2022

Новости за 16.10.2022

Dorostenci na ledě Břeclavi zabodovali jasným gólovým rozdílem

HC Vsetín

Anna Pavlína Sedláčková - Dorost vstoupil do utkání v Břeclavi velmi dobře a již od 2. minuty se Valachů, dařilo. Už ve 14. minutě drželi tříbrankový náskok, což mělo také za důsledek výměnu gólmanů na břeclavské straně. Ani ve druhé periodě Vsetínští nijak nezaháleli a své vedení navýšili o další 4 góly. V poslední části utkání již tolik branek nepadlo a Vsetín si tak odváží z Břeclavi 3 body do tabulky, a to za výhru 9:4.

Slovan si ze Zlína body neodváží, se soupeřem z Moravy prohrál 1:2

FC Slovan Liberec

Šimon Knopp - Zlín/Liberec - Liberečtí fotbalisté narazili ve 12. kole nejvyšší české soutěže na soupeře ze Zlína. Úvodní branku obstaral domácí Drame, když propálil tvrdou ranou Vliegena. Ve druhé půli dokázal z penalty srovnat van Buren, ale vzápětí skóroval Bartošák a vrátil Zlínu vedení. Slovan se na další branku nezmohl a se soupeřem prohrál 1:2.

Mikula po utkání se Zlínem: Je potřeba se semknout, musíme dál makat

Redakce - Zlín/Liberec – Nepříjemná série trvá. Slovan ve Zlíně prohrál 1:2 a na výhru dál čeká, proti Ševcům nebyly body daleko, rozhodla ale efektivita. „Soupeř si to zkušeně pohlídal," říká obránce Jan Mikula. Právě po faulu na něj se kopala penalta.

Béčko po boji zdolalo Uherský Brod

FC Baník Ostrava

Redakce - Šestý zápas bez porážky! Rezerva Baníku ani v dalším utkání MSFL nezaváhala, byť Uherský Brod udolala 2:0 až po velkém boji.

Ztráta pod umělým osvětlením v Písku

Dukla Praha FK

ing. Jiří Uldrich - V jedenáctém kole ČFL, sk. A zajížděla rezerva B-týmu Dukly do Písku. Domácí tým v minulém kole prohrál v Domažlicích třígólovým rozdílem, a s 10 body byl v tabulce na 13. místě. Dukla v minulém kole prohrála na domácím hřišti s Královým Dvorem 1:3 a v průběžné tabulce zaujímala 8. příčku v tabulce. Rezervní tým Dukly byl posílen o hráče širšího kádru A-týmu v obraně o M. Douděru a A. Konana. Za domácí tým nastoupili 3 hráči s profesionální smlouvou, jedenadvacetiletý stoper Musa... Читать дальше...

Po dobrém výkonu vezeme ze Slovácka pouze bod

Tomáš Kulvajt - V zápase se Slováckem jsme dlouho vedli a vítězství měli na dosah, v šesté minutě nastavení jsme však z poslední akce utkání nešťastně inkasovali.

Cenná výhra. Potřebujeme se vrátit na vítěznou vlnu, ví Ondřej Němec

HC Vsetín

Redakce - Série porážek je u konce. Vsetínští hokejisté po pěti utkáních bez bodu na domácím ledě porazili Slavii Praha 4:0. „Jen díky Maxovi jsme po prvních dvou třetinách vedli 1:0,“ uvědomuje si osmatřicetiletý obránce Valachů. „Třetí třetina byla z naší strany povedená. Slavii jsme v defenzivě do ničeho nepouštěli a konečně nám v útoku napadaly góly,“ kvitoval povedenou závěrečnou dvacetiminutovku. „Od dnešního zápasu se musíme odrazit a vrátit se na vítěznou vlnu,“ ví po utkání s Pražany Ondřej Němec. Читать дальше...

Upravil dodávku na obří fotoaparát i fotokomoru. Říká jí Camera Recta

iDNES.cz

Fotografování na velký formát má své nesporné kouzlo. Když se mu však propadne, lze lehce zajít i do opravdového extrému. Fotografovali jsme fotoaparátem, do kterého jsme si vlezli a do plenéru odjeli. Má totiž motor a kola. Pro jednodušší práci jsme zvolili techniku inverzního papíru.

První vícemotorový letoun ČSA. Goliáš vznikal původně jako bombardér

iDNES.cz

Farman Goliath se stal velkým průkopníkem – a to doslova – rozvoje komerční letecké dopravy po Velké válce. Ve druhé polovině dvacátých let si několik těchto velkoletadel pořídily i Československé státní aerolinie, ale to už se jednalo o typ notně zastaralý. Dokonce se na pokladně ČSA našel cestující s výhrůžkou, že jestli přistaví farmana, tak bude chtít vrátit peníze a nikam nepoletí.

Užijte si neděli v klidu a pohodě: vypněte wifi a debužírujte