Добавить новость
ru24.net
World News in Estonian
Август
2024
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
12
13
14
15
16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
26
27
28
29
30
31

Новости за 24.08.2024

Sony lipulaev ootab seilama teadlikke entusiaste

Postimees 

Muidugi on oluline sisu, aga tutvus algab ju ikka välimusest. Ma ei tea, millal Sony selle muudatuse tegi, igatahes minule valmistas üllatuse pakend. Milline ääretult lihtne, minimalistlik ja õhuke karp!

Kaie Metsla: uhkus, iharus, tüdimus

Postimees 

Julmus ja vägivald, ilu ja romantika. See on värvipalett, millel pintsel liigub kahe külma ja kahe sooja tooni vahel ning püüab luua harmooniat. Kuidas värve omavahel paremini klapitada, millal tonaalsust lisada või värvi erksust maha võtta, õpime kogu elu. Sageli on just kunst ja kirjandus need pidepunktid, kust leiame eeskujusid, otsime põhjendusi oma untsuläinud eluhetkedele või vabandusi tehtud sigadustele.

Karl-Kristjan Kaup: maailma koostisosade olemuse tähendusest

Postimees 

Vastuoludest räsitud uskumuste süsteemis on raske, seda teame kõik omast käest. Kooskõlastatud uskumuste süsteem on järjepidev kõigis sisemistes seostes. Et uskumuste süsteem oleks kooskõlas, on tähtis alustada kõige väiksematest osadest. Kuna kõik asjad on loodud väiksematest asjadest, aitab koostisosade mõistmine ka suurematest asjadest aru saada. Järjepideva maailmavaate loomiseks on tarvilik, et maailma väiksematelgi osadel oleks selles oma roll.

Kertu Kändla: logos ja mythos

Postimees 

Huvitav, miks meile meeldib elus esinevaid nähtusi millegagi kõrvutada või võrrelda, otsida näiteid olemasolevast? Justkui mõni müüt või antiiksed tegelased, õigemini jumalused ja nende teod, aitavad tõlgendada praegu toimuvat, eksisteerivat, ilmnevat… anda tähenduse hetkes hingavale elule ning selles keerlevale karussellile. Ajalugu kordub, nagu vanad targad armastavad öelda. Võib-olla seetõttu tulebki pilk heita möödanikule, kuid lähimineviku asemel ikka kuskile kaugemale. Sügavale, koguni puujuurte ning tardkivimiteni välja, maakoore rebuni.

Indrek Vainu: loomislugu

Postimees 

Ammu, ammu enne aega ja ainet elas jumal täiuslikus lõputuses üksinda. Ta oli loonud koguilma, kõik-võimalikkuse oma laia õue peale, piiritu teadvuse lagedale lõpmatule, aga kõiksus oli paigal, muutumatu, igavikuliselt olematu. Jumal oli kõik ja kõikjal ja enne veel kui loodu loodud sai, jõudis kätte algus ja lõpp. Igikestvalt nii üksi olles hakkas ta olemist looma.



Voldemar Tomusk: Eros ja Taevariik

Postimees 

Sissejuhatuseks pean häbitundega tunnistama, et kaasaegse vasakpoolse ideoloogia ühe rajaja Herbert Marcuse raamatu „Eros ja tsivilisatsioon“ lugemine pea seitse aastakümmet pärast selle avaldamist 1955. aastal mõjub meie ajal isegi pisut värskendavalt. Ajal, kui tehisaru on pandud suurte keelemudelite abil tekste genereerima, on introvertsusse kalduvad arvutiteadlased ja matemaatikud varmad järeldama, et ka pärisaru peamine, kui mitte ainus ülesanne on tekstide koostamine ning sellest tulenevalt... Читать дальше...

Jan Kaus: saladuse määratu leib

Postimees 

Erose ja Psüühe loo juures on palju kõnekat: loomulike ja üleloomulike jõudude vahekord, lähedaste kadedus, lahenduste keerukus jne. Kui aga peaksin valima loost – vähemalt Apuleiuse versioonist („Metamorfoosid ehk Kuldne eesel“) – välja kõige kõnekama motiivi ja seda kandva stseeni, oleks selleks sureliku Psüühe otsus astuda vastu Erose palvele – otsus valgustada oma surematu armastatu nägu.

Heli Reimann: Psychest, Erosest, jazz’ist ja ilust

Postimees 

Imeilus Psyche viskub oma kallima Erose poolt hüljatuna ja armastuse kaotuse all kannatavana ahastuses jõkke, et elust jäädavalt lahkuda. Kuid jõgi keeldub naist oma igavesse embusesse haaramast ja uhub ta kaldale. Jumal Paan, kes leiab südamevalus ja meeleheites Psyche, paitab oma õrnade flöödihelidega naise hinge, et sel oleks jõudu oma saatusega silmitsi seista ja oma armastatu otsimist jätkata. Muusikast saab naisele lohutus, hingehaavade ravitseja ja uue jõu allikas.

