FC Baník Ostrava

Redakce - Dva týdny dělí nejen fotbalisty Baníku od jarního ligové premiéry. Ve středu se Baník vrátí z herního soustředění na Maltě, do té doby si v úterý stihne zahrát poslední přípravný duel s norským Stabaekem. V sobotu a v neděli se však baníkovci na Maltě zaměřují především na fyzickou kondici.

Dukla v přípravě porazila Vlašim

Dukla Praha FK

Redakce - Další přípravné utkání Dukla odehrála se svým soupeřem z druhé ligy - Vlašimí. Hráči ve žlutém se na začátku obou poločasů dostali do vedení, domácí však v obou případech dokázali srovnat krok. Rozhodující branku nakonec vstřelil ke konci utkání Palacios a Dukla si z Vlašimi odvezla další vítězství.

Slezský FC podlehl Jastrzebie, Zavadil hlásí návrat

Slezský FC Opava

Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka - Velké Hoštice – Fotbalisté Slezského FC v pátém přípravném utkání prohráli. Na hřišti ve Velkých Hošticích podlehli polskému soupeře z Jastrzebie v poměru 0:1. Pozitivem zápasu byl návrat Pavla Zavadila (na snímku), který podzimní část nedohrál kvůli poraněnému kolenu. Zkušený záložník na hřišti strávil 45 minut.

Aleš Sova: Zápas jsme mohli zlomit, rozhodlo neproměňování šancí

HC JME Znojemští Orli

Lukáš Peroutka - Start do kvalifikační skupiny o play-off si znojemští hokejisté představovali jinak. Na domácím ledě proti přímému konkurentovi z Fehérváru dlouho vedli 1:0, nakonec ale berou jen bod za porážku po prodloužení. „Podle mě jsme nehráli úplně špatně, ale potřebujeme dávat více branek," hodnotí zápas obránce Aleš Sova.

Dorostenci otočili zápas na Hvězdě a stále drží kontakt s prvním místem

HC Vsetín

Helena Hegeďová - Valaši inkasovali jako první na konci úvodní třetiny. Hned na začátku druhého dějství však vyrovnali a záhy se dostali do vedení. Dva góly nestačily a ve stejném trendu pokračovali až do konce zápasu. Během druhé a třetí třetiny se Vsetín prosadil celkem šestkrát a zvítězil vysoko 6:1.

Obránce Burian povolán do národního týmu, útočník Chludil mezi náhradníky

HC Hamé Zlín

Vojtěch Jurák - Začátkem února se mládežnické soutěže zastaví, přichází čas reprezentačních srazů. Kromě „dvacítek“, které již mají po sezoně, se sejdou všechny mládežnické kategorie národního mužstva. Nejvýraznější stopu má zlínský klub v reprezentaci U16, do jejího výběru pozvali trenéři zadáka Adama Buriana.

ONLINE: Od 14:00 proti Aarhus GF

SK Slavia Praha

Redakce - Na úvod herního soustředění v portugalském Algarve se sešívaní s rámci Atlantic Cupu utkají s dánským celkem Aarhus GF.

Vyrovnaný duel pro sebe rozhodly Pardubice

FC Vysočina Jihlava

Miroslav Fuks - Pardubicím se v zimní přípravě vydařila odveta za říjnovou ligovou porážku v Jihlavě. Vyrovnaný duel proti FC Vysočina pro sebe zlomily po hodině hry. Druhou branku na konečných 0:2 (0:0) přidal lídr FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY dvanáct minut před koncem. Stínem utkání jsou zranění domácích Matulky a Koubka.

ŽIVĚ: Slovan hraje první přípravný zápas v Turecku proti Dynamu Moskva

FC Slovan Liberec

Šimon Knopp - Belek/Liberec - Slovan se dnes střetne v rámci soustředění v Turecku s ruským týmem Dynamo Moskva. Naposledy oba celky změřily síly v letní přípravě, kde se radoval ruský tým z těsné výhry 1:0. Povede se Slovanu dnes zvítězit? Utkání můžete sledovat živě v níže uvedeném odkazu.

Béčko v další přípravě porazilo Karvinou

Redakce - Béčko Baníku vítězně zvládlo sobotní přípravný zápas v Karviné. Proti divizní rezervě místního MFK se po bezbrankové půli třikrát gólově prosadilo po změně stran a připsalo si vítězství 3:0.

Další stěhování mezi Kometou a Mountfieldem. Last minute přesun hlásí Orsava!

Hokej.cz

Na trase mezi Kometou a Mountfieldem v uplynulých týdnech a měsících putovalo několik zajímavých hráčů, teď se k nim přidá také Jakub Orsava. Zkušený bruslař se v Kometě loučí, zbytek ročníku dokončí u finalisty letošní Ligy mistrů. Hradecký klub jeho přestup potvrdil na svých webech.

Vítkovice mi nejsou lhostejné, loučil se Irgl se slzami na Hané. Nakonec zbytečně

Hokej.cz

Aniž by ho fanoušci vyvolávali, odložil si rukavice s helmou a jel děkovat aplaudujícím tribunám. Klaněl se, tleskal rukama nad hlavou, v očích měl slzy. Za chvíli muselo být všem jasno: tohle je loučení největší hvězdy týmu. Přiznal to pak v rozhovoru i sám hráč, ale dodal: „Není to v mých rukou. Je to věc manažerů.“ Ten olomoucký, Erik Fürst, nakonec řekl NE.

Senátor Doubrava: Hloupá ženská z EU korunovala brexit

Parlamentnilisty.cz

Odchod Velké Británie z Europské unie skončil super symbolicky. Zastánci odchodu Britů z EU Nigelu Farageovi byl vypnut mikrofon, když se loučil s EU, a říkal, že konečně bude od direktivního chování EU pokoj.

Ikony na střídačce zázrak nezmohly. Trenérské provizorium ve Spartě má skončit sobotním polednem

Sport.cz

Po vyhazovu kouče Uweho Kruppa se na střídačku v trenérské roli premiérově postavily dvě sparťanské hokejové ikony, jenže ani dohled Petra Tona a Jaroslava Hlinky nedostal tým z krize. Páteční prohra 1:5 v Třinci je pro pražský celek už šestou z posledních sedmi extraligových utkání, v sobotu v poledne má být představen nový trenér.

USA nebudou ani respektovat zákaz protipěchotních min

VašeVěc.cz

Americký prezident Donald Trump dnes zrušil zákaz používání protipěchotních min americkou armádou. Podle Bílého domu budou vojenští velitelé smět „v mimořádných případech“ povolit jejich využití. Ministr obrany Spojených států amerických Mark Esper o těchto minách prohlásil, že je to „důležitý nástroj“ v arzenálu amerických ozbrojených sil.