Мы в Telegram
Добавить новость
ru24.net
World News in Polish
Май
2021

Новости за 21.05.2021

Xiaomi Redmi Note 10 Pro: coraz bliżej ideału. To świetny telefon z jedną wadą - TELEPOLIS.PL

Najważniejsze artykuły – Google News (ru) 

  1. Xiaomi Redmi Note 10 Pro: coraz bliżej ideału. To świetny telefon z jedną wadą  TELEPOLIS.PL
  2. Promocja w RTV Euro AGD: mocny Redmi Note 9 w fantastycznej cenie!  gsmManiaK.pl
  3. [Promocje dnia] Realme X3 SuperZoom, Xiaomi Redmi Note 9, MacBook Air M1 i więcej kapitalnych ofert!  ANDROID.COM.PL
  4. Telefony Xiaomi w ofercie tygodnia Orange  TELEPOLIS.PL
  5. Orange ma dla Was w obniżonej cenie dwa dobre średniaki od Xiaomi  gsmManiaK.pl
  6. Zobacz wszystkie materiały... Читать дальше...

Premier reaguje na decyzję TSUE ws. kopalni Turów

Rzeczpospolita 

"Polski rząd nie podejmie żadnych działań, które mogłyby godzić w bezpieczeństwo energetyczne Polski" - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki w oświadczeniu w sprawie decyzji TSUE dotyczącej kopalni Turów.

Nie zabijać Platformy Obywatelskiej

Rzeczpospolita 

Świat jest niestety okrutny. Jak pamiętamy z westernów, ranne konie się dobija. Podobnie ze starymi psami. By oszczędzić im cierpień, prowadzi się je do uśpienia. To zawsze tragedia dla kochających właścicieli. Największy dramat.

Obietnice nowe, bo nieużywane

Rzeczpospolita 

Jarosław Gowin: „Na razie wyliczenia, kto ile zyska, kto ile straci, są bezpodstawne, ponieważ nie ma szczegółów".

Czy to koniec polityki, jaką znamy?

Rzeczpospolita 

Globalna sieć nie może być postrzegana jako forum dla racjonalnej i transparentnej debaty, a zatem nie można jej wykorzystywać do celów politycznych. Oprócz rozczarowania tym, że technologia cyfrowa nie sprzyja demokracji deliberatywnej, istnieje także sceptycyzm co do roli, jaką media społecznościowe odgrywają w wyborach.



Mastalerz-Migas: Cierpimy na narodową skłonność do samoleczenia

Rzeczpospolita 

Pacjenci, zwłaszcza młodzi, dużo czytają w internecie i przychodzą do lekarza z pewnym zasobem wiedzy o swoich dolegliwościach. Często fakty mieszają z nieprawdziwymi przekonaniami i bardzo trudno jest przekonać taką osobę do profesjonalnej opinii – mówi Karolinie Kowalskiej lekarka rodzinna - mówi Agnieszka Mastalerz-Migas, konsultant krajowy medycyny rodzinnej.

Dzikowski: Wcale nie byliśmy tacy świetni

Rzeczpospolita 

Jeżeli ktoś uważa, że Borys Budka musi odejść z funkcji przewodniczącego Platformy, to, zanim pójdzie do mediów, powinien mu to powiedzieć prosto w oczy. Inaczej to nie jest przyzwoite - mówi Waldy Dzikowski, poseł PO.

Ciągle skłóceni – Giedroyc i Kisielewski

Rzeczpospolita 

W swoim „Abecadle" Stefan Kisielewski napisał o Jerzym Giedroyciu: „Ja całe życie z nim się właściwie kłócę, ale mu wszystko zawdzięczam". Redaktor „Kultury" paryskiej odwzajemniał się stwierdzeniem: „Kłóciliśmy się, odkąd pamiętam". Przynajmniej w tej jednej sprawie się zgadzali.

Blokowiska dla każdego czyli awans rodem z PRL-u

Rzeczpospolita 

Zmniejszano normy powierzchniowe przypadające na osobę, co skutkowało zmniejszeniem powierzchni budowanych mieszkań. Rezygnowano z drewna i cegły, a rozwijano budownictwo z prefabrykatów, upraszczano formy architektoniczne, rezygnowano z balkonów.

Jak można sprzedać własne dziecko?

Rzeczpospolita 

Matka dostała od niego sto złotych za telefon do nas. Kontakt ze mną wyceniła na pięć dych, z siostrą na drugie pięć. Za tyle mogła sobie kupić dwa i pół litra wódki w dyskoncie.

