Добавить новость
ru24.net
Все новости
Декабрь
2024
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
25
26
27
28
29
30
31

Як штучний інтелект може допомогти нам у боротьбі з вірусами?

0

Автор: Ян Берндорф

Зазвичай штучний інтелект використовують для швидшого та надійнішого аналізу великих масивів даних і виявлення закономірностей у них. Але що робити, якщо бракує даних і необхідно працювати з невизначеністю? В цьому аспекті природа, завдяки мільйонам років еволюції, залишається набагато ефективнішою за нас.

Китайський професор інформатики Яочу Джин працює над тим, щоб застосувати еволюційний принцип до штучного інтелекту, що дозволить розширити його можливості, зокрема, в дослідженнях вакцин. Для цього він навчає штучний інтелект організовувати себе та вирішувати завдання, які не є чітко визначеними — тобто бути гнучким до нової інформації та з часом самостійно оптимізуватися.

Разом з колегами з ветеринарної медицини Джин розробив еволюційний навчальний алгоритм, який має допомогти у боротьбі з ящуром, що виникає серед сільськогосподарських тварин. Як і коронавірус, збудник цієї хвороби постійно мутує. «Щоб перевірити, чи залишатиметься вакцина ефективною, зазвичай потрібно проводити дослідження на тваринах, а вони є дорогими і етично сумнівними», — говорить Джин. Натомість штучний інтелект може порівнювати амінокислоти білків нових і старих варіянтів вірусів. «Він розпізнає, на скількох із, можливо, 300 ключових позицій змінився білок і як це впливає на ефективність вакцини. На основі цього він робить прогноз щодо ефективности вакцини».

Подібні результати вже були досягнуті за допомогою штучного інтелекту в дослідженнях вакцин проти грипу та еболи, і це може стати перспективним підходом для розробки вакцин проти коронавірусу, зазначає Джин.

Китайський інформатик, професор і доктор інженерних наук Яочу Джин у вересні 2021 року перейшов на посаду професора штучного інтелекту за програмою Фонду Алєксандра фон Гумбольдта з британського Університету Сурея до Білєфельдського університету, Німеччина.

Публікація вперше вийшла німецькою мовою під назвою «Herr Jin, wie kann uns künstliche Intelligenz gegen Viren helfen?» в журналі Фонду Алєксандра фон Гумбольдта «Kosmos», випуск 114, 2022 рік.

Переклала Дар’я Ярош.




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus




Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
Елена Рыбакина

За 28 минут закончился матч Рыбакиной с топовым «вундеркиндом»






Путин исполнил мечту девочки стать пилотом с помощью Якубовича

В Подмосковье пятимесячный ребенок сутки плакал возле трупов родителей

Как я променял «электричку» на «бензин». Тест-драйв Geely Preface

Пользователи МТС жалуются на проблемы в работе сервисов