ОВК "Вода життя" на Одещині перші в Україні отримали у власність меліоративні об‘єкти Суворовської зрошувальної системи
"Заміна насосного обладнання на нове енергоощадне - є одним з першочергових викликів для аграріїв спекотних буджацьких степів. Адже вони особливо гостро відчувають потребу в безперебійному та ресурсоощадливому зрошенні. Завдяки субгранту від Програми USAID АГРО ми розпочали модернізацію Суворовської зрошувальної системи, отримавши необхідне обладнання", - розповідає керівниця ОВК "Вода життя" Михайлина Капаруліна.
За її словами, першим етапом модернізації стала поставка 11 сучасних енергоощадних насосів, 4 вакуумних насосів, 10 ультразвукових лічильників, 11 шаф керування насосами, 13 різнотипних засувок.
"Запустивши в роботу це обладнання, наші аграрії зможуть відновити площі поливу на 150 га. І при цьому заощадити щонайменше 10-15% енергоресурсів. Найближчим часом ми отримаємо від Програми USAID АГРО ще 3 насоси двостороннього входу, шафу керування насосом та компенсатор гідроудару", - додає Михайлина Капаруліна.
Вона наголошує, що створення організації водокористувачів для них було важливим кроком, бо це дало можливість аграріям самим ухвалювати рішення щодо управління зрошувальними системами.
"Відновлення зрошення для південних регіонів України - це першочергове питання, без модернізації меліоративних мереж наші аграрії не матимуть високих врожаїв та залишаться без стабільних доходів. А це вже питання продовольчої безпеки та аграрного потенціалу країни. Тож повноцінна реалізація реформи гідротехнічної меліорації - можливість цьому запобігти", - резюмує керівниця ОВК "Вода життя".
В Україні вже створено 50 організацій водокористувачів. Це 13 областей та понад 130 агровиробників, які активно впроваджують реформу гідротехнічної меліорації, йдеться в повідомленні Мінагро.