Kobieta w pelerynie

Rzeczpospolita 

W znakomitej „Asystentce" (2019), najgłośniejszym i najcichszym zarazem filmie ery #MeToo, reżyserka Kitty Green na przykładzie jednego dnia z życia pracownicy dużej korporacji portretuje świat rządzony przez mężczyzn. Panuje w nim zmowa milczenia, kobiety są zastraszane i knebluje się im usta. Wszelkie próby przełamania takiego stanu rzeczy kończą się odbiciem od ściany, tym bardziej że oprawców nigdy nie widać. Teraz dostaliśmy dzieło z tego nurtu o diametralnie odmiennej tonacji. Bohaterka...

Biały mężczyzna i polskie tygrysy

Rzeczpospolita 

Nie wspomnienia Warszawy, Krakowa lub Tatr, lecz scena, którą widziałem po sto razy dziennie – dwadzieścia bosonogich kobiet ustawionych szerokimi zadami, gdy pochylają się nad zagonami ziemniaków. To jest Polska" – jeśli kogoś nie zniechęci ten opis, można mu szczerze polecić zapis rowerowej podróży Bernarda Newmana po przedwojennej Polsce. Odbył ją w 1934 r. i umiejętnie sportretował nasz kraj.

Pech tym razem może się przydać

Rzeczpospolita 

Miłośnicy planszówek od lat spierają się, czy istnieje coś takiego jak pech. Wiadomo przecież, że istnieją statystyki. Kiedy rzuca się kostką, prędzej czy później wypadnie niechciana jedynka. Na szczęście raz na sześć rzutów powinna trafić się szóstka. No, przynajmniej teoretycznie, bo w praktyce to różnie bywa.

Chwile drobne i ulotne

Rzeczpospolita 

Odkrywanie ciemnych zakątków psychiki to jeden z celów psychoanalizy jungowskiej. Właśnie doświadczenie tej terapii było inspiracją do napisania „Okruchów większej całości". Sesje psychoanalizy były prezentem, który autor zrobił sam sobie z okazji urodzin. Później wracał do nich, gdy czuł, że musi rozwiązać życiowe problemy. Efektem są opisane z perspektywy dojrzałego mężczyzny wspomnienia dzieciństwa spędzonego na PRL-owskiej wsi. Życie determinowała choroba psychiczna ojca autora.

Elvis i ja

Rzeczpospolita 

Gdyby nie Elvis, nie byłabym w stanie odtworzyć roku, a już na pewno nie dnia i miesiąca. Wiem jednak, że był to dzień jego śmierci, 16 sierpnia 1977 roku. Po wyjeździe z Polski – siedem lat przedtem jako emigrant – znajdowałam się na czymś w rodzaju czarnej listy, spisie osób, których wjazd na teren PRL-u był zabroniony. Na szczęście miałam już dwa obywatelstwa, a więc dwa paszporty i – całkiem legalnie – trzy nazwiska. Jeszcze większym szczęściem było to, że nie tylko nie wymyślono wtedy...

Новости России
Москва

Топ 3 лучших спектакля июня


Czy kapitalizm stał się nowym totalitaryzmem?

Rzeczpospolita 

Powinniśmy bać się totalitaryzmu. Doświadczenia historyczne aż za bardzo przekonują nas, że jest złem. Sprawa ta wydaje się oczywista, a jednak z uporem brniemy w jego nową formę, zachowującą pozory postępu, zmierzania ku świetlanej przyszłości.

Budowanie relacji z głowonogiem

Rzeczpospolita 

Narratorem nagrodzonego Oscarem dokumentu Pippy Ehrlich i Jamesa Reeda jest wychowany na Przylądku Dobrej Nadziei w RPA Craig Foster. W dzieciństwie uwielbiał poznawać podwodny świat, później jednak ze względu na pracę porzucił hobby. Po latach, przytłoczony obowiązkami i depresją, postanowił wrócić do fascynującej pasji tropiciela „trójwymiarowego lasu", bo tak Foster nazywa ocean. Przynosi mu to ukojenie.


Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
WTA

Потапова проиграла на старте турнира WTA-500 в Страсбурге






PizzaHut 5.2.8

Москвичей предупреждают о рекордно высоком давлении 24 мая

redBike cup #2 2024: 15 июня, г.Протвино 100 минут. Старт в 14:00

Появился трейлер исторического детектива «Плевако» с Сергеем Безруковым в роли легендарного российского адвоката