Добавить новость
ru24.net
HNonline.sk
Февраль
2025
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Trudeau hrozí odvetou za americké clá na kanadskú oceľ. Je to útok na najbližšieho spojenca, tvrdí

0

Clá na kanadskú oceľ, ktoré oznámil americký prezident Donald Trump, sú úplne neopodstatnené a Kanada na ne primerane zareaguje, vyhlásil v utorok kanadský premiér Justin Trudeau. Nové clá označil za útok na "najbližšieho spojenca" USA. Informovala o tom agentúra AFP.

Takéto clá sú "úplne neopodstatnené a Kanaďania sa budú v prípade potreby dôrazne a tvrdo brániť," povedal Trudeau na okraj konferencie o umelej inteligencii v Paríži.

Trump ohlásil silné clá. Tento krok nebude bezbolestný, už otriasol európskymi akciami

Americký prezident v pondelok podpísal nariadenie, ktorým sa bez výnimiek zavádzajú 25-percentné clá na dovoz ocele a hliníka do Spojených štátov. Takisto naznačil, že zvažuje zavedenie ciel aj na automobily, lieky a mikročipy.

Trump počas svojho prvého funkčného obdobia zaviedol clá vo výške 25 percent na oceľ a desať percent na hliník. Neskôr však udelil úľavy niekoľkým obchodným partnerom vrátane Európskej únie, Veľkej Británie, Kanady a Mexika.

Podľa štatistiky dovozu do USA boli Kanada, Brazília a Mexiko v roku 2024 najväčšími dodávateľmi ocele do USA.




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus




Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
ATP

Даллас (ATP). 1/2 финала. Рууд встретится с Муньяром, Пол – с Шаповаловым






Сказкотерапевтический фестиваль «Психология сказки и Сказка психологии». Итоги проведения.

Президент Франции Макрон не стал пожимать руку премьеру Индии Моди на саммите

В Москве Раневская, в Ленинграде - Богданова-Чеснокова.

Россияне одобряют. Аналитики назвали самую популярную нейросеть в стране