Prezident Miloš Zeman se v neděli odpoledne na zámku v Lánech sešel s předsedou opozičního hnutí ANO Andrejem Babišem. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po jednání na dotaz ČTK uvedl, že k obsahu Hrad žádné sdělení poskytovat nebude. Bývalý premiér Babiš v pátek řekl, že má s hlavou státu spousty témat k probírání, konkrétní ale nebyl. V neděli se nevyjádřil.

Parlamentnilisty.cz

Na manifestaci Milionu chvilek pro demokracii promluvil David Stulík ze spolku Evropské hodnoty, který je mimo jiné financován ministerstvy zahraničí USA a Spojeného království. Rusko označil za „teroristický režim“, se kterým nelze vyjednávat a který je nutné porazit „bez ohledu na to, co se bude dít potom“. Některé české občany podle něj ovládli „proroci zla“.

Písek po skvělé otočce se Slavií poprvé vyhrál. Zubři znovu skolili Salcburk

Hokej.cz

Další kolo Ligy juniorů nabídlo odvetu Salcburku s Přerovem, ve kterém znovu triumfovali Zubři. Technika se po výhře nad Porubou vyšvihla na druhé místo, Motor na západě pomalu útočí na čelo tabulky. Největší překvapení kola se zrodilo v Písku, kde domácí porazili Slavii a vyhráli vůbec poprvé v sezoně!

Karatistka Šáchová získala na juniorském mistrovství světa stříbro

Sport.cz

Karatistka Martina Šáchová získala na juniorském mistrovství světa v Konyi stříbro v kategorii kumite nad 68 kg závodníků do 21 let. Ve finále prohrála s Japonkou Sarou Terawazaovou na body a postarala se o historicky druhé české stříbro z juniorských šampionátů. Kromě toho mají Češi na kontě čtyři bronzy.

Vítkovice doma zůstávají stoprocentní

Sport.cz

Hokejisté Vítkovic porazili v 16. kole extraligy Hradec Králové 5:2 a i po šesti domácích zápasech mají na ostravském ledě stoprocentní bilanci. O jejich výhře rozhodl v 50. minutě svým desátým gólem v sezoně Roberts Bukarts, další dva pak do prázdné branky při power play hostů přidali Dominik Lakatoš a Petr Fridrich.

Slibný posun. České házenkářky v odvetném přípravném utkání ve Švédsku remizovaly

Sport.cz

Slibný posun. České házenkářky mají za sebou premiéru pod novým trenérem Bentem Dahlem. V Karlskroně proti domácímu Švédsku, jednomu z nejlepších týmů Evropy, remizovaly v přátelském utkání 26:26. Zvládly se tak oklepat z pátečního debaklu 20:36 se stejným soupeřem, účastníkem listopadového mistrovství Evropy, kde národní tým bude chybět.

Trpišovský apeluje na sudí: Jen jednoznačné věci. Chválil stopery

iSport.cz

Slavii posadila zpět do sedla pražská derby. Dukle, Spartě i Bohemians nasázeli po čtyřech gólech. Utkání v Ďolíčku ale na dlouhé minuty přerušoval VAR, což vadilo nejen sešívanému kouči. „Chci apelovat, aby do zápasu vstupoval jen v jednoznačných věcech,“ řekl Jindřich Trpišovský po vítězství 4:1. Chválil Jakuba Hromadu i stopery, Eduardo Santos byl připravený jen na pár minut.

Зарема о Виллиане Жозе в «Спартаке»: «Бразилец в Москве обязательно найдет, чем заняться поинтереснее футбола. Сравнения с Мозесом неактуальны, Амарал берет игрока на закате карьеры»

Verstappen ovládl Velkou cenu Mexika a má rekord

Sport.cz

Mistr světa Max Verstappen vyhrál Velkou cenu Mexika vozů formule 1 a stal se prvním jezdcem v historii, který získal v jedné sezoně 14 vítězství. Nizozemský jezdec týmu Red Bull porazil o 15 vteřin Brita Lewise Hamiltona z Mercedesu. Třetí dojel stejně jako vloni domácí Mexičan Sergio Pérez, který se vrátil na druhou příčku průběžného pořadí před Charlese Leclerca z Ferrari. Monacký závodník dojel šestý.

FORMULE ONLINE: Verstappen bude útočit ve Velké ceně Mexika na rekordy, Pérez zase na domácí vítězství

Sport.cz

Velká cena Mexika v rámci Mistrovství světa formule 1 startuje dnes ve 21:00. Nizozemský jezdec Max Verstappen se v ní pokouší o rekordy. Zkušený pilot má sice jistý titul, ale svoji bilanci chce ještě vylepšit. Pětadvacetiletý Verstappen do závodu vyrazí z pole position a může se stát prvním jezdcem v historii, který získá v jedné sezoně 14 výher, a v případě triumfu stanoví nové bodové maximum. Závod můžete sledovat v podrobné reportáži na Sport.cz.

Úchvatný finiš vynesl Zlínu dva body! Plzeň obrat nedopustila

Hokej.cz

V neděli byly na programu dvě dohrávky 17. kola DHL extraligy juniorů. V té první se na ledě Plzně představily Vítkovice, které si ve třetí třetině vynutily prodloužení. Stejně tomu bylo také v Litvínově, kde Zlín vyrovnal během posledních čtyř minut.

Kometa slaví sedmou výhru v řadě, Plekanec se dárku nedočkal

Sport.cz

Hokejisté Brna zvítězili v utkání 16. extraligového kola na ledě Kladna 5:3. Kometa si připsala již sedmou výhru za sebou a je i nadále v kontaktu za vedoucím duem Pardubice, Vítkovice. Středočeši po třetí porážce z posledních čtyř zápasů zůstali předposlední. U všech gólů Rytířů byl obránce Jake Dotchin, jeden sám dal a na dva nahrál.