Добавить новость
ru24.net
Новости по-русски
Октябрь
2024

Агрометеорологічні умови третьої декади жовтня сприяли появі дружніх сходів озимини

0
Агрометеорологічні умови третьої декади жовтня покращились внаслідок дощів, що сприяло проростанню зерна та появі дружніх сходів озимини. Водночас на окремих площах західних областей часті дощі призвели до перезволоження орного шару ґрунту, що є малосприятливим для проведення польових робіт.

У Лісостепу, Поліссі, осередково в Степу коливання температури повітря в нічні та денні години, стримували розвиток злакових мух, попелиць, цикадок, хлібних блішок у посівах озимих зернових колосових культур та їх шкідливість на рівні 1-6% рослин. Дощова погода сприяла міграції дротяників, личинок хрущів з нижніх шарів ґрунту до поверхні, тому очікується їх шкодочинність у посівах озимих культур.

У посівах озимої пшениці, розміщених здебільшого після стерньових попередників, активізувалось живлення личинок хлібної жужелиці та гусениць озимої совки, які за чисельності 0,5-2 макс. 3 (Дніпропетровська обл.) екз. на кв.м пошкодили до 3% рослин.

Переважно в Лісостепу та Поліссі на ранніх посівах озимих пшениці відмічається проявлення хвороб, а саме борошнистої роси, септоріозу (Вінницька, Дніпропетровська, Житомирська обл.), якими охоплено 1-4% рослин.

Проти зазначених шкідників за надпорогової чисельності та температури повітря не нижче +5°С озимі зернові у фази сходи - початок кущіння захищають через осередкові чи всуціль полів обприскування дозволеними препаратами. Проти хвороб за необхідності (у фазу кущіння) рослини оздоровлюють дозволеними фунгіцидами.

Повсюди у посівах озимого ріпаку триває живлення несправжніх гусениць ріпакового пильщика, де ними пошкоджено 2-5, в осередках Запорізької області до 12-15% рослин. У посівах культури Кіровоградської, Полтавської областей на 3% рослин відмічають розвиток капустяної молі. Також у посівах культури живляться гусениці озимої совки, які заселили 5-14% площ за чисельність 0,5-0,8, макс. 3 екз на кв.м. Вікове співвідношення: ІV-23, V-60%, VІ-17%. Хрестоцвітими блішками, листоїдами, попелицями, переважно в крайових смугах полів, пошкоджено 3-8, макс. 12-27% рослин у Запорізькій області.

На 2-10% площ лісостепових та поліських, осередково степових областей 1,5-10% рослин ріпаку хворіє на пероноспороз, 3-10% - альтернаріоз (Житомирська, Київська, Кіровоградська, Рівненська обл.), 0,5-6% - фомоз (Житомирська, Закарпатська, Київська, Львівська, Полтавська обл.), 2-4% - білу плямистість (Миколаївська, Полтавська обл.) та 2,5% - бактеріозом (Житомирська обл.).

Для запобігання переростання та покращення перезимівлі рослин культури рекомендовано провести обробку дозволеними до використання препаратами.

На незібраних посівах кукурудзи продовжують розвиватись патогенні організми на окремих органах рослин кукурудзи, зокрема: ураження качанів пухирчастою сажкою 2%, качанів летючою сажкою 1%, бактеріозом качанів 2%, сірою гниллю стебла та качанів 3%, гельмінтоспоріозом 7% рослин за розвитку хвороби 0,5%.

Мишоподібні гризуни. Відмічається повсюдне зростання (природне для жовтня) популяції звичайної сірої та гуртової полівок, які розселяються за межі місць резервацій в нові місця, зокрема на угіддя під багаторічними травами та сходи озимих зернових та ріпаку. Спеціалістами при детальних та маршрутних обстеженнях площ озимих культур встановлено, що на 1 га нараховується від поодиноких нір до 1-2 жилих колоній гризунів (Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Житомирська, Кіровоградська, Львівська, Одеська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька та Черкаська обл.). На ряді площ під багаторічними травами, садах, подекуди неугіддях мають місце 2-4, макс. 5 (Волинська, Івано-Франківська, Київська, Сумська, Хмельницька обл.) жилих колоній на гектарі.

Надалі загроза пошкодження озимих культур, багаторічних трав і насаджень зберігатиметься повсюди. У зниженні чисельності мишоподібних гризунів, зокрема полівок, важливу роль відіграє система запобіжних заходів. Знешкодження в першу чергу досягається вчасною та якісною зяблевою оранкою, яка руйнує нори і знищує кормову базу, при цьому гине або травмується третина дорослих і всі молоді особини гризунів. Наявність 3-5 і більше жилих колоній на гектарі посіву свідчить про загрозу пошкоджень рослин та необхідність захисту шляхом застосування родентицидів.

У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку, багаторічних травах та інших угіддях.

За оперативною інформацією про хід робіт із захисту рослин, наданою головними управліннями Держпродспоживслужби в областях станом на 17.10.2024 року захист сільськогосподарських культур від шкідливих організмів проведений на площі - 37,0 млн. га, з них 1,1 млн. га - біологічний метод захисту рослин, згыдно ынформацыъ Держспоживзахисту.




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus




Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
Елена Рыбакина

Елена Рыбакина раскрыла подробности о проблемах со здоровьем в прошлом году






Более 2,6 тыс проверок провели работники Главгосстройнадзора Подмосковья в 2024 г

Налоговые реалии 2025 для ИТ-компаний и их владельцев — подробный разбор от Prospectacy

Baza: Пенсионерка из Москвы потеряла палец, пытаясь спасти собаку в лифте

Поклонская выступила за чистоту природы