за раз або за добу. Чим менше період зважування, тим менше об’єктивної інформації ми отримуємо.

Важка ситуація з грудним вигодовуванням? Звертайтеся, допоможу!

Авторка — Маргарита Лежепекова, консультантка з грудного годування

Джерела:

Breastfeeding in the 21st century: epidemiology, mechanisms, and lifelong effect Prof Cesar G Victora, MD, et al. 2016

Volume and Frequency of Breastfeedings and Fat Content of Breast Milk Throughout the Day Jacqueline C. Kent at al. Pediatrics 2006

Запис Зважити дитину до та після годування? спершу з'явиться на Маргарита Лежепекова ????.




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus



Москва слезам не верит: в ТПП РФ подержали инициативу по защите прав предпринимателей

19 июля: какой сегодня праздник, что было в этот день

Бренд экологичной одежды первым в мире сообщил о нападении анти-эко-активисток

Певец Дмитрий Камский готовит к релизу новый сингл "Песня Земли"


Семьи работников заводов АО "Желдорреммаш" стали призерами федерального конкурса «Это у нас семейное»

Приплыли… Какие инфекции обитают в воде

Кутюрная коллекция Balenciaga осень-зима 2024

На «Атомайз» состоялась первая в России цифровая секьюритизация портфеля кредитов


England U20 overpower France to be crowned world champions

Exclusive - Sayantani Ghosh expresses happiness as sets of her show Dahej Daasi shifted close to her home; says 'I've been manifesting this for quite some time now'

Faculty of International Journalism and Mass Communications Eurasian International University is conducting an additional intake of applicants!

Biden's anger bleeds through as party weighs his future


Нарколог рассказал о связи алкоголя и слабоумия

Готовность моста через Каму – 80%

Певец Дмитрий Камский готовит к релизу новый сингл "Песня Земли"

Владислав Овчинский: жители дома на Радужной улице начали переезд в новостройку по программе реновации


Интервью AppTime с компанией Innova: релиз Gran Saga в России, внутриигровая оплата и «Масленица» в корейской MMO

CD Projekt's Pawel Sasko tells the inspiring tale of how an Estonian beet farmer in Australia became a senior quest designer on The Witcher 4

D&D's new 2024 Player's Handbook will have 10 species to choose from including goliaths, and drow will be closer to their Baldur's Gate 3 version

Двадцать пять человек за одним столом под звуки караоке – это было шедеврально!


Фотомагазин PYN: ваш надійний партнер у світлі та фотографії


Бренд экологичной одежды первым в мире сообщил о нападении анти-эко-активисток

Минеев единогласным решением судей победил Исмаилова на турнире в Москве

В регионах Центральной России продолжаются мероприятия в рамках ведомственной акции «Каникулы с Росгвардией»

Прощай, ЕС! Россия будет поставлять газ в Иран по сверхмощному трубопроводу




Байден — всё. Президент США объявил о выходе из президентской гонки

"Краснодар" сыграл вничью с "Ахматом" в игре первого тура РПЛ

Песков прокомментировал решение Байдена отказаться от участия в выборах в США

Певец Дмитрий Камский готовит к релизу новый сингл "Песня Земли"


Мастер спорта по шахматам из Пензы рассказал, как стать гроссмейстером

Историческое событие. Патриарх освятил Спасо-Преображенский собор в Твери

Более 160 млрд руб. вложили недропользователи в геологоразведку на территории Якутии за 4 года

Умер актер из сериала «Московская борзая» Владимир Королёв


Шнайдер прошла в финал турнира WTA в Будапеште

Уроженка Самарской области выступит на Олимпиаде в Париже

Рафаэль Надаль сыграет в финале турнира ATP впервые с 2022 года

Экс-теннисист Ольховский: победа Медведева над Синнером была неожиданной


В Подмосковье проведут фестиваль "Царская уха"

Русич-боксёр разгромил на ринге чеченского бойца, оскорблявшего русский спецназ

Собянин назвал Дом музыки одной из самых посещаемых концертных площадок Москвы

Парень пропал в лесу и неожиданно нашелся спустя 25 лет


Музыкальные новости

На торги выставлена картина Фрэнка Синатры

Shaman презентовал новую песню «Душа нараспашку» у посольства США

«Добил Ивлееву»: Элджей доказал, что забыл бывшую жену, обнимая и чуть ли не целуя известную певицу

Queen sensation и "Гангстер Мак": как интересно провести время в Ереване на этой неделе?