Raul Sööt: #41 Verhovenski lapsed

Postimees 

Dostojevski kirjutab 1870. aastal ühes oma kirjas A. N. Maikovile: „Harva ilmuvad prohvetid, kes aimavad ja lausuvad selle täiusliku sõna. Shakespeare on jumalast läkitatud prohvet, et kuulutada meile inimese, inimhinge saladust.“ Sel ajal on Dostojevski töölaual „Sortsid“ – prohvetlik teos sotsialistlikust revolutsioonist, selle mahitajate riugastest, mõttemaailmast ja taktikast.

Hardo Pajula intervjuu Tom Cheethamiga: südame mõte

Postimees 

„Religioon – kui see tahab üldse millekski kasulik olla – peab olema hea luule.“George Santayana„Minu arvates on sufide kujutlusvõime filosoofia kõige kuritegelikumalt alahinnatud mõttesüsteem kogu maailmas,“ ütles Tähenduse teejuhtide 38. numbrile antud intervjuus Hollandi filosoof Bernardo Kastrup. Kastrupi sõnul on lääne filosoofias kujutlusvõime kesksusest kirjutanud kõige veenvamalt Prantsuse filosoof ja orientalist Henry Corbin. „Kui sa oled temast lähemalt huvitatud, soovitan sulle eelkõige Tom Cheethami raamatut „All the World an Icon... Читать дальше...

Hardo Pajula: eksinud uusplatonist

Postimees 

Lehe viienda hooaja avanumbri teema lähtub kolmteist aastat tagasi surnud Ameerika jungiaanliku psühholoogi James Hillmani elust ja loomingust. Hillmani nimi on läbi käinud Tähenduse teejuhtide mitmetest intervjuudest, sel aastal on ta tulnud pikemalt jutuks Bernardo Kastrupiga („Jungi kroonijuveel“; TT#38, 1.24) ja Richard Tarnasega („Teine teljeajastu“; TT#42, 5.24). Tänases lehes usutletud USA autori Tom Cheethami sõnul jõuavad Jungi ja Hillmanini vähesed akadeemilisest huvist, enamasti otsitakse neilt abi raskete eluprobleemide korral. Читать дальше...

NÄDALA NÄGU ⟩ Kas Yaak või Jaak Madison?

Postimees 

Muidu igavad Euroopa Parlamendi valimised lükkasid käima mitu muutust Eesti poliitikas. Kaja Kallase lahkumine. Kristen Michal peaministriks. EKRE pooldumine. ERKi teke. Eesti 200 juhivahetus. Nüüd Jaak Madisoni liitumine Keskerakonnaga.

NÄDALA NÄGU ⟩ Hispaania kõrgliigas algas heinaaeg

Postimees 

Kuigi sellised fraasid nagu «ta oli nähtamatu» ja «ta oli sisuliselt pealtvaataja» ei pruugi esmapilgul jalgpallimängijatest rääkides komplimentide alla liigituda, siis väravavahtide puhul need siiski seda on. Ja täpselt selliseid ridu sai lugeda esmaspäeval ka Eesti koondise esiväravavahi Karl Jakob Heina kohta, kes debüteeris esimese eestlasena Hispaania kõrgliigas.

NÄDALA NÄGU ⟩ Kõige siirama südamega muusik

Postimees 

Tänavu noore kultuuritegelase preemia pälvinud Rita Ray teadis juba mõne aasta eest, et kõige tähtsam pole mitte see, kuivõrd täiuslik, ideaalilähedane ja viimistletud on su muusika, vaid ennekõike see, kui siiralt sa ise end muusikuna väljendad, muusikas välja elad ja kuivõrd aus suudad sa oma kuulajaskonnaga olla.

NÄDALA NÄGU ⟩ McDonald’sist Valgesse Majja

Postimees 

Kamala Harris, kes on üles kasvanud immigrantide keskklassi reaalsuses, on tõusnud Washingtoni poliitilisel areenil üheks kõrgeimaks liidriks. Demokraatliku Partei kongressi kõnes sihtis ta kriitikanooli Donald Trumpi suunas ja lubas, et tagasi enam ei minda.

Новости России
Москва

Новые звезды артистов, дизайнеров и предпринимателей зажглись на IV Фестивале “Красивый бизнес России – Мода. Музыка. Кино”


Nädalast jäi kõlama ⟩ Kas tõesti ainult sild?

Parnu Postimees 

Pärnu kolmas autosild on siinse kogukonna keelel ja silme ees olnud kogu lõppeva nädala. Mürakas sillakaar liigutati oma õigele kohale ja kuigi lihtsurelikul ei õnnestu veel niipea sillal patseerida ega veereda, on Pärnu linn saanud uue maamärgi. Ja see on õigustatult tekitanud kohalikes elevust. Samas pole see sild kantilikult asi iseeneses. Lihtsalt sild ja kõik.


Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
WTA

Эрика Андреева одержала первую победу над соперницей из топ-20 рейтинга WTA






Родители этим летом чаще отправляли детей на море на каникулах

Чек-лист: 10 признаков психологически зрелого человека

Эксперт ТГУ: реклама квартир в других регионах – признак спада продаж

В Сети появилось последнее фото Дурова до задержания во Франции