2019

Новости за 09.11.2019

Češi porazili na Karjale i mistry světa Finy

Ceske Noviny

Helsinky - Čeští hokejisté uspěli i ve druhém utkání na turnaji Karjala, když v Helsinkách porazili domácí Finsko 3:2 po samostatných nájezdech a zůstávají ve hře o celkové vítězství....

Pro spolužáky se stal zrádcem socialismu. Život mu zachránila revoluce

Denik.cz

Dne 9. listopadu 1989 hlasovali studenti čtvrtého ročníku gymnázia v Táboře na pokyn ředitele školy a třídní učitelky pro okamžité vyloučení nepřítomného studenta Ondřeje Tichého ze všech studentských organizací. Tichý se totiž dopustil nanejvýš zavrženíhodného činu: zradil socialismus, emigroval do západního Německa. Bylo třeba ho veřejně a před celou třídou odsoudit.

S tuberkulózou domů. Lékaři nechtějí už pacienty držet v nemocnicích

iDNES.cz

Ještě na konci první světové války zemřelo v Československu na tuberkulózu padesát tři tisíc lidí. Závažná infekce nejčastěji postihuje plíce, ale může zasáhnout i kosti či trávicí soustavu. Dříve se lidé léčili doma, nyní musí povinně do izolace. To však chtějí lékaři změnit.

Další články k tématu:
  • Pacienti s odolnou TBC mají novou naději. V JAR otestovali trojici léků
  • Před léčbou brali děti k fotografovi. Tušili, že tuberkulózu nepřežijí
  • Dělníci z ciziny do Česka přicházejí nemocní. Читать дальше...

Sparta promarnila dvougólové vedení, Slavia a Plzeň hrají v neděli

Fotbal.idnes.cz

Nepříliš atraktivní podívanou přinesly odpolední zápasy sobotního programu 16. kola fotbalové Fortuna ligy. Zlín porazil Olomouc jedinou brankou v závěru utkání, Příbram s Opavou dokonce hrály bez gólů. Sparta proti Jablonci, to už bylo mnohem zajímavější představení. Pražané promarnili náskok a odvážejí si jen bod za remízu 2:2.

Češi přemohli mistry světa! Bitvu s Finy rozhodl nájezd Krejčíka

Hokej.cz

(HELSINKY, od našeho zpravodaje) Skvělou bitvu svedli čeští hokejisté s mistry světa. Domácí Finové v napěchované Hartwall aréně dvakrát vedli, reprezentanti pokaždé vyrovnali – gól na 2:2 zařídil Tomáš Filippi v 59. minutě. Prodloužení nerozhodlo, v nájezdech trefil klíčový pokus Jakub Krejčík a národnímu týmu zajistil vítězství! Poslední duel hrají Češi v neděli od 12:30 proti Rusku.

Jablonec - Sparta 2:2, hosté vedli o dva góly, pak vypadli z role

Sparťanští fotbalisté zase ztratili dobře rozehraný zápas. V letošním ročníku pokolikáté už. Ve studeném a deštivém nečase v Jablonci vyhráli poločas 2:0, ale pak vypadli z role a domácí po přestávce díky střídajícím Matouškovi s Chramostou vyrovnali na konečných 2:2.