Добавить новость
ru24.net
Все новости
Март
2024

Чи будити дитину вночі для годування?

0

Зустрічаються іноді мами, яких хтось міг би назвати щасливими. Тому що вони питають в консультантки з грудного вигодовування: «А чи треба будити дитину для годування, якщо вона спить всю ніч?».

В грудному годуванні все й завжди залежить від певної ситуації у парі мама-малюк. Отже, й відповідь на це питання не буде однозначною для всіх.

Нічні годування – важливі

Всім відомо, наскільки важливі нічні годування для достатньої стимуляції лактації, особливо до року. І окремо критично важливі – до 6 місяців дитини, коли грудне молоко є єдиним харчуванням дитини. Але буває, що навіть при дотриманні всіх правил організації грудного вигодовування – прикладанні до грудей на сигнали дитини до годування, відсутність замінників материнських грудей (пустушок, сосок), чуйному реагуванні мами на потреби дитини, спільному сні – малюки іноді починають спати вночі дуже міцно. Сон їх триває досить довго, навіть 6 та більше годин поспіль. А мамі ж так хочеться поспати хоч трохи довше, ніж доступні їй в перші місяці в кращому випадку 2-3 години поспіль! 

Тому зрозуміла зацікавленість батьків, які хочуть більше відпочивати, але й лактації нашкодити не хочеться. До речі, в мене є для втомлених батьків хороші новини. Згідно великій кількості досліджень (і всупереч поширеній в суспільстві думці), дітки на винятковому грудному вигодовуванні та їхні батьки сплять більше, ніж дітки, які вигодовуються сумішшю, особливо вночі, і якість їх сну краща!

Так як же діяти? Будити чи не будити дитину для годування?

Перед тим, як прийняти рішення, необхідно оцінити ситуацію з годуванням та відповісти собі на кілька питань.

Якого віку дитина?

  • Якщо малюк новонароджений або молодший, ніж місяць-півтора, то тривалі сни можуть бути для нього небезпечні. На жаль, дуже часто трапляється ситуація, коли дитина до місяця «добре спить» просто тому, що вона занадто слабка, щоб прокинутися та «вимагати годування». В результаті вона все рідше отримує груди, все слабше смокче, що може привести до критичної ситуації. Саме тому в наказі МОЗ України вказано, що необхідно будити новонародженого для годування грудьми, якщо він спить занадто довго (тобто не виходить його годувати хоча б мінімально необхідні 10-12 разів на добу).

Як малюк набирає вагу?

  • Якщо набір ваги хороший, графік набору вкладається в таблиці, розроблені ВООЗ для оцінки фізичного розвитку дітей, то, можливо, й немає необхідності будити дитину. Також враховуємо, чи багато дитина бруднить (до 4-6 тижнів) та наповнює підгузків. Якщо дитина набирає вагу слабо, особливо якщо її графік виходить з нормального для неї особисто коридору, або рухається за нижньою межею, якщо після деякого періоду довгих нічних снів прибавки дуже зменшилися, якщо мало забруднених та наповнених підгузків, якщо сеча виглядає концентрованої, насиченою – тоді, звичайно, буде розумно не чекати самостійного прокидання та будити дитину частіше.

Як витримують великі перерви в годуванні мамині груди?

  • Існує багато документів та досліджень, які вказують на те, що тривалі перерви в годуванні і особливо, коли дитина починає спати протягом всієї ночі – збільшують ризик лактостазів та маститу. Крім того, переповнення грудей вмикає в роботу речовину, яка називається «інгібітор лактації», що скорочує виробництво молока. Тому, якщо мама відчуває сильне переповнення та біль у грудях, коли дитина занадто довго спить, якщо знижується лактація, то однозначно слід скорочувати перерви та будити дитину для попередження застоїв та для достатньої стимуляції лактації.

Отже, можна підсумувати:

  • якщо не спостерігається сильного переповнення грудей,
  • якщо після нічної перерви у мами не виникають застої,
  • дитина старша місяця та добре набирає вагу,
  • ви впевнені, що добре розумієте сигнали дитини до годування,
  • у догляді за малюком відсутні замінники грудей

– тоді, можливо, немає необхідності будити дитину. Відпочивайте, батьки, поки є можливість, адже цілком може статися, що щастя спати більше, ніж кілька годин поспіль – ненадовго. Адже попереду ще стрибки зростання, розвитку, зуби, прикорм, нові навички …

 Всім удачі!

Джерела:

Mastitis: causes and management, © World Health Organization 2000

Nighttime breastfeeding behavior is associated with more nocturnal sleep among first-time mothers at one month postpartum. Doan T еt al. 2014

Breast-feeding increases sleep duration of new parents. Doan T еt al. 2007

Запис Чи будити дитину вночі для годування? спершу з'явиться на Маргарита Лежепекова ????.




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus




Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
Australian Open

Российские теннисистки Андреева и Шнайдер вышли в полуфинал чемпионата Австралии






Обещал место в Госдуме за взятку: москвич пойдет под суд за обман владимирца на 5 миллионов рублей

Силовики поймали пьяного таксиста, протаранившего две машины в Москве

Выставка «АРТ МИР» пройдет на Нижегородской ярмарке с 1 по 9 февраля

TotalEnergies хочет возобновить работу над СПГ-проектом в Мозамбике, но форс-мажор пока сохраняется