30

Новости за 02.09.2024

Volili jste Pavla? Pak mě neškolte! říká Konečná. Extremistu vidí v Řeporyjích

iDNES.cz

Do krajských a senátních voleb jde její strana s cílem bojovat proti vládě. Kromě nadcházejících voleb promluvila Kateřina Konečná také o možné spolupráci s Janou Maláčovou i o zrušené pozvánce k jednání se SOCDEM. „Mě to moc mrzí, ale v podstatě tím předseda Šmarda prokázal jediné: Dnes je jedinou autentickou levicovou stranou v České republice KSČM,“ říká šéfka KSČM a koalice Stačilo! v rozhovoru pro MF DNES a iDNES.cz. Ráda by svou stranu dostala do zastupitelstev většiny ze třinácti regionů.

Mbappé už za Real pálí i v lize. Krejčí opět zůstal pouze na lavičce Girony

Fotbal.idnes.cz

Kylian Mbappé se ve 4. kole dočkal prvních gólů v dresu Realu Madrid ve španělské lize a zařídil výhru nad Betisem 2:0. Fotbalisté Girony vyhráli na hřišti Sevilly 2:0 a připsali si druhé vítězství. Reprezentační obránce Ladislav Krejčí opět zůstal jen mezi náhradníky a dosud v novém působišti odehrál jen deset minut v prvním kole na Betisu.

Girona vyhrála v Seville, Krejčí nehrál. Mbappé dal první ligové góly za Real

iSport.cz

Kylian Mbappé se ve 4. kole dočkal prvních gólů v dresu Realu Madrid ve španělské lize a zařídil výhru nad Betisem 2:0. Podruhé skóroval francouzský útočník, jemuž po minulé sezoně vypršela smlouva v Paris St. Germain, z penalty. Girona vyhrála na hřišti FC Sevilla 2:0 a připsala si druhé vítězství. Reprezentační obránce Ladislav Krejčí opět zůstal jen mezi náhradníky hostů a dosud v novém působišti odehrál jen deset minut v prvním kole na hřišti Betisu.

Kousková byla na Irish Open 24., zvítězila Britka Dimmocková

Sport.cz

Olympionička Sára Kousková jako nejlepší z českých golfistek obsadila na Irish Open v Dublinu dělené 24. místo. Ve finálovém kole zahrála stejně jako v sobotu 70 úderů a turnaj Ladies European Tour zakončila s celkovým skóre -7. O dvě rány horší byla na 33. místě Jana Melichová. Kristýna Napoleaová a vítězka turnaje z roku 2022 Klára Davidson Spilková se umístily v šesté desítce pořadí. Turnaj vyhrála po rozstřelu na druhé dodatečné jamce Britka Annabel Dimmocková.

Z Russkoj Vesny (1.9.2024):

Czech Free Press

Ukrajina se rozpadá - ale nikdo na Západě za to nechce nést odpovědnost - americký profesor

01.09.2024 - 0:18

Ukrajina prohrává válku, ale západní vůdci to nejen odmítají přiznat, ale rovněž tak nechtějí převzít odpovědnost, aby to ukončili. Tento názor vyslovil, v rozhovoru s Tuckerem Carlsonem, americký ekonom - Jeffrey Sachs. Profesor vysvětlil, proč je spravedlivé tvrdit, že USA jsou dnes ve stavu aktivní války s Ruskem! Rovněž varoval, že západní žoldáci na Ukrajině jsou "zásadním důvodem poplachu". Читать дальше...

Dánský golfista Norgaard získal první titul na evropském okruhu

iDNES.cz

Dánský golfista Niklas Norgaard poprvé v kariéře vyhrál turnaj evropského okruhu DP World Tour. Na British Masters se dvaatřicetiletému hráči sice úplně nepovedlo poslední kolo, do něhož vstupoval jako lídr se čtyřbodovým náskokem, hřiště v Sutton Coldfield v neděli obešel jen v paru, ale první místo udržel s náskokem dvou ran před Thristonem Lawrencem z Jihoafrické republiky.

