2021

Новости за 01.12.2021

Trenerzy po Chrobry – ŁKS

ŁKS Łódź

The post Trenerzy po Chrobry – ŁKS appeared first on ŁKS Łódź - oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.

Jest decyzja PiS w sprawie projektu ustawy o karaniu kobiet za aborcję

NewsWeek.pl

Sejm w środę wieczorem rozpoczął debatę nad obywatelskim projektem ustawy całkowicie zakazującym aborcji. Z projektu wynika, że przerwanie ciąży mogłoby być traktowane jak zabójstwo. Za jej dokonanie mogłoby grozić nawet 25 lat więzienia lub dożywocie. Posłowie opozycji – choć PiS odrzucił projekt – obwiniali rządzących o wprowadzanie fundamentalistów do polskiego sejmu.

Niewolnicy osobistej kultury

wPolityce

Obydwu panów obleciał strach przed zarzutem udziału w politycznym wydarzeniu, bo byłoby to równoznaczne z naruszeniem przez sędziów zasady „apolityczności”.

Przerwany mecz przez atak serca

Chelsea Live

Mecz Watford - Chelsea został mna kilkanaście minut przerwany, ponieważ jeden z kibiców doznał ataku serca.
Do niebezpiecznej sytuacji doszło około 14. minuty meczu a spostrzegawczością wykazał się Marcos Alonso który skierował medyków Chelsea do zagrożonego sektora.

Okazało się, że ataku serca doznał jeden z kibiców Watford. Medycy zespołu gości udzielili widzowi pomocy - według pojawiających się w mediach społecznościowych informacji, stan kibica udało się ustabilizować i został on przewieziony do szpitala. Читать дальше...

Damian Schulz: Jest kilka elementów, które możemy poprawić

Siatka.org (Strefa Siatkówki – Mocny Serwis)

PGE Skra Bełchatów w 1/16 Pucharu CEV spotkała się z VK Duklą Liberec. Bełchatowianie odnieśli pewne trzysetowe zwycięstwo, a szansę pokazania się otrzymali gracze, którzy w ligowym sezonie do tej pory nie mieli zbyt wielu okazji do gry w pierwszym składzie. Najlepiej punktującym siatkarzem w meczu był Damian Schulz, zdobywca 16 oczek. – Zagraliśmy dobrze, […]

Bartosz Szeliga po meczu z Chrobrym

ŁKS Łódź

The post Bartosz Szeliga po meczu z Chrobrym appeared first on ŁKS Łódź - oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.

Kary za aborcję. Protest "Strajku Kobiet" przed Sejmem

Polsatnews.pl

Sejm zajmował się w środę wieczorem obywatelskim projektem zaostrzającym kary za dokonanie aborcji. W nowych przepisach wprowadzono definicję dziecka poczętego, a za umyślne pozbawienie życia grozić może nawet dożywocie. W reakcji na prace nad projektem Strajk Kobiet zorganizował przed budynkiem Sejmu protest.

Aleksander Śliwka: Musieliśmy wygrać za trzy punkty

Polsatsport.pl (Siatkówka)

- Jeśli chcemy wyjść z tej trudnej grupy, to musieliśmy wygrać za trzy punkty - powiedział siatkarz Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle Aleksander Śliwka po zakończonym zwycięstwem 3:0 inauguracyjnym występie w Lidze Mistrzów przeciw słoweńskiej drużynie OK Merkru Maribor 3:0.

USA: Wykryto pierwsze zakażenia Omikronem

Do Rzeczy

W Kalifornii stwierdzono pierwszą w USA infekcję nowym wariantem koronawirusa Omikron - poinformowały w środę amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). Dodano, że testy na obecność koronawirusa, przeprowadzone u bliskich zakażonej osoby, dały negatywny wynik.