Добавить новость
ru24.net
Все новости
Декабрь
2024

Дитина боїться темряви: 8 способів їй допомогти

0

Популярність всіляких нічників для дітей дуже просто пояснюється: майже кожна дитина проходить через етап «боюся темряви», а деякі з цим страхом не можуть впоратися і в дорослому віці. Ось кілька простих рекомендацій, як подолати тривогу.

Страх темряви у дітей зазвичай з'являється у віці 3-6 років: пов'язано це з розвитком уяви - дитина вчиться фантазувати, але у неї ще недостатньо життєвого досвіду, щоб справлятися зі всім, що вона представляє у себе в голові. Отже, як допомогти дитині, яка відмовляється заходити в темну кімнату або боїться монстрів під ліжком, якщо відключається нічник? Ось кілька порад.

1. Проговоріть страх

Не ігноруйте переживання дитини. Попросіть її докладно розповісти про страх. У форматі історії: «Уяви, що пишеш книгу чи фільм. Які герої там є? Що відбувається в цій темряві?» Така розмова допомагає знизити рівень тривоги і перевести страх у контрольовану фантазію.

2. Малюйте разом

Запропонуйте дитині намалювати те, чого вона боїться. А потім додайте малюнку забавні деталі — смішний одяг, незвичайні аксесуари. Це допоможе дитині побачити, що страх можна зробити менш страшним. Так, це той самий метод із «Гаррі Поттера»: посміятися над чимось лякаючим — і справді чудовий спосіб.

3. Не намагайтеся раціоналізувати

Фрази на кшталт «там нікого немає» або «дивися, я не боюся» не працюють. Натомість дитина може відчути, що її переживання знецінюються. Покажіть, що ви розумієте емоції дитини і готові прийти на допомогу.

4. Розкажіть про способи заспокоїтися

Глибоке дихання. Ця проста вправа допомагає зняти м'язову напругу: спочатку видих і вдих ротом на 5 рахунків, потім затримати дихання на 5 рахунків і видих на 5 рахунків носом. Повторіть кілька разів. Робіть неспішно.

Гра в усвідомленість. Запропонуйте дитині знайти в кімнаті 5 червоних предметів або прислухатися до звуків навколо. Це переключає увагу з лякаючих думок на навколишню реальність.

5. Більше рухайтесь

Регулярні прогулянки та фізичне навантаження 2–3 рази на тиждень допомагають знизити рівень тривоги. Спорт або активні ігри зміцнюють не тільки тіло, але і впевненість дитини в собі.

6. Грайте в темряві

Поступово знайомте дитину з темрявою через гру. Почніть з ігор з ліхтариком у затьмареній кімнаті, а потім збільшуйте час, проведений у темряві. Тільки не кидайте дитину відразу в темній кімнаті зі словами: «Знайди мене». Це вже не гра, а випробування на міцність.

7. Напишіть листа страху

Разом з дитиною напишіть листа, в якому вона може розповісти своєму страху, який той сильний і як добре йому вдається лякати. Це допоможе дитині вибудувати безпечну дистанцію між собою та своїми емоціями.

8. Читайте книги і дивіться мультики

Книги та мультфільми допоможуть дитині зрозуміти, що страх — це нормально, і покажуть, як з ним справлятися. Ось кілька прикладів:

Книга «Я не боюся темряви! Книга-гра з роботи з емоціями», Теона ТоміМультики «Корпорація монстрів» та «Вартові легенд».

Коли звернутися до психолога

Якщо страх темряви зберігається тривалий час і сильно заважає дитині, варто звернутися за консультацією до дитячого психолога. Фахівець допоможе зрозуміти причини страху і знайти ефективні стратегії для його подолання.

Важливо пам'ятати: страхи - це частина дорослішання. З вашою підтримкою дитина навчиться з ними справлятися і стане впевненішою в собі.




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus




Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
WTA

Рейтинг WTA. Касаткина опустилась на 10-ю строчку, Рыбакина – на 7-ю, Киз вернулась в топ-15






США вводят санкции против 16 лиц и ключевых российских компаний

Медведев указал на эффективность системы поставок вооружений в ВС России

Почти 200 официальных купелей будут действовать в Крещение в Подмосковье

Mash: режиссёр балета Немоляев умер от сердечно-сосудистой недостаточности