Dán Norgaard získal první titul na evropském okruhu

Sport.cz

Dánský golfista Niklas Norgaard poprvé v kariéře vyhrál turnaj evropského okruhu DP World Tour. Na British Masters se dvaatřicetiletému hráči sice úplně nepovedlo poslední kolo, do něhož vstupoval jako lídr se čtyřbodovým náskokem, hřiště v Sutton Coldfield dnes obešel jen v paru, ale první místo udržel s náskokem dvou ran před Thristonem Lawrencem z Jihoafrické republiky.

Davidová na letním mistrovství republiky biatlonistů brala obě zlata

iDNES.cz

Markéta Davidová vyhrála na letním mistrovství republiky biatlonistů v Letohradu sprint i stíhací závod. Mužskému sprintu v sobotu kraloval na kolečkových lyžích Jonáš Mareček, nedělní stíhačka patřila Vítězslavu Hornigovi. Ten na letohradských tratích zvítězil už posedmé, čímž dorovnal Michala Krčmáře.

Siniaková na US Open postoupila do čtvrtfinále deblu, v singlu slaví Dimitrov

iDNES.cz

Nedělní program tenisového US Open probíhá bez účasti českých singlistů, Karolína Muchová i Tomáš Macháč sehrají svá osmifinále v pondělí. Kateřina Siniaková si společně s domácí Taylor Townsendovou zajistily účast ve čtvrtfinále čtyřhry, v mužské dvouhře končí ve čtvrtém kole přemožitel Jiřího Lehečky a šestý nasazený Andrej Rubljov, jenž podlehl Grigoru Dimitrovovi 3:6, 6:7, 6:1, 6:3, 3:6.

Jak se žije v současném Rusku aneb Tohle video se fialové chuntě líbit dozajista nebude

Video, ve kterém mladý muž z České republiky žijící v ruském Volgogradu popisuje své osobní zkušenosti s životem v této zemi.

Jeho pohled na život v Rusku se vůbec neshoduje s tím, co nám často prezentují naše média. Doporučuji shlédnout toto video, které vám poskytne skutečný vhled do života v dnešním Rusku.
-------------------------

Přátelé, dnes, 31. srpna, jsou to 3 ROKY, co jsem přijel do Ruska! Je neuvěřitelné, jak ten čas rychle letí. Podívejte se speciální video... Читать дальше...

Siniaková postoupila na US Open do čtvrtfinále čtyřhry - Sport.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Siniaková postoupila na US Open do čtvrtfinále čtyřhry  Sport.cz
  2. Siniaková si na US Open zahraje čtvrtfinále deblu, loňská vítězka končí  iDNES.cz
  3. Češi v akci, neděle 1. 9. Siniaková postupuje ve čtyřhře na US Open, Palán i Kellovský prohráli finále na ITF  TenisPortál
  4. Češky a Češi na kurtech, neděle 1. září: Palán a Kellovský budou hrát finále na turnajích ITF  Livesport
  5. Bravo! Siniaková je s americkou parťačkou ve čtvrtfinále US Open  TN.cz

Siniaková postoupila na US Open do čtvrtfinále čtyřhry

Sport.cz

Tenistka Kateřina Siniaková postoupila na US Open do čtvrtfinále čtyřhry. S americkou spoluhráčkou Taylor Townsendovou porazily dnes na betonu v New Yorku britsko-americkou dvojici Heather Watsonová, Asia Muhammadová 6:1, 5:7, 7:5.

SESTŘIH: Liberec - Plzeň 1:1. Posily Viktorie v akci, Vydra trefil remízu

iSport.cz

Fotbalisté Plzně v 7. kole první ligy remizovali v Liberci 1:1. Viktoria nastoupila tři dny po postupu do Evropské ligy na hřišti skotských Hearts. Slovan se ujal vedení, když po nákopu Marka Ichy hrubě chyboval brankář Marián Tvrdoň. Viktoria nicméně udržela neporazitelnost v soutěžní sezoně, o vyrovnání se postaral střídající Matěj Vydra. Plzeň je v neúplné tabulce třetí, na vedoucí Spartu ztrácí pět bodů. Liberec je desátý.