Комітет Європарламенту з міжнародної торгівлі INTA підтримав пролонгацію режиму ліберальної торгівлі для України до червня 2025 - Качка
"Ще тиждень тому до пропозиції Єврокомісії було подано більше 100 правок в аграрному та торговому комітеті. Майже всі вони пропонували звузити доступ до ринку ЄС української продукції. Причина - вимоги фермерів та прийдешні вибори до Європарламенту.
Через активну роботу з державами-членами - і перш за все Польщею, з євроінституціями і євродепутатами вдалось зменшити кількість правок, які голосувалися до двох. І вони не набрали достатніх голосів.
Вже це означає, що нормальна європейська політика бере верх над передвиборчою гонкою за медійно привабливими рішеннями.
Зрештою, як би не було складно вибудовувати внутрішню аграрну політику ЄС, підтримка Європарламенту для нас політично важлива. Щоб ніхто не спекулював, що егоїзм бере верх над солідарністю з Україною", - написав Качка.
За його словами, "для нас це перший практичний тренінг з перегорів про вступ у частині аграрної політики. Такий собі learning by doing. Аграрне лобі в ЄС вже мислить категоріями передвступних переговорів. Для того, щоб вони були комфортними для деяких гравців на ринку ЄС, їм треба загнати Україну в якомога гірші базові умови.
На жаль, розділ по агро в розкладі майбутніх перегорів стоїть десь в середині черги. А це означає тривалий час перш, ніж переговори по суті почнуться. Увесь цей час українська агропродукція буде під тиском з боку аграрного лобі ЄС.
Тому ми знаходимось в ситуації Аліси Льюїса Керола (відчуваю як двозначно це звучить для літературознавців) - треба сильно бігти, аби хоча б лишатись на місці.
Ну і маємо теж фізичне порівняння - сполучені ємності - конструктив у діалозі з Польщею перекладається на конструктив у євроінституціях. І навпаки. Тому вся робота в Брюсселі - вона перш за все про розблокування кордонів.
Як кажуть поляки - pozdrawiam i do zobaczenia - наступна подія Україно-польська міжурядова комісія в понеділок і наступний раунд інтенсивних переговорів".
Нагадаємо: ЄС в 2022 році в якості жесту підтримки українського народу відмінив всі квоти та мита на українське продовольство до червня 2023. Пізніше ЄС пролонгував режим ліюеральної торгівлі до червня 2024.