Підтримка бойового духу, фіксація історії, робочі місця і внесок в економіку: кінопродюсер Артем Колюбаєв про стратегічне значення кіноіндустрії під час війни
В умовах повномасштабної війни всі зусилля та кошти держави спрямовані на підтримку оборони та розвиток військово-промислового комплексу країни. Культура, мистецтво та кіно, на жаль, часто опиняються на другорядному плані. Проте вони відіграють важливу роль в умовах бойових дій, від підтримки морально-психологічного стану українців до фіксації подій сучасної війни та злочинів Кремля, а також підтримки економіки.
Про важливість розвитку кіноіндустрії в умовах воєнного стану в Україні розповів відомий кінопродюсер Артем Колюбаєв, який, окрім активної волонтерської діяльності, підтримує українське кіно.
"У воєнний час підтримка українського кіно має надзвичайне значення з кількох причин. Кіно є потужним засобом збереження національної ідентичності та культурної спадщини. Воно допомагає розповісти світу про унікальні аспекти української культури, історії та боротьби за незалежність. Завдяки цьому ми краще знаємо свою історію, передаємо ці знання молодому поколінню українців і транслюємо ці факти світові, формуючи образ нової України, яка бореться за свою незалежність та свободу, заслуговуючи на повагу та підтримку," — зазначає Артем Колюбаєв.
На думку Колюбаєва, українське кіно може стати важливим інструментом психологічної підтримки для громадян країни. В умовах війни люди потребують моральної підтримки та натхнення. Кінофільми, які відображають силу духу, мужність та єдність українського народу, можуть надихати і об'єднувати націю. Адже можливість подивитися українське кіно є в кожного українця, незалежно від того, де він опинився через війну – в Україні чи далеко за її межами.
Крім того, розвиток кіноіндустрії створює нові робочі місця та підтримує економіку, що є важливим фактором в умовах випробувань, які переживає ця сфера під час війни. Багато українців через бойові дії залишились без житла, роботи і були змушені виїхати з рідних міст. Представники творчих професій, залучених до кіновиробництва, потребують роботи, щоб продовжувати забезпечувати свої сім’ї і робити внесок у наближення перемоги України.
Інвестиції у кіно допомагають розвивати інфраструктуру, забезпечують зайнятість для багатьох фахівців та сприяють розвитку суміжних галузей.
Артем Колюбаєв спрямовує свою діяльність на створення високоякісних фільмів, які не лише розважають, але й спонукають задуматися над важливими соціальними та політичними питаннями. Колюбаєв активно підтримує українських режисерів, сценаристів та акторів, створюючи умови для реалізації їхніх творчих ідей, що є особливо важливим в умовах війни для збереження та популяризації української культури.