2021

Новости за 18.07.2021

Tour de France. Drugie zwycięstwo Pogacara!

wPolityce

Wielu uczestników wyścigu - w tym Pogacar, van Aert, Majka i Michał Kwiatkowski - jedzie z Francji do Japonii, gdzie w najbliższą sobotę odbędzie się wyścig o medale igrzysk olimpijskich.

Matteo Berrettini nie jedzie na igrzyska olimpijskie do Tokio

Dziennik

Tenisista Matteo Berrettini, który przegrał w finale Wimbledonu z Serbem Novakiem Djokoviciem, postanowił wycofać się z udziału w turnieju olimpijskim w Tokio. 25-latek, pierwszy Włoch, który wystąpił w finale tego turnieju, narzeka na kontuzję doznaną na trawiastych kortach.

Premier na podtopionych terenach: Na pewno nie będziemy załamywać rąk

Dziennik

Zrobimy wszystko, by te straty, które się tu pojawiły, zostały jak najszybciej usunięte; pomoc bezpośrednia już dotarła na konto tu w powiecie, w gminie Myślenice - powiedział w niedzielę w Głogoczowie premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu przebywa na terenach dotkniętych podtopieniami.

Nowa fala wirusa: Wiemy w kogo uderzy!

Wgodpodarce

Kolejne fale zakażeń koronawirusem w innych krajach ewidentnie przebiegają wśród osób niezaszczepionych – powiedział specjalista ds. chorób zakaźnych prof. Miłosz Parczewski, komentując sytuację pandemiczną

Drugie miejsce U20K w Challengerze w Konyi

Polski Związek Koszykówki

Reprezentacja Polski U20 kobiet po nerwowej końcówce zwyciężyła Turcję w ostatnim meczu FIBA Youth European Challengers 2021 i tym samym zajęła drugie miejsce w turnieju. Zwyciężyła niepokonana Francja, przed Polską i Rosją.