Добавить новость
Главные новости Прилуки
Прилуки
Март
2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17 18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Цибулю, виведену в Крутах, можна не поливати та зберігати майже рік: що ще відомо про новий сорт?

0

Вага однієї цибулини близько 250 гр., врожайність до 40 т. і все це майже не потребує води. Йдеться про новий сорт цибулі “Чайка”, виведений селекціонерами на науково-дослідній станції “Маяк” у Крутах. Перевага “Чайки” й в тому, що новий вид створювався на основі вітчизняних зразків, тому він більш пристосований до особливостей нашого клімату та на відміну від голландських сортів, не боїться місцевих хвороб, пише “chernigiv.name“.

Спасибі державі за екологічно чистий продукт

Науковий співробітник дослідницької станції в Крутах Любов Фесенко вважає, що в даному випадку селекціонерам вдалося на 100% догодити споживачеві. Адже висока врожайність, за словами Фесенка, не так важлива, якщо сорт погано зберігається. У нашому ж випадку, цибулю нового сорту не містить надлишків вологи, її обходять стороною шкідники. Ще один плюс у “Чайки” — відповідний товарний вигляд, що в умовах жорсткої конкуренції на ринку зовсім не зайве.

За словами Фесенка, у споживача сьогодні величезний вибір однак вітчизняним селекціонерам, в умовах обмеженого фінансування з боку держави, вдається протистояти експансії зарубіжних виробників. До того ж, вважає Фесенко, мізерна матеріальна база досліджень в цьому випадку має один істотний плюс — отрутохімікати через свою дорожнечу на станції не використовуються й землеробство стало в загальному органічним.

Чим приваблює “Чайка”?

Любов Фесенко займається виведенням нових сортів цибулі й створенням посадкової бази без малого 40 років. Каже, що до цибулі на дослідницькій станції відносяться з такою ж повагою, як і до знаменитих ніжинських огірків.

На рахунку крутівських селекціонерів-“цибулезнавців” за останні роки достатньо перемог. Це виведений у 1997 р. “Маяк”, “Заграва” (червона і фіолетова)  у 2005 р., “Перлина” (2010 р.), “Галичанка” (2013 р.) і ось тепер “Чайка” у 2020 р. Всі сорти занесені в загальнонаціональний реєстр.

Характерна особливість “Чайки”, пояснила Фесенко, це зовнішній вигляд — подовжена, яйцеподібна форма, великий розмір цибулин — 200-250 гр. висока врожайність, зберігаємість — 7-8 місяців і невибагливість при вирощуванні.

Що ще росте у Крутах?

 Крім ріпчастої цибулі, до якого належить і “Чайка”, на станції “Маяк” вирощують і багаторічні сорти. Цей вид селекції з’явився відносно недавно та пов’язаний з особливостями ринку, що враховує умови зміни клімату. Тому, починаючи з 2010 р., у Крутах займаються розведенням і поліпшенням таких видів, як батун, порей, слизун, цибуля запашна, здатних рости на одному місці до 10 років.

З цього списку особливу увагу, за словами Фесенка, селекціонери приділяють цибулі батун, що володіє рядом видатних властивостей. По-перше, це велика кількість вітамінів. По друге,  батун, що зовні нагадує порей, вдвічі вище ріпчастої цибулі, холодостійкий і невибагливий до вологи.

Вирощують батун на перо. Врожайність цибулі висока — 35-40 т. з гектара. Економічний ефект від врожаю цього виду багаторічної культури в кілька разів вище від ріпчастої, адже батун купують ресторани та інші точки громадського харчування на зелень.

До відома, сьогодні науково-дослідний центр “Маяк” в Крутах входить до складу інституту овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук України разом з селекційними станціями Дніпропетровської, Донецької та Харківської області.




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus




Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
US Open

Двукратного чемпиона «Больших шлемов» в паре Перселла временно отстранили за употребление допинга






Австралия обратилась к России из-за задержания своего наемника — МИД РФ

Захарова: попытки обвинить Россию в повреждении посольств в Киеве беспочвенны

Центризбирком: Лукашенко в 2023 году заработал почти 60 тыс. долларов

Горожанам рассказали, как будут работать городские пункты обогрева в новогодние праздники