2021

Новости за 13.03.2021

Kometa doma vyhrála v prodloužení a odvrátila konec sezony

Sport.cz

Hokejisté Komety Brno vyhráli ve třetím utkání předkola play off nad Vítkovicemi 2:1 v prodloužení a snížili stav série na 1:2 na zápasy. Hrozbu vyřazení a konce extraligové sezony odvrátil v 73. minutě Zaťovič. Předkolo pokračuje v neděli od 17 hodin opět na brněnském ledě.

Šest stehů! Cadu rozpáral Žídka. Pěkný kopanec, cenili odvahu lídra Opavští

iSport.cz

Takhle se bojuje o přežití ve FORTUNA:LIZE! Opavský kapitán Jan Žídek šel v duelu proti Pardubicím (1:0) hlavou na nízký míč, přestože mohl počítat s ostrou ránou soupeřovy kopačky. Stalo se. Obránce Carlos Cadu mu doslova rozpáral čelo, Žídek skončil v krvi a se šesti stehy na ošetřovně. Vybojoval penaltu a červenou pro soupeře. Nakonec to byl klíčový moment zápasu 23. kola.

Silný vítr ve středních Čechách povalil stromy a způsobil výpadky proudu

iDNES.cz

Sobotní silný vítr ve středních Čechách zaměstnal nejen hasiče, ale i energetiky. Hasiči vyjížděli hlavně k popadaným stromům. Energetici řešili pět poruch na vedení vysokého napětí. K čtvrté hodině odpolední bylo bez elektřiny zhruba patnáct tisíc domácností, především na Mladoboleslavsku, ale také na Nymbursku a Kutnohorsku.

Davidová ve stíhačce poskočila na šesté místo, Charvátová se propadla

iSport.cz

Markéta Davidová si ve stíhačce SP v Novém Městě na Moravě polepšila z jedenáctého místa na šesté a nebýt jedné chyby na první střelbě, mohla bojovat o medaili. Lucie Charvátová, která startovala ještě o jednu příčku dřív, nastřádala sedm minel na střelnici a doběhla až třicátá za další Češkou Evou Puskarčíkovou.  Michal Krčmář udělal dvě chyby na střelnici a klesl o jednu příčku na třinácté místo. Životní maximum v SP si znovu vylepšil junior Mikuláš Karlík, který poskočil o osm míst na 26. příčku.

Česká golfová jednička sní o olympijské medaili

Halo noviny

Ondřej Lieser je česká golfová jednička. Konečně hráč, který má naději prosadit se i mezi světovou elitou. A vzhledem k tomu, že golf je znovu olympijským sportem, může to být pro českého fanouška velmi lákavé a žhavé želízko v ohni. Vítěz prestižního ...

Bohaté sobotní menu. Uvidíme Panarina? A probudí se Sabres?

NHL.cz

Sobotní menu v NHL bude klasicky bohaté. Začíná se už od sedmi večer a pokračuje se přes celou noc. Dost možná se do sestavy Rangers vrátí Artěmij Panarin, to uvidíme zhruba v sedm večer. V noci pak bude k vidění například derby mezi Islanders a Devils či duel Toronta s Winnipegem.

Prodlužte intervaly mezi dávkami očkování, doporučují čeští vakcinologové. Až na 13 týdnů

ECHO24

Česká vakcinologická společnost vydala nové doporučení pro očkování proti koronaviru, v němž mimo jiné navrhuje prodloužit dobu mezi aplikováním první a druhé dávky vakcíny. Tím by se uvolnily kapacity a na více Čechů by se tak dostala alespoň první dávka. Zatímco u některých firem jde oproti obvyklým třem týdnům jen o relativně malé posuny, u vakcín společnosti AstraZeneca doporučuje společnost podat druhou dávku až po více než třech měsících, informoval její předseda Roman Chlíbek.

Richard Seemann: Ve Švýcarsku vyvinuli úspornou ústenku

Parlamentnilisty.cz

Vzhledem k enormní spotřebě ústenek při ochraně před Covid-19, které začínají vytvářet problémy s jejich finanční náročnosti a následnou likvidací, švýcarský podnikatel Pascal Eggmann vyvíjí respirátor šetrný k životnímu prostředí.

Эксперт Президентской академии в Санкт-Петербурге об инвестировании в отечественные цифровые технологии

Zlín měl doma nabito, vyhrál třetí z posledních čtyř kol

Sport.cz

Fotbalisté Zlína porazili ve 23. kole první ligy České Budějovice jasně 3:0 a zvítězili ve třetím z posledních čtyř duelů v nejvyšší soutěži. Za domácí se v úvodním dějství trefil Roman Potočný a po změně stran skórovali Youba Dramé s Dominikem Simerským. "Ševci se desátému Dynamu, které nevyhrálo pět kol za sebou, přiblížili na rozdíl bodu.

Příbramský propadák. Poslední tým tabulky dostal pět gólů!

Sport.cz

Fotbalisté Ostravy ve 23. kole první ligy deklasovali Příbram 5:0 a o gól předčili výhru 4:0 z podzimního vzájemného duelu. Baník o vítězství rozhodl slepenými góly Gigliho Ndefeho a Daniela Holzera v rozmezí dvou minut v závěru první půle. Po přestávce se prosadili ještě Daniel Tetour, Ondřej Šašinka a Jakub Pokorný.

SESTŘIH: Zlín – Budějovice 3:0. Ševce nastartoval Potočný, Dynamo se trápí

iSport.cz

Fotbalisté Zlína porazili ve 23. kole první ligy České Budějovice jasně 3:0 a zvítězili ve třetím z posledních čtyř duelů v nejvyšší soutěži. Za domácí se v úvodním dějství trefil Roman Potočný a po změně stran skórovali Youba Dramé s Dominikem Simerským. „Ševci“ se desátému Dynamu, které nevyhrálo pět kol za sebou, přiblížili na rozdíl bodu.

SESTŘIH: Baník - Příbram 5:0. Pět střelců a první výhra pod Smetanou

iSport.cz

EHL: Bronzové medaile putují do Českých Budějovic!

Hokej.cz

Souboj o třetí místo v rámci play off ENYAQ hokejové ligy nabídl vyrovnané klání, které ovládli v poměru 3:2 gameři z Českých Budějovic. Naopak Mladá Boleslav zakončila sezonu na nepopulární „bramborové“ příčce.

Надежда Петрова высказалась о перспективах Арины Соболенко снова возглавить рейтинг WTA