США виділили Україні позику на $20 мільярдів за рахунок заморожених активів РФ
"Ці кошти, сплачені за рахунок надходжень, отриманих від заморожених активів Росії, забезпечать Україні важливу підтримку у захисті своєї країни від неспровокованої агресивної війни", - сказала міністр фінансів США Джанет Єллен.
За її словами, 50 млрд дол. США, які передаються Україні через ініціативу G7, допоможуть забезпечити країні "ресурси, необхідні для підтримки служб екстреної допомоги, лікарень та інших основ її хороброго опору".
Єллен додала, що разом із виділенням американської безпекової допомоги Україні США продовжуватимуть вживати заходів для посилення санкцій проти Росії.
"Сьогоднішній крок надасть Україні можливість продовжувати захищати свій суверенітет і досягти справедливого миру", - заявила міністр.
Вона зазначила, що просто зараз Путін втягує західну коаліцію у "вольові змагання", розраховуючи на те, що США втомляться і, зрештою, відступлять.
"Проте завдяки креативній політиці та єдності G7 ми надсилаємо сигнал рішучості, змушуючи Росію все більше нести витрати на її незаконну війну замість платників податків у нашій коаліції", - додала Єллен.
Премєр-міністр України Денис Шмигаль назвав чергову фінансову допомогу США на суму 20 мільярдів доларів вагомим внеском у стійкість України в боротьбі з викликами, спричиненими повномасштабною війною.
"США оголосили про надання Україні $20 мільярдів фінансової підтримки. Ця сума є частиною ініціативи G7 з надання допомоги нашій державі за рахунок доходів від російських заморожених активів на загальну суму $50 млрд. Ця підтримка є вагомим внеском у стійкість України в боротьбі з викликами, що спричинила повномасштабна війна Росії", - зазначив Шмигаль у Телеграмі.
За його словами, кошти вже перераховані до фонду Світового банку, через який вони будуть доступними для України.
"Ми примусимо агресора заплатити за руйнування, і це проміжний крок. Адже наша мета незмінна - повна конфіскація всіх суверенних активів Росії на користь України", - наголосив Премєр-міністр.
У червні лідери країн "Великої сімки" домовилися про надання Києву кредиту на суму 50 мільярдів доларів, який частково фінансується за рахунок відсотків, отриманих від російських активів, конфіскованих після повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року.
Європарламент 22 жовтня погодив допомогу для України в розмірі 35 мільярдів євро, яку планують відшкодувати за рахунок прибутків від заморожених російських активів.