Má táto technológia zmysel? Vyskúšali sme inteligentný prsteň od Samsungu
Je pravdou, že Samsung nie je prvou firmou, ktorá na trh uviedla inteligentný prsteň. Kým doteraz však tieto kúsky techniky boli skôr výsadou startupov, či menších technologických spoločností ako Oura a Ultrahuman, Samsung môže so svojim Galaxy Ring vyvolať preteky veľkých hráčov v záujme o túto technológiu. Zároveň mnohí čakajú na to, či sa prsteň od Samsungu uchytí, aby neinvestovali do niečoho, čo nebude mať predajný potenciál.
Kým mnohým sú známe platobné prstene, ktoré už nájdeme v ponuke niekoľkých bánk, juhokórejský výrobca sa vydal bezpečnou cestou, a to doslova. Samsung možnosť platiť svojim prsteňom neponúka, keďže zatiaľ nemá vyvinutý spôsob autentifikácie, ktorým by potvrdil, že prsteňom platí jeho ozajstný majiteľ.
Nový prsteň je teda zameraný iba na monitoring zdravotných funkcií a športových aktivít. Na rozdiel od spomínaných značiek Oura a Ultrahuman však nie je nutné si priplácať žiadne predplatné a údaje nájdete v už existujúcich aplikáciách Samsungu. Navyše dokáže spolupracovať s ostatným nositeľným príslušenstvom spoločnosti.
Hospodárske noviny mali možnosť vyskúšať túto novinku, ktorá vstúpila do predaja už aj na Slovensku. Aký je náš názor na Galaxy Ring? Má táto technológia potenciál? Aj na to vám odpovieme v tejto recenzii.
Nenápadný navonok
Zovňajšok prsteňa sa výrazne nelíši od konkurencie, je jednoduchý a príjemne zaoblený, avšak konkávny tvar je do istej miery prekvapením. Vonkajší obvod tvorí titán triedy päť a je dostupný v troch farbách, a to čierny titán, zlatý titán a strieborný titán. Vnútro je z plastu, v ktorom sa nachádzajú senzory, ale aj batéria.
Zostáva vám 72% na dočítanie.