2020

Новости за 10.01.2020

Sáblíková vstoupila do ME, na 1500 m dojela pátá. Titul má Wüstová

iSport.cz

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila při své premiéře na mistrovství Evropy na jednotlivých tratích v závodě na 1500 metrů pátá. Další česká reprezentantka Nikola Zdráhalová obsadila osmé místo. Titul v nizozemském Heerenveenu získala domácí hvězda Ireen Wüstová.

Zemřel Ivan Passer, jeden z hlavních tvůrců nové vlny - Respekt.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Zemřel Ivan Passer, jeden z hlavních tvůrců nové vlny  Respekt.cz
  2. Zemřel režisér a scenárista Ivan Passer  Novinky.cz
  3. Zemřel Ivan Passer. Klasik československé nové vlny natočil Intimní osvětlení  Aktuálně.cz
  4. Zemřel režisér Ivan Passer (†86)  Ahaonline.cz
  5. Zemřel scenárista Hoří, má panenko Ivan Passer. Bylo mu 86 let  iDNES.cz
  6. Vše o tomto tématu v aplikaci Zprávy Google

Najman zařídil dvěma góly výhru Bruslařů

Sport.cz

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v 35. kole extraligy v Hradci Králové 3:2 po prodloužení, přestože ještě v polovině třetí třetiny prohrávali 0:2. Východočechům zajistili dvoubrankový náskok Radek Smoleňák a Matěj Chalupa, v 51. minutě zahájil obrat Adam Zbořil, který dokonal dvěma góly Ondřej Najman. Nejdříve vyrovnal ve vlastním oslabení a v čase 62:07 rozhodl.

Plzeň se tlačí vzhůru! Uspěla počtvrté za sebou

Sport.cz

Hokejisté Plzně zvítězili v 35. kole extraligy v Kladně 3:1 a připsali si čtvrtou výhru za sebou. Ve 29. minutě rozhodl šťastnou brankou Luboš Rob, výsledek pojistil vteřinu před koncem při power play Matyáš Kantner. Rytíři neuspěli po předchozích dvou výhrách a doma nebodovali po pěti duelech, v nichž vybojovali čtyři výhry.

Liberec vyhrál doma pojedenácté v řadě

Sport.cz

Hokejisté Liberce porazili ve 35. kole extraligy Pardubice a vyhráli jedenáctý domácí zápas v řadě. V tabulce tak Severočeši zůstávají v těsném závěsu za vedoucí Spartou, která však odehrála o čtyři zápasy více. Naopak Dynamo stále nemůže vybřednout z krize a po čtvrté porážce za sebou zůstává na posledním místě. Dvěma góly a asistencí se na libereckém vítězství podílel útočník Michal Bulíř.

Sáblíková skončila na ME na 1500 m pátá, titul má Wüstová

Sport.cz

Muži jsou Židé dneška, panuje k nim nenávist. Ekonom Pikora promluvil, brutálně naložil feministkám, za příklad dal manželku Šichtařovou

Parlamentnilisty.cz

Bývaly časy, kdy bohužel bývalo v módě nenávidět Židy. Dnes je podle ekonoma Vladimíra Pikory v kurzu nenávidět všechny muže. Hrozné podle Pikory je, že nenávist proti mužům prosazují nejen feministky, ale už také i „mužští progresivisté“. A samy feministky se prý navíc chovají pokrytecky.

HZS ČR: Do Bosny a Hercegoviny míří další česká pomoc

Ministerstvo vnitra společně s Hasičským záchranným sborem ČR posílá další pomoc do Bosny a Hercegoviny. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) tak vyslyšel prosbu o materiální humanitární pomoc při zvládání migrace. Konvoj vozů Hasičského záchranného sboru ČR s pomocí by měl dorazit do Sarajeva 13. ledna. Tam si ji převezme místní Červený kříž.