В регионах Центральной России продолжаются мероприятия в рамках ведомственной акции «Каникулы с Росгвардией»

Первый класс пожарной опасности спрогнозировали в Подмосковье 22 и 23 июля

Минеев единогласным решением судей победил Исмаилова на турнире в Москве

Связисты Росгвардии рассказали о службе в зоне проведения СВО


Астролог Янко составила подробный гороскоп для знаков зодиака до конца 2024 года

У посольства США в Москве прошел митинг-концерт Shaman против блокировки на YouTube

Певец Дмитрий Камский готовит к релизу новый сингл "Песня Земли"

Автопарк АО «Транснефть – Дружба» пополнили 95 единиц техники в первом полугодии 2024 года


В Москве грабитель выхватил из авто сумку с 46 млн рублей и попал на видео

Еще один китайский кроссовер планируют собирать в России: что это за модель?

Москва заключила офсетный контракт на поставку компонентов для асфальтовых покрытий

Собянин сообщил о планах по созданию пешеходных зон возле причалов Москвы


Путин заверил Асада в поддержке РФ властей Сирии в отстаивании суверенитета

Гениальный ход: Путин переиграл НАТО. Йеменцы прибыли в Москву с интересным предложением. США в панике готовят флот и авиацию

Александр Немец: из Пекина в Москву пришло жесткое указание "Вон из Беларуси!"

Bloomberg: В НАТО увидели новую угрозу в российских ледоколах





Лихорадка, рвота, диарея: иммунолог Болибок назвал симптомы листериоза

Волшебный гормон похудения: что есть для уменьшения объемов тела

В Москве ребенок попал в больницу с сотрясением мозга после удара огурцом

«Человек — не хищник»: что такое модная карнивор-диета и можно ли ее соблюдать


Зеленский сдал Байдена и делает ставку на Трампа

В Киеве из-за незаконного сноса Дома Зеленских XIX века возбудили уголовное дело

Кличко снова разнёс Зеленского и предрёк ему политическое самоубийство

Кличко: любой шаг Зеленского чреват политическим суицидом


Минеев единогласным решением судей победил Исмаилова на турнире в Москве

Вперед в новый сезон! Сегодня ФК «Оренбург» на своем поле принимает московский «Спартак»

"Спартак" начал новый сезон РПЛ с поражения

Ефимов: 5 тысяч детей обучились во Дворце спорта и образования Ирины Винер


Александр Немец: из Пекина в Москву пришло жесткое указание "Вон из Беларуси!"



Сергей Собянин. Главное за день

Собянин рассказал о жизни Московского международного дома музыки

Собянин рассказал о работе Московского международного дома музыки

Собянин рассказал о создании пешеходных зон у причалов столицы


Запчасти выходят на второй круг

Бренд экологичной одежды первым в мире сообщил о нападении анти-эко-активисток

Богомолу и осе комфортно в нашей полосе: почему в Москве появились необычные насекомые

«Метриум»: Старт бронирования в мультиквартале VEER


Историческое событие. Патриарх освятил Спасо-Преображенский собор в Твери

Умер актер из сериала «Московская борзая» Владимир Королёв

В Подмосковье проведут фестиваль "Царская уха"

Первый блин у Станковича вышел комом! «Спартак» начал сезон с вратарского привоза и поражения в Оренбурге


Спортсмен из сборной Архангельской области стал победителем масс-старте в Малиновке

Архангельская область в топе регионов по лесовосстановлению

ТСД SAOTRON RT41 GUN: практичный, производительный, надёжный

Собянин объявил о начале строительства станции метро "Рублево-Архангельское"


Выставка-персоналия «Замечательный русский беллетрист» к 250-летию со дня рождения М.Н.Загоскина, русского писателя и драматурга

В чем особенность приготовления лапши вок?

Час духовности «Приняла крещенье Русь»

Бойцовые собаки чуть не растерзали женщину в Севастополе


Первый блин у Станковича вышел комом! «Спартак» начал сезон с вратарского привоза и поражения в Оренбурге

Умер актер из сериала «Московская борзая» Владимир Королёв

В России ищут пропавший вертолёт

Касается каждого павшего воина СВО: "Мощные слова" Минеева после боя, которые постеснялись показать на федеральном ТВ












Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
Андрей Ольховский

Экс-теннисист Ольховский: победа Медведева над Синнером была неожиданной






Мастер спорта по шахматам из Пензы рассказал, как стать гроссмейстером

«Зелёная ливнёвка» спасёт Нижний Новгород от потопов во время ливней

Более 160 млрд руб. вложили недропользователи в геологоразведку на территории Якутии за 4 года

Собянин назвал Дом музыки одной из самых посещаемых концертных площадок Москвы