30

Все новости

Stal Mielec 1-3 Legia Warszawa

JP85

Po serii remisów Legia wreszcie zeszła z boiska zwycięska. W niedzielę gracze Goncalo Feio pokonali na wyjeździe Stal Mielec 3-1 po trafieniach Josue i Macieja Rosołka z rzutów karnych oraz Bartosza Kapustki. Po tej wygranej legioniści plasują się na piątym miejscu w ligowej tabeli.

Ruch Chorzów 0-1 Legia Warszawa

JP85

Legia Warszawa udanie zainaugurowała ligowe rozgrywki w 2024 roku. W piątkowy wieczór gracze Kosty Runjaicia ograli na wyjeździe Ruch Chorzów po bramce w drugiej połowie Marca Guala. Spotkanie nie stało na wysokim poziomie szczególnie w pierwszej połowie, podczas której nie zobaczyliśmy żadnego celnego strzału. Zdobyte trzy punkty na pewno cieszą, jednak przed „Wojskowymi” jeszcze sporo elementów do poprawy. pokaż wszystkie

Korona Kielce 2-1 Legia Warszawa

JP85

I to by było na tyle. Legia zakończyła swój udział w Pucharze Polski na 1/8 finału, przegrywając w Kielcach z Koroną 1-2. Decydujący gol padł w ostatniej minucie dogrywki. Legioniści tego dnia zagrali bardzo słabo i za taki wynik mogą winić przede wszystkim siebie… pokaż wszystkie

Legia Warszawa 2-2 Warta Poznań

JP85

W wyjątkowo odświętnej atmosferze rozegrane zostało spotkanie 16. kolejki Ekstraklasy z Wartą Poznań. Piłkarze Legii jednak zawiedli i tylko zremisowali z dużo niżej notowanym rywalem, ratując wynik ze stanu 0-2. pokaż wszystkie

Legia Warszawa 0-0 Lech Poznań

JP85

W niedzielę Legia Warszawa tylko zremisowała u siebie z Lechem Poznań, przez co straciła szansę na odrobienie punktów do czołówki ligowej tabeli. Jagiellonia, Raków i Pogoń w tej kolejce zdobyły tylko po punkcie. W spotkaniu z poznaniakami nie zobaczyliśmy zbyt wielu stuprocentowych okazji na zdobycie bramki, chociaż to Legia była stroną przeważającą. Dla „Wojskowych” to trzeci ekstraklasowy mecz z rzędu bez wygranej u siebie. pokaż wszystkie

Legia Warszawa 2-0 Zrinjski Mostar

JP85

Legia Warszawa pewnie 2-0 pokonała na własnym stadionie HSK Zrinjski Mostar, czym przybliżyła się do awansu z grupy Ligi Konferencji Europy. Gospodarze spotkanie rozstrzygnęli już w pierwszej połowie, w której na listę strzelców wpisali się Rafał Augustyniak i Josue. Goście nie potrafili zagrozić „Wojskowym”, którzy w pełni zasłużenie sięgnęli po komplet punktów. pokaż wszystkie

Radomiak Radom 0-1 Legia Warszawa

JP85

Gol Josue z rzutu karnego zadecydował w niedzielę o wygranej nad Radomiakiem Radom i tym samym przerwaniu serii ligowych przegranych. „Wojskowi” wreszcie zainkasowali trzy punkty, chociaż momentami gospodarze mocno im zagrażali. pokaż wszystkie

GKS Tychy 0-3 Legia Warszawa

JP85

Legia bez żadnych problemów awansowała w czwartek do kolejnej rundy Pucharu Polski. Stołeczny zespół pewnie 3-0 pokonał na wyjeździe GKS Tychy, a wynik został ustalony jeszcze w pierwszej połowie, kiedy dwa razy na listę strzelców wpisał się Blaz Kramer, a raz Marc Gual. Gospodarze zaprezentowali się na tle „Wojskowych” wyjątkowo miernie. Na murawie widać było, kto walczy o tytuł mistrza Polski, a kto o awans do najwyżej klasy rozgrywkowej. pokaż wszystkie

Śląsk Wrocław 4-0 Legia Warszawa

JP85

Legia Warszawa została znokautowana we Wrocławiu przez Śląska, przegrywając z nim aż 0-4. Jedynym z bohaterów wieczoru był Erik Exposito, który dwukrotnie pokonał Kacpra Tobiasza. Dla graczy Kosty Runjaica to czwarta przegrana z rzędu z czego trzecia w Ekstraklasie. Wydaje się, że Legię dopadł pierwszy w tym sezonie kryzys. pokaż wszystkie

Legia Warszawa 1-2 Raków Częstochowa

JP85

W niedzielę Legia zanotowała pierwszą domową ligową porażkę od 24 meczów. Sposób na „Wojskowych” znalazł Raków Częstochowa, który pokonał gospodarzy na Łazienkowskiej 2-1. Honorowego gola dla warszawskiego klubu strzelił Paweł Wszołek. Dla Legii to trzecia przegrana z rzędu. pokaż wszystkie