2020

Новости за 12.12.2020

Ledecká zase válí na snowboardu. V Cortině začala SP vítězstvím!

iSport.cz

Ester Ledecká ve svém prvním závodu na snowboardu po téměř jedenácti měsících vyhrála v Cortině d'Ampezzo paralelní obří slalom a získala devatenáctý triumf ve Světovém poháru. Dohromady s jedním lyžařským triumfem si připsala jubilejní dvacátý pohárový vavřín, čímž překonala český rekord na sněhu bývalé běžkyně na lyžích Kateřiny Neumannové.

Jiří Paroubek: Čína ukazuje potenciál své ekonomické síly

Parlamentnilisty.cz

Poslední třetinu svého mandátu zasvětil americký prezident Trump obchodní válce s Čínou. Trápil Číňany zavedením obchodních cel, což mu Číňané zčásti vraceli uvalením cel na americké výrobky, jež pak vesměs zaplatili američtí spotřebitelé. A tak se v několika krocích obě největší ekonomické mocnosti světa dostaly do klinče, ve kterém se vlastně drží dodnes.

SESTŘIH: Pardubice - Brno 2:1. Souboj nováčků rozhodly dvě rychlé trefy

iSport.cz

Fotbalisté Pardubic porazili v souboji nováčků v 11. kole první ligy Brno 2:1 a naplno bodovali po třech zápasech v nejvyšší soutěži. O výhře Východočechů v pražském Ďolíčku, kde kvůli nevyhovujícímu stadionu hrají domácí ligové zápasy, rozhodli během 52. až 54. minuty nejlepší střelci týmu Emil Tischler a David Huf. V první minutě nastavení snížil Ondřej Pachlopník. Zbrojovka nevyhrála čtvrté kolo po sobě.

Michal Gulyáš: Chci být silný a odvážný

Halo noviny

Čtyřiapadesátiletý herec, moderátor a spisovatel Michal Gulyáš se dostal do širokého diváckého povědomí jako nevěrný manžel hlavní hrdinky komedie Ženy v pokušení Lenky Vlasákové, kterého přistihne in flagranti s mladou čokoládovou kráskou. Poprvé se ...

Jak Rogoz hecoval sudí. Zlomte vaz... soupeři. Říďo, jsem na tebe zvědavej

iDNES.cz

Pokud jste náhodou nebyli mezi čtyřmi stovkami diváků přímo na stadionu, ten zápas jste dost možná vůbec nezaregistrovali. Vyšehrad hostil loni v srpnu ve druhé fotbalové lize Sokolov a vyhrál 2:1, což byl výsledek, který na první pohled nebudil sebemenší pozornost. Ovšem okolnosti, za jakých se zrodil, zpětně za zmínku rozhodně stojí.

Jablonec - Plzeň 3:2, úžasný obrat, hosté promarnili dvougólový náskok - iDNES.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Jablonec - Plzeň 3:2, úžasný obrat, hosté promarnili dvougólový náskok  iDNES.cz
  2. SESTŘIH: Jablonec - Plzeň 3:2. Domácí obrat po půli, krize Viktorie trvá  iSport.cz
  3. Jablonec - Plzeň 3:2, Plzeňský kolaps a velký obrat Jablonce! Viktoriáni ztratili dvougólový náskok za dvacet minut  Sport.cz
  4. Plzeňská krize graduje. Viktorii nestačilo ani vedení 2:0 o půli, v Jablonci prohrála  Aktuálně.cz
  5. Další tvrdá facka pro Plzeň. Viktoria neudržela dvougólové vedení a v Jablonci... Читать дальше...

Teplice pod novým trenérem ani podruhé neprohrály, v duelu s Hanáky braly bod

Sport.cz

S Olomoucí, jejíž dres nový trenér Severočechů léta oblékal, a dokonce na něm nosil i kapitánskou pásku, uhráli současní svěřenci Radima Kučery v duelu jedenáctého ligového kola jen bod, Radim Kučera ho však vítal. Zvláště po hororovém úvodu, kdy gólman Němeček přímo vnutil Hanákům vedení. Po změně stran Mareš alespoň vyrovnal, což video posvětilo, takže zápas skončil remízou. Teplice si díky ní polepšily, neboť se vrátily v tabulce čtrnáctou příčku.

Brexit: Jak se Británie a Evropská unie připravují na hrozící nedohodu

Česká Pozice

Spojené království se od odchodu z EU v lednu nachází v přechodném období, během něhož se řídí dosavadními obchodními pravidly. To se ale změní 1. ledna 2021, kdy přechodné období vyprší. Británie i EU přitom hovoří o pravděpodobné možnosti, že nedospějí k dohodě o budoucích obchodních vztazích. Jak se na konkrétní hrozící situace úřady na obou stranách připravují, přehledně shrnuje BBC:

Huf zase válel! Nahrával i pálil a Pardubice v azylu u Botiče pokračují v jízdě

Sport.cz

Střelecké kopačky nazul počtvrté v řadě. David Huf se stal ústřední postavou ligového souboje nováčků mezi Pardubicemi a Brnem. V 52. minutě připravil vedoucí gól pro Tischlera, aby o dvě minuty později sám zasadil Zbrojovce druhý úder. Východočeši po výhře 2:1 udrželi ve svém azylu v Ďolíčku neporazitelnost, když z šesti zápasů u Botiče čtyřikrát vyhráli a dvakrát remizovali. Naopak Moravané čekají na tříbodový zisk už čtyři utkání.

Dortmund utrpěl debakl, Darida asistoval při remíze Herthy

Sport.cz

Záložník Vladimír Darida si připsal v německé fotbalové lize gólovou asistenci při remíze Herthy Berlín 1:1 na hřišti Mönchengladbachu. Český reprezentant odehrál 75 minut, než ho vystřídal Lucas Tousart. Překvapivý debakl utrpěl na svém stadionu Dortmund, který podlehl 1:5 nováčkovi ze Stuttgartu. Bayern Mnichov remizoval 1:1 s Unionem Berlín a vede už jen o skóre před druhým Lipskem, které si poradilo 2:0 s Brémami. Za Werder odehráli celé utkání Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie.