Zastupitelé Letňan vyzvali miliardáře Sehnala k rezignaci. Ten zopakoval, že měl na očkování nárok

Česká Pozice

Miliardář a zastupitel pražských Letňan Pavel Sehnal (ODA) by měl rezignovat na mandát za to, že se nechal v Nemocnici na Bulovce naočkovat proti covidu-19. Ve středu to po téměř tříhodinové debatě schválilo zastupitelstvo Prahy 18, zároveň se od jeho jednání distancovalo. Sehnal míní, že měl na očkování nárok, podle dřívějšího vyjádření rezignovat neplánuje.

Látal po prohře s Hradcem: Čekali jsme, že budou hrát ten jejich beton

iSport.cz

Všimli jste si ho. Snažil se po celých šedesát minut pohybem trhat organizovanou obranu Hradce. Litvínovský Martin Látal vybojoval pro svůj celek trestné střílení, vymyslel i několik dalších šancí. Nestačilo to. „Ale tenhle styl soupeře jsme čekali. Kde trénuje trenér Růžička, tak ty týmy takhle hrají,“ řekl Látal po prvním urputném duelu, který Verva ztratila poměrem 0:2. Šlo o pátou bitvu v řadě, kterou Litvínov proti Mountfieldu ztratil.

Messi se krásně trefil, pak ale nedal penaltu. Barcelona končí, dál jdou PSG a Liverpool

Sport.cz

Fotbalová Liga mistrů poznala další dva čtvrtfinalisty. Paris Saint-Germain doma stačila na postup přes Barcelonu i remíza 1:1, protože ze Španělska si z úvodního duelu přivezlo výhru 4:1. I Liverpool potvrdil v odvetě s Lipskem postup, když si v Budapešti zopakoval výhru 2:0. Již v úterý si postup zajistili fotbalisté Dortmundu a Porta.

Brémy si poradily s Bielefeldem, Pavlenka má páté čisté konto

Sport.cz

Fotbalisté Brém v německé lize zvítězili 2:0 na hřišti sestupem ohroženého Bielefeldu. Český brankář Jiří Pavlenka k výhře přispěl pátým čistým kontem v této bundesligové sezoně, obránce Theodor Gebre Selassie odehrál za hosty celý zápas.

V bytě v centru Plzně vybuchl kotel

Novinky

V Kollárově ulici v centru Plzně vybuchl v jednom z bytů třípatrového domu kotel. Obyvatelé domů byli evakuováni. Na místě zasahují záchranáři.

Kolín si v lize basketbalistů poradil s Opavou a dotáhl se na ni

iDNES.cz

Basketbalisté Kolína ve čtvrtém kole ligové nadstavby porazili 85:68 druhou Opavu a po třetím vítězství za sebou se na slezský celek v tabulce dotáhli. Vyhrál také USK Praha, který ve skupině A1 uspěl 86:80 na palubovce posledních Pardubic.

Bidenův krizový balíček dostal definitivní zelenou

Novinky

Americký prezident Joe Biden si připsal první legislativní úspěch svého mandátu, když jím prosazovaný balíček na zmírnění koronavirové krize dokončil cestu legislativním procesem. Sadu opatření v celkovém objemu 1,9 bilionu dolarů (skoro 42 bilionů dolarů) po úpravách v Senátu opět schválila Sněmovna reprezentantů, informovala agentura AP.

Provod: Tyhle zápasy jsou za odměnu. Můžeme porážet i velká mužstva

iSport.cz

V lize hraje se žlutým číslem na dresu, což podává důkaz o tom, že je králem asistencí. Záložník Slavie Lukáš Provod si užívá herní pohody i celkového nastavení, které kolos z Edenu vytahuje k úspěchům. V prvním kole vyřazovací fáze Evropské ligy vypráskali červenobílí „lišky“ z Leicesteru, slovutného vyslance Premier League. Další překážku představuje další slavná ostrovní značka, skotští Rangers. „Bude to pro nás extrémně náročné utkání, ale tahle zápasy jsou za odměnu,“ tvrdí Provod.

