Другий спроба арешту президента Південної Кореї Юн Сок Йоля: він забарикадувався в резиденції під захистом 200 озброєних охоронців
Про це повідомляє Reuters.
Навколо президентської резиденції, що розташована у престижному районі, відомому як «корейський Беверлі-Гіллз», цього тижня встановили додаткові барикади та дротові загородження. Протестувальники як на підтримку Юна, так і проти нього, зібралися біля резиденції, незважаючи на морозну погоду.
“Ми зробимо все можливе, щоб успішно виконати цей ордер. Ця спроба має стати останньою”, — заявив голова CIO О Дун Ун на засіданні парламентського комітету.
О Дун Ун, вибачаючись за невдалу першу спробу затримання, зазначив, що цього разу буде враховано всі можливі сценарії, зокрема мобілізацію тактичних спецпідрозділів поліції та важкої техніки для прориву барикад. За його словами, новий арешт може зайняти до трьох днів, якщо це буде необхідно для виснаження охорони президента.
Експерти наголошують на важливості забезпечення безпеки під час ймовірного силового сценарію. Зокрема, професор університету Мьонджі Шин Юль вважає, що поліція має достатній досвід для виконання такого завдання. Однак він закликає до обережності через ризик використання вогнепальної зброї під час сутичок.
Юридична команда Юна назвала новий ордер незаконним через те, що він був виданий судом, який не мав належної юрисдикції. Адвокат Юн Кап Гин також заперечив чутки про те, що президент залишив резиденцію, назвавши їх «зловмисними спробами дискредитації».
За даними офіційних джерел, минулого тижня близько 200 озброєних співробітників президентської охорони та військових заблокували виконання першого арешту. У CIO підкреслили, що наступного разу будуть діяти значно рішучіше, аби досягти своєї мети.
- Прихильники президента Південної Кореї закликають “зупинити крадіжку”, сподіваючись на підтримку Трампа
- У Південній Кореї зростає напруження через можливий арешт президента Юн Сок Йоля: він заявив, що буде “боротися до кінця”
- Парламент Південної Кореї схвалив імпічмент президента