Добавить новость
ru24.net
World News in Polish
Август
2018

Новости за 31.08.2018

Arka Gdynia. Smółka: Na Sosnowiec będą zmiany w składzie

Interia.pl 

Trener piłkarzy Arki zapowiada przed sobotnim meczem ekstraklasy w Gdyni z Zagłębiem Sosnowiec zmiany w podstawowym składzie swojej drużyny. "Zawodnik, który był ostatnio poza kadrą znajdzie się w '11'', jest też przypadek odwrotny" - powiedział Zbigniew Smółka.

Wzięła synka na kolana i go zaszlachtowała. Zbadają ją

Fakt 

W lutym tego roku Śliwnicą (województwo podkarpackie) wstrząsnęła informacja o okrutnej zbrodni. 35-letnia Andrea P. wzięła swego syna na kolana, po to, by ośmiokrotnie dźgnąć go nożem. Później kobieta próbowała podpalić dom, a następnie popełnić samobójstwo. Pół roku po tej zbrodni prokuratura poinformowała, iż 35-latka trafi na badania sądowo-psychiatryczne. Kobiecie grozi nawet dożywocie.

Przywódca Donieckiej Republiki Ludowej zginął w zamachu

Rzeczpospolita 

Przywódca samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej, Aleksander Zacharczenko, zginął w eksplozji, do jakiej doszło w jednej z restauracji w opanowanym przez separatystów Doniecku - podaje serwis unian.info.

Przywódca Donieckiej Republiki Ludowej zginął w zamachu?

Rzeczpospolita 

Przywódca samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej, Aleksander Zacharczenko, zginął w eksplozji, do jakiej doszło w jednej z restauracji w opanowanym przez separatystów Doniecku - podaje serwis unian.info. Na razie media nie podają jaka była przyczyna eksplozji.



Syn pastora Chojeckiego oskarża Kowalskiego. „Oto miara upadku”. Kowalski odpowiada i odchodzi z partii! [VIDEO]

Najwyższy CZAS! 

Marian Kowalski, były kandydat na Prezydenta RP, ogłosił zupełnie niespodziewanie podczas wczorajszego programu na żywo, że kończy swoją przygodę z telewizją „Idź Pod Prąd”. Teraz w sprawie pojawiają się nowe informacje, syn Pawła Chojeckiego oskarża Kowalskiego, a ten wydaje oświadczenie. Po dwóch latach współpracy Marian Kowalski opuszcza telewizję „Idź Pod Prąd”. Były kandydat na Prezydenta […]

Terlikowski: Lekarstwo na skandal

Rzeczpospolita 

List abp. Carla Marii Vigan wywołał w Kościele trzęsienie ziemi. Były nuncjusz w Stanach Zjednoczonych oskarża w nim amerykańskich liberalnych hierarchów, a także niemałą część najwyższych urzędników Kurii Rzymskiej, w tym samego papieża Franciszka, o ukrywanie, a przynajmniej tolerowanie, homoseksualnych ekscesów kard. Theodore'a McCarricka.

Beck: Potraktowano mnie jako zdrajcę Europy

Rzeczpospolita 

Jak postrzegały Polskę czołowe postacie II RP? Jak wyglądało ich życie codzienne? W 100-lecie odzyskania niepodległości przybliżamy to czytelnikom w formie wywiadów. Pytania wymyśliliśmy, po odpowiedzi sięgnęliśmy do źródeł.

Lasota: Gdyby nie związkowcy, Reagan szybko ustąpiłby Jaruzelskiemu

Rzeczpospolita 

Zaczęło się od książki Pawła Zyzaka „Efekt domina", wydanej dwa lata temu. Mimo sensacyjnie brzmiącego podtytułu „Czy Ameryka obaliła komunizm w Polsce?" książka nie doczekała się recenzji. Powodem nie był wyłącznie rozmiar (1600 stron), gdyż wiadomo, że wielu recenzentów tylko przegląda recenzowane dzieła (są oczywiście wyjątki, jak na przykład mój poprzedni redaktor w „Plusie Minusie" Wojciech Stanisławski, którego recenzje są zazwyczaj majstersztykiem).

Krzyżak: Zrobiliście z Andrzeja wariata

Rzeczpospolita 

Bracia moi! Mijają prawie trzy lata od czasu, gdy bliżej współpracujemy, a wciąż nie mogę Was rozgryźć. Wystarczy, że zniknę na kilka dni, a natychmiast pakujecie się w kolejne awantury i przepychanki. Teraz specjalnie wyjechałem w tym samym czasie co Jarosław sprawiedliwy, bo myślałem, że pod jego nieobecność nic specjalnego nie zmalujecie. Po raz kolejny okazało się jednak, że gdy kota nie ma, myszy harcują...

