2019

Новости за 14.10.2019

Šilhavý: Byl jsem rozčarovaný, hrozila devalvace Anglie. Ale jde o informace

iSport.cz

Šance pro náhradníky mohla skončit ostudou, čeští fotbalisté prohrávali po poločase v přípravě se Severním Irskem 0:3. Trenér Jaroslav Šilhavý, ač velmi klidné povahy, o přestávce pořádně zvýšil hlas a vrátil na hřiště osvědčené opory. Výsledek 2:3 nakonec bere i s tím, že promíchaná sestava mu hodně ukázala do příštích srazů…

Snad jsme si fanoušky po půli trochu udobřili, budeme je ještě potřebovat, věří Darida

Sport.cz

Hned dvě velké proměny během jediného duelu. Nejprve tři dny po slavném vítězství nad Anglií příšerný poločas a pád až na dno. Po přestávce vzpruha a škrábání se nahoru. Výsledkem je každopádně porážka fotbalové reprezentace 2:3 se Severním Irskem. „Zápas dvou absolutně rozdílných poločasů,“ uvědomuje si záložník Alex Král po přípravném duelu, který natěšený nároďák po páteční senzaci vrátil hodně rychle na zem.

Křičel jsem. A hodně, přiznal Šilhavý po poločase hrůzy. Vždyť hrozila devalvace výkonu s Anglií

Sport.cz

Hrozilo to blamáží. A pořádnou. Vždyť třígólovým rozdílem prohrávala česká fotbalová reprezentace ve své samostatné historii po poločase jen dvakrát. Ve čtyřiadevadesátém roce ve Švýcarsku, loni pak v Rusku. „Však jsem byl také hodně rozčarovaný. Vždyť hrozila devalvace našeho výkonu s Anglií,“ přiznával kouč Jaroslav Šilhavý, že musel o přestávce v kabině pořádně na hráče zařvat. Pomohlo to. Střídání čtyř hráčů samozřejmě také.

Rakouská policie zadržela Afghánce, který u českých hranic útočil nožem - Novinky.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Rakouská policie zadržela Afghánce, který u českých hranic útočil nožem  Novinky.cz
  2. Útočník v Rakousku pobodal dva lidi, jednoho zabil, může být na útěku v Česku  Aktuálně.cz
  3. Policie v Rakousku dopadla Afghánce, který vraždil u hranic s Českem | Svět  Lidovky.cz
  4. Afghánec ubodal u českých hranic šoféra, dalšího člověka zranil  Blesk.cz
  5. Afghánec na rakouských hranicích zabil člověka. Muž je na útěku, pátrá po něm i česká policie  iRozhlas.cz
  6. Vše o tomto... Читать дальше...

Afghánec útočil v azylovém centru u českých hranic, při útěku zabil farmáře

iDNES.cz

Jednoho mrtvého a jednoho těžce zraněného si v pondělí vyžádal konflikt v hornorakouské obci Wullowitz u českých hranic. Afghánec v místní ubytovně pro žadatele o azyl pobodal jejího zaměstnance. Následně zabil řidiče a jeho vozem ujel. Rakouská policie ho večer zadržela u Lince.

Další články k tématu:
  • Teroristický útok v Manchesteru. Muž pobodal v nákupním centru pět lidí
  • Islamistických útoků v Evropě ubylo. Roste ale počet krajně pravicových
  • Stephan Balliet se přiznal k útoku v Halle... Читать дальше...

Dokument Zoo Liberec jedním z vítězů letošního EKOFILM festivalu

Parlamentnilisty.cz

V pátek 11. října 2019 vyvrcholil 45. ročník filmového festivalu EKOFILM, který pořádá Ministerstvo životního prostředí v Praze. Mezi přihlášenými filmy nechyběl ani dokument koprodukovaný libereckou zoo s názvem Češi zachraňují… zubry v Česku, jež obstál v konkurenci více než stovky snímků z celého světa a vyhrál Cenu prezidenta festivalu Ladislava Mika.

Král po ostudné půli: Nedělal bych závěry, střídání přinesla impuls

iSport.cz

Utkání dvou odlišných poločasů, tak viděl přípravný duel se Severním Irskem (2:3) nejen Alex Král. „V prvním poločase nám chybělo skoro všechno, od sebevědomí po kvalitu,“ řekl jednadvacetiletý defenzivní záložník, který odehrál jako jediný plnou porci minut v obou zápasech tohoto reprezentačního srazu (i v pátek s Anglií).

Jako ve Slavii to hrát nešlo, zjistil Kúdela během utkání v reprezentaci

iDNES.cz

Po pár minutách zápasu za národní mužstvo fotbalista Ondřej Kúdela zjistil: "Jako ve Slavii to hrát nemůžu."