Miroslav Fuks - Tradiční nábor FKM Vysočina do týmů přípravek se ve čtvrtek 30. června bezezbytku vydařil. Za ideálního počasí na stadión v Jiráskově ulici dorazil z historického pohledu rekordní počet 54 adeptů a adeptek fotbalového dresu! Nábor byl a stále je otevřen pro kluky narozené v letech 2016-2019 a holky všech ročníků.

Miroslav Fuks - Těžko uvěřitelných 23 let trvá spojení FC Vysočina se Základní školou speciální a Praktickou školou Jihlava. Ta vzdělává a rozvíjí žáky se středním a těžkým mentálním postižením, souběžným postižením více vadami a žáky s poruchou autistického spektra. Jihlavský klub a jeho zaměstnanci poskytují organizační a materiální záštitu pro sportovní den žáků této školy.

Zástupci FCV v květnových nominacích mládežnických reprezentací

Miroslav Fuks - Ani v květnových nominacích českých mládežnických reprezentací neschází zástupci a odchovanci FC Vysočina. Tradičně vám nabízíme souhrn „našich“ jmen, která v aktuálních výběrech národních týmů figurují.

Hlasujte o Hráče FC Vysočina Jihlava za jaro 2024

Miroslav Fuks - Odehraná fotbalová sezóna vybízí k bilancování a též k nejrůznějším anketám. Jednu takovou nabízíme na klubovém webu, na jehož titulní straně můžete v pravém sloupci v záložce HRÁČ MĚSÍCE (vedle záložky ZÁPASY) vybírat pětici nejlepších hráčů FC Vysočina za jaro 2024. S jarní jedničkou přineseme v první polovině června rozhovor.

U17: Prohra v Plzni

Matyáš Fuks - Jihlavský mladší dorost nedokázal, i díky červené kartě z 55. minuty, vyzrát na domácí Viktorii Plzeň a prohrál 4:2 (1:1). V prvním poločase v 9. minutě poslal Vysočinu do vedení Karel Jančok a poté v druhém poločase už jen upravoval finální skóre v 90. minutě Dominik Holec. Jihlavští se tak momentálně nachází na 14. místě tabulky.

Souhrn základních hráčských statistik za ročník 2023/24

Miroslav Fuks - Přinášíme vám základní statistiky hráčů FC Vysočina za skončeným soutěžním ročníkem 2023/24 ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE a MOL Cupu. Jde o bilanci za 30 druholigových a 3 pohárové zápasy. Jihlava do něj nasadila celkem 29 fotbalistů s aktuálním věkovým průměrem pouhých 23 let. Z toho hned 16 odchovanců klubu!

U19: Debakl v Plzni

Josef Vrzáček - Jihlavští starší dorostenci nedokázali překvapit na půdě plzeňské Viktorie a i přes dobrý výkon v prvním poločase si odváží vysokou porážku 7:0 (3:0). Dorostenci si i přes porážku drží 11. místo tabulky a v příštím kole se utkají v důležítém zápase se Slováckem.

David Oulehla: Ve vyrovnaném utkání jsme soupeři branky darovali

Miroslav Fuks - 24. sezóna FC Vysočina v českém profesionálním fotbale je po porážce v Opavě minulostí. Končí splněním minimalistického záchranářského cíle v podobě zopakování loňského nejhoršího umístění v klubové historii – 14. příčky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Velmi mladý jihlavský tým vybojoval 35 bodů, což v enormně vyrovnané tabulce představuje ztrátu pouhých 5 bodů na 6. pozici.

Vysočina v derniéře podlehla na opavském stadiónu

Miroslav Fuks - Ani venkovní derniéra s druholigovým ročníkem 2023/24 fotbalistům FC Vysočina nevyšla. Po domácí prohře s Žižkovem nestačili v posledním kole na Opavu. Na jejím stadiónu šli do vedení díky vydařené individuální akci Filipa Šancla, ovšem Slezský FC ještě do půle dokázal vyrovnat, dvěma brankami v rozmezí 52. a 59. strhl vedení na svoji stranu a v závěru učinil poslední změnu skóre – 4:1 (1:1).

Vysočina bude v Opavě bojovat o vítěznou tečku za nevydařeným ročníkem

Miroslav Fuks - S Opavou jsme fotbalový ročník 2023/24 plni očekávání v červenci zahajovali a na stadiónu tohoto slezského klubu jej budeme v sobotu 25. května od 17:00 hodin končit. Dopíšeme příběh sezóny, jejíž první polovina vzbudila takřka postupovou naději, ovšem jarní odvety zůstaly hluboko za očekáváním.