31

Новости за 08.08.2024

Trauma Wisły nie chce się skończyć. Bolesna musztra na pucharowym froncie

Sport w INTERIA.PL

Pucharowa wyprawa Wisły Kraków za południową granicę nie przyniosła niczego dobrego. W pierwszym meczu III rundy Ligi Konferencji krakowianie prowadzili do przerwy ze Spartakiem Tranava, ale... potem było już tylko gorzej. Ostatecznie "Biała Gwiazda" przegrała 1:3 i po raz kolejny wraca do domu pobita. W trzech ostatnich występach na europejskiej scenie straciła aż 11 goli.

Рио Фердинанд: "Саудовская лига намного лучше, чем МЛС"

Soccer.ru (футбол)

Бывший капитан "Манчестер Юнайтед" Рио Фердиданд сравнил МЛС и лигу Саудовской Аравии. Посмотрите, как СМИ и люди поступили с Месси, поехавшим в Америку, и Криштиану Роналду, поехавшим в Саудовскую Аравию...

Kilmarnock remizoval s Tromsö, postupující může hrát s Baníkem

Sport.cz

Fotbalisté Tromsö remizovali v úvodním utkání 3. předkola Konferenční ligy v Kilmarnocku 2:2, postupující může být soupeřem Ostravy v závěrečném předkole. Baník ale nejprve musí vyřadit FC Kodaň, dánský tým doma v prvním vzájemném zápase zvítězil 1:0.

«Планы чиновников из УЕФА и ФИФА — безумие». В «Баварии» высказались о клубном ЧМ-2025

Чемпионат.com (футбол)

Почётный президент «Баварии» Ули Хёнес высказался относительно идеи ФИФА расширить клубный чемпионат мира 2025 года, в нём примут участие 32 команды из шести конфедераций.

"Челси" подписывает 8-го вратаря

Вратарь "Генка" Майк Пендерс переходит в "Челси" за 20 миллионов евро. При этом сезон 2024/25 проведёт в бельгийском клубе на правах аренды. Пендерс станет 8-м вратарём для "Челси"...

Oto klasyfikacja medalowa po czwartku 8 sierpnia. Nie jest dobrze

Sport.pl

Sześć - tyle medali było na koncie Polski po bardzo udanej środzie. Czwartek nie pozwolił jednak powiększyć tego dorobku. Biało-Czerwoni nie wywalczyli ani jednego krążka, choć dwukrotnie byli temu bliscy. W związku z tym Polska zanotowała spadek w klasyfikacji medalowej. Sytuacja nie wygląda ciekawie.

Сбитая в апреле на “зебре” многодетной матерью одна из четырех школьников до сих пор прикована к кровати

Kuriozalna przerwa w meczu o finał. Polski sędzia musiał się tłumaczyć z nieswojej winy

Turczynki walczyły właśnie o przedłużenie spotkania z Włochami w półfinale igrzysk olimpijskich. Prowadziły, a trzeci set wkraczał w najważniejszą fazę. Niespodziewanie spotkanie trzeba było jednak przerwać na parę minut, a w środku zamieszania znalazł się polski sędzia Wojciech Maroszek. W trakcie półfinału turnieju siatkarek zawiódł bowiem system zliczający punkty, co arbiter musiał wystarczyć niezadowolonym trenerom.