ru24.net

Postimees

Апрель
2024
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Все новости

Põlvamaal sündis uus Eesti limatünnikurekord

Postimees 

Põlvamaal Räpina vallas asuvast riigimetsast tuvastati haruldase seene – limatünniku – rekordiline leiukoht, andis teada riigimetsa majandamise keskuse (RMK) looduskaitseosakonna keskkonnamõju spetsialist Toomas Hirse.ANALÜÜS ⟩ Valitsuskoalitsioon läheneb poliitilise pankroti piirile

Postimees 

Hiljuti esimest valitsemisaastat tähistanud Reformierakonna, Eesti 200 ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna koalitsioon on poliitilises ja intellektuaalses ummikus. «Kõik ootavad midagi,» sõnab sotside juht, siseminister Lauri Läänemets. «Meie ootame Reformierakonna järel. Reformierakond ootab [oma esimehe] Kaja Kallase järel. [Mart] Võrklaev ei taha ka midagi otsustada, sest ta ootab, kas on mõne kuu pärast rahandusminister või mitte.»

Riigikohus rahuldas presidendi taotluse, ent EKRE peab seda teatriks

Postimees 

Riigikohus kuulutas eile põhiseadusega vastuolus olevaks riigipea välja kuulutamata jäetud maamaksuseaduse ja maksukorralduse seaduse muutmise seaduse, kuna koalitsioon sidus selle piisava põhjenduseta valitsuse usaldusküsimusega. EKRE peab seda riigikohtu otsust teatriks.

Laura Danilas: Eesti jaoks on ja jääb NATO peamiseks julgeolekugarantiiks

Postimees 

NATO ehk Põhja-Atlandi Lepingu Organisatsiooni asutamisest möödus 4. aprillil 75 aastat. Sellest 20 aastat on ka Eesti olnud osa maailma suurimast sõjalis-poliitilisest alliansist. Praeguses pingelises geopoliitilises olukorras ei kujuta me ettegi, milline näeks välja elu siis, kui Eesti ei oleks 2004. aastal NATOga liitunud. Õigemini, selle peale ei taha keegi isegi mitte mõelda.

Tartu tulemine ⟩ Südalinna sündimised Emajõe kaldapealsel. Söögiturg ja pritsimaja

Postimees 

Keskpargi ala, mis veel keskajal oli linnamüüri, vallikraavi ja selle taguse vaesema rahva hurtsikute päralt, on aegade jooksul vast üks enim muutusi läbi teinud piirkondi Tartus. Kui kaubahoovi ja selle ligikaudset asukohta teab enamik tartlasi (kui mitte enne, siis peale Tartu Postimehe eelmise ajaloorubriigi lugemist), siis selle pargi põhiosa haaranud nn pritsimaja kvartal on hoopis vähem tuntud.

Sadagu lörtsi või tõusku maksud, ettevõtja ja põllumees tulevad maamessile ikka

Postimees 

Kuigi eile hommikul oli hall maas ning täna võib taevast alla sadada lörtsi, oli eile Tartus alanud maamessil juba enne avamist järjekord värava taga. Elukallidus on jätnud jälje nii masinamüüjatele, põllumeestele kui ka toidutootjaile, kuid messil osalejad leiavad, et raskete aegade kiuste on sellest suursündmusest rohkem võita kui kaotada.

Kaks linnasüdame arhitektuurivõistlust läksid vett vedama

Postimees 

Kuus aastat tagasi 7. märtsil kirjutas Tartu Postimees, kuidas äsja lõppenud planeeringuvõistluse alusel saab Tartu uue avaturu uues kohas ning terve kvartal praeguse Sadamateatri lähikonnas täitub uute elu- ja ärihoonetega. Detailplaneeringu koostamiseks pidi minema aasta, sest piirkond on keeruline.


Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
WTA

Андреева победила Подороску на старте турнира WTA в Руане


Сборная Подмосковья завоевала 22 диплома на заключительном этапе школьной олимпиады по физкультуре

Языковой предел: как изменится система экзаменов для мигрантов

Изменить закон о старостах в Подмосковье предложили в Мособлдуме

Выходные в парках Москвы: Мастер-классы, лекции и экскурсии