Автомобіль тижня. Maserati Grecale
Кросовер Maserati Grecale “народжувався” дуже довго та з великими складнощами. Ще восени 2020-року італійці офіційно повідомили, що через рік вони представлять абсолютно нову модель. В реальності ж прем'єру новинки переносили аж двічі та лиш нещодавно офіційно представили “молодшого брата” Levante.
Попри такий статус, новий паркетник виявився всього на 16 сантиметрів коротшим за “старшого брата” і на 2 сантиметри вужчим за нього (Grecale має 4847 мм завдовжки та 1979 мм "без дзеркал" завширшки). Тому записувати його в конкуренти Porsche Macan буде не зовсім вірно — ближчим до новинки за габаритами буде, наприклад, Range Rover Velar.
Сам кросовер виконано у фірмовому стилі Maserati. Це добре видно по фальшрадіаторній решітці, формі капота, повітрозабірниках в передніх крилах, а також характерній оптиці. Італійці запевняють, що хотіли зробити авто в стилі Maserati 3200 GT, але на виході про нього тут нагадує хіба що форма передньої оптики.
В інтер'єрі кросовера використовується тільки натуральна шкіра та дерев'яний шпон, який на деяких версіях можна замінити на вставки з карбону. Цікавою особливістю салону можна назвати те, що на передній панелі там буде встановлено одразу чотири екрани. На панелі приладів використовується 12,3-дюймовий екран. Ще один дисплей з такою ж діагоналлю використовується в мультимедійній системі на Android OS, а нижній 8,8-дюймовий тачскрін заміняє в кросовері модуль керування кліматичною установкою.
Найнепомітніший дисплей використовується в годиннику автомобіля. Окрім своєї стандартної функції він може показувати рівень прискорення автомобіля, змінюватись на компас, або демонструвати роботу голосового помічника. В дорогих версіях можна встановити ще два додаткових екрани. За допомогою 6,5-дюймового на задньому дивані можна керувати третьою зоною клімат-контролю, або контролювати швидкість та показники навігатора через проєкційний екран навпроти водія.
В основі нового кросовера лежить модернізована версія платформи Giorgio. Вона також використовується в паркетнику Alfa Romeo Stelvio, але для Maserati інженери збільшили розмір колісної бази та попрацювали над підвіскою. Спереду тут використовуються подвоєні поперечні важелі, а на задній осі — багатоважільна конструкція. В базовому виконанні встановлені стандартні пружини, а ось в топових версіях буде використовуватись трикамерна пневмопідвіска за допомогою якої можна змінювати кліренс в діапазоні 3 сантиметри.
Наразі кросовер представлено в трьох модифікаціях: GT, Modena і Trofeo. У всіх випадках ви отримаєте повноприводну трансмісію та восьмидіапазонний “автомат” ZF, а єдине що буде відрізнятися — це двигун та деяке обладнання. Наприклад, для початкової версії GT передбачено дволітровий турбомотор, що працює в тандемі зі стартер-генератором. На межі своїх можливостей цей агрегат видає до 300 кінських сил і 450 Н•м крутного моменту, чого достатню, щоб розганяти кросовер до 100 км/год за 5,6 секунди.
У виконанні Modena використовується дещо форсована версія цього двигуна. Його потужність була збільшена до 330 кінських сил, а показник крутного моменту залишився на тому ж рівні. Починаючи з цієї модифікації на автомобіль встановлюватимуть задній диференціал з “самоблоком”, а динаміка розгону до “сотні” тут покращилась всього на 0,3 секунди.
Найпотужнішою версією кросовера стала Maserati Grecale Trofeo. Під її капотом вже встановлено трилітровий V6 з двома турбінами, який раніше можна було побачити на середньомоторному спорткарі MC20. На кросовері цей двигун зможе розвивати 530 кінських сил і 620 Н•м крутного моменту, чого достатньо щоб розганяти Grecale до 100 км/год всього за 3,8 секунди. При цьому, модифікація Trofeo буде виділятися не тільки потужнім двигуном, а й наявністю керованого електронікою заднього диференціала.
На цьому лінійка модифікацій не закінчується. В Maserati заявляють, що саме Grecale стане ще й першим електромобілем в історії марки. Серійну версію електричного кросовера обіцяють представити лише через рік, але вже відома більшість його характеристик. Наприклад, крутний момент електродвигунів тут сягатиме 800 Н•м, а під підлогою паркетника встановлюватимуть блок батарей ємністю 105 кВт•год.
Виробництво Maserati Grecale вже налагоджено на заводі в Кассіно, де вже давно випускають Alfa-Romeo Gulia і Stelvio. В країнах Європи вже почали приймати замовлення на новий кросовер: наприклад, у Німеччині за нього просять від 71 519 до 111 003 євро. Що ж до українського майбутнього кросовера, то, як нам відомо, попри зацікавлення імпортера у продажах цієї моделі, назвати конкретні строки зараз ніхто не береться.