Chrabota: Czego się boję

Rzeczpospolita 

Żyjemy w epoce kompletnej dewaluacji strachu. Stare strachy, strach metafizyczny przed potęgą Boga, strach przed morowym powietrzem, wojną i zniszczeniem praktycznie przestały się liczyć.

Szułdrzyński: Aktualne pytania Zanussiego

Rzeczpospolita 

Odzyskałem ostatnio wiarę w polskie kino. A to za sprawą raptem dwóch filmów, po obejrzeniu których miałem wreszcie wrażenie, że reżyser traktował widza poważnie. Nie chciał go wyłącznie rozbawić, nie chciał pouczyć z poczuciem wyższości (a i tak ta nauka to często tylko powtarzanie modnych haseł, w których polityczna poprawność zaklęła aktualne mody), ale zaproponował coś ciekawego: dyskusję na naprawdę poważne tematy.

Wolność nosi się w sobie

Rzeczpospolita 

Kiriłł Sieriebriennikow – dyrektor artystyczny teatralnego Centrum Gogola w Moskwie i ciekawy reżyser filmowy, twórca m.in. „Ucznia" o niebezpieczeństwach ideologizacji życia społecznego – w sierpniu 2017 r. został osadzony w areszcie domowym. Zarzucono mu zdefraudowanie 68 mln rubli z państwowych dotacji, które w latach 2011–2014 miały być przeznaczone na projekt „Platforma".

Новости России
Москва

Жители каких городов-миллионников могут позволить себе семейную ипотеку?


Zamiast teatru wolę cyrk

Rzeczpospolita 

Pisarz Andrzej Pilipiuk: Nie chodzę do teatru. Nie byłem na żadnej sztuce już całe lata – choć zachęcano mnie wielokrotnie. Nie odczuwam potrzeby. Wieści o kolejnych eksperymentach, „nowych odczytaniach" i „przesuwaniu granic sztuki" – po prostu mnie irytują. Może gdyby ktoś wystawił „Teorię Einsteina" Antoniego Cwojdzińskiego, dałbym się namówić – ale sztuka ta jest od dekad kompletnie zapomniana.

Rozdarta twarz kombatanta

Rzeczpospolita 

Pierre Lemaitre napisał niezwykłą powieść – francuscy krytycy nie mieli co do tego wątpliwości i wyróżnili „Do zobaczenia w zaświatach" prestiżową nagrodą Goncourtów.

Potwór może namieszać

Rzeczpospolita 

Psychologowie przekonują, żeby nie straszyć dzieci. Nie powinno się dręczyć ich baśniami braci Grimm, opowieściami o czarownicach i smokach pożerających księżniczki. A przecież potwory są kluczowym elementem filmów i książeczek dla dzieci, a nawet rodzinnych gier planszowych! Jasne, często wyglądają one równie sympatycznie jak rogaty foko-niedźwiadek z okładki „Pogromców potworów", ale potwór to potwór. Zawsze może namieszać.

Western o dziadku i dzikiej smarkuli

Rzeczpospolita 

W Teksasie roku pańskiego 1870 panowała anarchia, każdy czynił to, co sam uważał za słuszne" – czytamy w powieści Paulette Jiles, nominowanej w 2016 r. do prestiżowej na amerykańskim kontynencie National Book Award (przegrała z głośną „Koleją podziemną" Colsona Whiteheada, za którą autor zdobył również Pulitzera). I jak to zazwyczaj bywa w westernach – tych, którzy za słuszne uważają czynić dobro, jest mniej niż tych, dla których słuszne jest rabować i gwałcić. Dlatego też w Teksasie roku 1870...

Niewyparzony język noblisty z Karaibów

Rzeczpospolita 

Jeśli w literaturze kogoś można nazwać enfant terrible, to z pewnością V.S. Naipaula. Zapomnianego nieco laureata Nobla, piszącego po angielsku Hindusa z Trynidadu. Znakomitego reportera i wybitnego powieściopisarza.


Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
WTA

Путинцева в Бирмингеме завоевала третий титул WTA в карьере






Услуга по расчету и перерасчету жилищно-коммунальных платежей теперь доступна на портале mos.ru

Москвичей предупредили о росте цен на арбузы и дыни летом-2024

В мкр Климовск Подольска проведут работы по повышению надежности электроснабжения

Изучить и сравнить: сколько стоит купить и установить кондиционер в 2024 году