Data ukazují, jak pomalu očkuje Česko ve srovnání s Evropou

Seznamzpravy.cz

Premiér Andrej Babiš vede prostřednictvím sociální sítě Twitter spor s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem. Důvodem je nevyočkované množství vakcín. Jak si stojí ve srovnání s jinými zeměmi Evropské unie?

Obchodníci s našimi životy se odkopali, udeřil Bašta. Zemanova slova přinesla bouři

Parlamentnilisty.cz

ROZHOVOR Politická a ideologická mlha a něco víc než lidské životy. K diskusím kolem ruské vakcíny Sputnik V a výzvě prezidenta k rezignaci ministrů se vyjádřil bývalý disident, poslanec za ČSSD a diplomat Jaroslav Bašta: „Prezident řekl něco, co pánové nechtějí slyšet, a tak se takzvaně dokonale odkopali. Jakékoliv argumentace, které mají ideologický podklad, dokládají, že kopají za stranu, která neuspívá ekonomicky.“ Bašta také připomněl, že to byla Evropská unie, která dala peníze na vývoj vakcín farmaceutickým firmám... Читать дальше...

"Спартак" и "Краснодар" объявили стартовые составы на матч чемпионата России

Ruský agent Zeman už nic nepředstírá, likviduje všechny, kdo mají problém s čímkoli ruským

Reflex

Zemanovi sice do konce funkčního období zbývají ještě dva roky, ale začíná to vypadat, že se chystá to zabalit dřív. Takovou věc jakou dneska prohlásil totiž nemůže nikdo říct s vážnou tváří a myslet si, že ho lid buď neukamenuje nebo ho nestrčí rovnou do ústavu pro choromyslné. Zeman totiž touží odvolat každého, kdo brojí proti ruské vakcíně, což je například ministr zdravotnictví Blatný. Jak tohle dopadne? Více v Událostech Luďka Staňka na Mall.tv.

Hanáci loupili v Plzni, odčinili nedávný debakl

Sport.cz

Hokejisté Olomouce vyhráli v prvním zápase předkola play off extraligy na ledě Plzně 2:1. Po většinu utkání aktivnějším hostům zajistil výhru dvěma brankami útočník Jan Káňa, jemuž přihrával Lukáš Nahodil. Domácí gólmana Kohoutů Branislava Konráda překonali až v 53. minutě zásluhou Davida Kvasničky, dokonat obrat již nezvládli. Olomouc tak odčinila debakl 1:9 z nedělního utkání posledního kola základní části. Série hraná na tři výhry pokračuje ve čtvrtek v 17:30 opět v Plzni.

Světový pohár v Novém Městě 2021 #2 – předzávodní přehled

Český svaz biatlonu

V Novém Městě na Moravě je všechno připraveno na druhý podnik Světového poháru v řadě. Ondřej Moravec se během něj rozloučí se svou veleúspěšnou kariérou. Medailisté z nedávného Mistrovství světa juniorů v Obertilliachu budou naopak sbírat cenné zkušenosti. A Lucie Charvátová, Markéta Davidová či Michal Krčmář budou chtít navázat na dobré výsledky z minulého týdne. […]

Vítkovice na úvod předkola play off přemohly Kometu v prodloužení, rozhodl Lakatoš

Sport.cz

Hokejisté Vítkovic vstoupili do předkola play off extraligy s Kometou Brno vítězstvím 2:1 v prodloužení. Hosté sice pět minut před koncem řádné doby na vedoucí gól Lukáše Kováře zareagovali vyrovnávací tečí Petera Schneidera, ale z první akce prodloužení rozhodl vítkovický střelec Dominik Lakatoš. Druhé utkání se bude hrát v Ostravě ve čtvrtek od 15:00.