Електронний та паперовий військово-обліковий документ мають однакову юридичну силу – офіційне роз’яснення
![Електронний та паперовий військово-обліковий документ мають однакову юридичну силу – офіційне роз’яснення](https://ukranews.com/upload/media/2023/09/27/651463a4771da-imgonline-com-ua-resize-1ibhrctfgo.jpg)
Міністерство оборони наголошує, що електронний та паперовий військово-обліковий документ мають однакову юридичну силу. Про це йдеться у офіційному роз’ясненні Міноборони, передають Українські Новини.
"Зокрема, наявність у особи військово-облікового документа в електронній формі, наприклад, у відповідному застосунку мобільного телефону, або у вигляді роздрукованого військово-облікового документу з QR кодом, є рівнозначним військово-обліковому документу у паперовій формі, оскільки усі вони мають однакову юридичну силу", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що військово-обліковий документ в електронній формі дозволяє уповноваженим працівникам ТЦК та СП, Національної поліції, Держприкордонслужби зчитувати його за допомогою будь-яких засобів (телефони, планшети), на яких може бути встановлений застосунок "Резерв+" та які мають камеру, а роботодавцю – формувати список військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час.
Міноборони зазначає, що у ході перевірки уповноважені представники ТЦК СП, Національної поліції, Держприкордонслужби можуть застосовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. При цьому наголошується, що використання спеціального електронного обладнання є правом, а не обов’язком уповноважених представників.
Міноборони також зазначає, що військово-обліковий документ в електронній формі є дійсним лише за наявності QR-коду та не може використовуватися без нього. Військово-обліковий документ в електронній формі може бути роздруковани, у такому випадку він повинен містити QR-код військово-облікового документа, придатний для зчитування.
"Єдиною підставою для непідтвердження військово-облікового документа в електронній формі є непридатність QR-коду для зчитування технічними засобами", - йдеться у повідомленні.
Як повідомляли Українські Новини, законом "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" установлено, що у період проведення мобілізації громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов'язані мати при собі військово-обліковий документ.
Невиконання особою обов’язку мати при собі та пред’являти для перевірки військово-облікові документи є адміністративним правопорушенням, за вчинення якого передбачається покарання у вигляді штрафу.
Військово-обліковий документ з QR-кодом з Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів можна отримати також на порталі "Дія".
У "Резерв+" також доступний статус бронювання.