30
31

Мега МИС за трофеј Купа Милан Цига Васојевић против Партизана 1953!

КРАЉЕВО – МЕГА МИС 74:82 (22:20, 12:22, 24:18, 16:22)

Кошаркашице Меге МИС су у другом неизвесном полуфиналу националног Купа савладале Краљево и заказале велико финале против Партизана 1953 у недељу од 19.00 сати.

Утакмица је у уводним минутима била потпуно изједначена, а после пет минута игре Мега је била нешто боља и повела 12:5. Одговориле су Краљевчанке мини серијом 5:0, а до прве паузе практично се играло кош за кош – 22:20.

И у другој четвртини ситуација се није променила, екипе су биле потпуно егал. После више од два минута без коша, на семафру је дуго стајао резултат 27:25. Повела је Мега после пет везаних поена Поповић у 26. минуту 30:27. Наставиле су Београђанке да контролишу резултат, повећале после тројке Росић на 37:28, а на полувреме отишле са 42:34.

Смањило је Краљево на старту треће деонице на 40:43, после по два слободна бацања Рајић и Емануел и повело у 25. минуту – 48:47. Појачала је Мега ритам, вратила предност преко непогрешиве Недељков (54:52). Погађале су Краљевчанке, али и Недељков тројке, па су Београђанке имале мали вишак и на последњој паузи – 60:58.

Подигла је две везане тројке Росић на почетку четврте четвртине и подигла на 66:58. Одговорила је тројком Меховић, па са два пенала Емануел и у 35. минуту је опет све било отворено – 62:66. Није Мега искористила два напада, али ни Краљево, па је после асистенције и можда и кључне тројке Поповић два и по минута пре краја Мега повела 74:66. Тачку на победу Меге својом четвртом тројком ставила је сјајна Недељков на 1:40 пре последње сирене – 77:68, а онда додала и пету тројку за 82:70!

Комплетну статистику погледајте овде

Фото галерију погледајте овде

ИЗЈАВЕ

Драгана Гобељић

-Честитала бих Меги на победи и пожелела срећу у финалу. Ми смо са новим тренером одговорили на њихову агресивну игру, буквално 38 минута играли са екипом која је доста млађа од нас. Јако сам поносна на моје саиграчице и стручни штаб. Треба да извучемо поуке за предстојећи плеј-оф.

Јована Поповић

-Честитам Краљеву на фер и коректној игри, а Драгани Гобељић на лепим похвалама. Утакмица је била тешка и захтевна. Имали смо и падова, али смо успели да се извучемо. У финалу нас очекује утакмица са Партизаном која је веома добра екипа. Треба да уочимо грешке које смо правили и исправимо их.

Марко Димитријевић

– Ово је мој први сусрет са женском кошарком, до сада сам радио са мушкарцима. Моје играчице су веома емотивно доживеле ову утакмицу, то се видело у свлачионици на крају. Радимо заједно свега четири дана. Доста тога смо променили. Оне су одговориле концентрисано на моје захтеве, данас су дале све од себе, а то је био једини мој захтев. Знали смо да је екипа Меге једна од најдоминантнијих екипа у земљи, да морамо да им испарирамо у трчању и агресији и играју са 12 играчица. Нама је фалила једина права петица Ивана Брајковић.

Милан Видосављевић

-Хвала колеги и Драгани Гобељић на лепим речима. Краљево је наш велики спортски ривал, годинама играмо добре и квалитетне утакмице као што је била и ова вечерас. Знали смо да су променили тренера и да су кратко заједно, па нисмо знали шта нас чека. Нису играли комплетни, одиграли су, слободно могу да кажем, „мушку“ утакмицу. Честитам мојој екипи која је била веома нервозна вечерас. Нама је ово четврто учешће у Купу заредом, четврто финале, а до сада никада нисмо били фаворити. Ове године сви причају да смо фаворити. Ове девојке су се бориле са тим и победиле. Два пута смо изгубили у Нишу, надам се да ћемо ове години отићи корак даље.