Експортери отримуватимуть відшкодування ПДВ лише після повернення валютної виручки - Мінагро
Висоцький повідомив, що контроль за поверненням валютної виручки від агроекспорту посилять з листопада 2024.
Як повідомляла "Агро Перспектива", неповернення валютної виручки скоротилося з 8 млрд доларів до 3,5 млрд доларів.
"З 8 практично вдвічі покращився показник повернення валютної виручки", - сказав Висоцький.
За його словами, була запроваджена процедура верифікації, яка передбачає, що без ліцензії можуть експортувати агропродукцію тільки ті компанії, які були доброчесними експортерами, надавали відповідні документи з банків про вчасне повернення валютної виручки. Для новостворених компаній було запроваджено ліцензування.
Оновлена процедура експорту сільськогосподарської продукції, яка стосується повернення валютної виручки, запроваджена в листопаді 2023.
Показник вчасного повернення валютної виручки складає понад 80%. Є певні затримки з неповерненням - не більше 10-15%, 3-3,5 млрд доларів.
Як повідомляла "Агро Перспектива", за результатами першого півріччя розмір неповерненої валютної виручки, за даними НБУ, тримався на рівні 7-8 млрд USD аналогічно листопаду 2023.
Національний банк очікує запровадження Кабінетом міністрів України режиму експортного забезпечення за операціями з експорту окремих аграрних товарів, що був розроблений за участю Мінагрополітики, НБУ, ДПСУ, ДМСУ та інших державних органів, і затверджений цьогоріч Верховною Радою відповідними змінами до законів.
На початку листопада 2023 року НБУ поінформував, що обсяг неповерненої валютної виручки від початку повномасштабного вторгнення РФ становить близько $8 млрд, що, на думку регулятора, "має відчутний вплив на платіжний баланс". Центробанк зазначив, що йдеться не лише про виручку від експорту зернових, а й про неповернену валютну виручку загалом.