Мы в Telegram
Добавить новость
ru24.net

BusinessInsider.com.pl

Новости от Russia24.pro

Russia24.pro Каталог
Май
2024
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
28
29
30
31

Все новости

Szpitale zadłużone na potęgę. Ministerstwo pracuje nad zmianami w systemie

BusinessInsider.com.pl 

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, zadłużenie szpitali w Polsce może osiągnąć alarmującą kwotę 22 mld zł do końca 2024 r. Informacje te zostały przekazane przez wiceministra zdrowia, Wojciecha Koniecznego, podczas debaty poświęconej samorządowi terytorialnemu w Sejmie.

Ile zarabiają pielęgniarki? Wiceminister podaje kwotę: ponad 12 tys. zł brutto

BusinessInsider.com.pl 

Wiceminister zdrowia Marek Kos odpowiedział na interpelację poselską, dotyczącą braków kadrowych wśród pielęgniarek i położnych. Przedstawiając działania swojego resortu w tej sprawie, podał kwoty, jakie miesięcznie zarabiają przedstawicielki tych profesji. Według danych przedstawionych przez wiceministra, kwoty te wynoszą od 8 tys. 723 zł do 12 tys. 241 zł brutto.

Zwolnienia grupowe. Przybyło zgłoszeń, oto skala

BusinessInsider.com.pl 

Kwiecień przyniósł kolejne plany zwolnień grupowych — wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Wynika z nich, że firmy chcą zwolnić niemal 2,5 tys. pracowników.

Trwalsze produkty i nadające się do naprawy. Unia wymusza zmiany

BusinessInsider.com.pl 

Unia Europejska wprowadza nowe standardy dotyczące ekoprojektowania, które mają na celu zwiększenie trwałości produktów i ich zdolności do powtórnego użycia, naprawy, renowacji i recyklingu. Nowe regulacje mają na celu stworzenie zachęt dla przemysłu do myślenia o obiegu zamkniętym już na etapie projektowania produktów.

Polska na 7. miejscu wśród państw, które zyskają na wdrożeniu AI

BusinessInsider.com.pl 

Polska gospodarka może skorzystać na sztucznej inteligencji (AI) bardziej niż wiele innych krajów. Zajęliśmy 7. pozycję na liście państw z UE, USA, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii, które najbardziej mogą zyskać na tej technologii — wynika z raportu EY i Liberty Global. W raporcie podkreślono, że AI może zwiększyć zdolność produkcyjną Polski do poziomu odpowiadającego pracy 4,9 mln osób rocznie.Niemiecka gospodarka wygrzebuje się z dołka. Gaśnie pesymizm w przemyśle

BusinessInsider.com.pl 

Indeks koniunktury ifo w Niemczech utrzymał się w maju na poziomie 89,3 pkt. Firmy były mniej zadowolone z bieżącej sytuacji biznesowej, ale w oczekiwaniach na przyszłość pojawiło się sporo optymizmu. Najbliżej wyjścia z dołka jest sektor produkcyjny, co daje nadzieję polskim poddostawcom.

Szef MSZ Litwy: Rosja może organizować zamachy terrorystyczne w krajach NATO

BusinessInsider.com.pl 

Gabrielius Landsbergis, minister spraw zagranicznych Litwy, wyraził obawy, że bierna postawa państw zachodnich może zachęcić Rosję do podejmowania działań hybrydowych w krajach bałtyckich, w tym w Polsce. Mówił też o potencjalnych rosyjskich zamachach terrorystycznych w krajach NATO.

Prezydent spotkał się z protestującymi rolnikami

BusinessInsider.com.pl 

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami Związku Rolniczego "Orka", którzy protestowali w Sejmie. Rolnicy domagali się spotkania z premierem Donaldem Tuskiem na temat unijnego Zielonego Ładu.

PIE: zapotrzebowanie na pracowników będzie rosnąć

BusinessInsider.com.pl 

Zapotrzebowanie na nowych pracowników, choć obecnie niskie, będzie rosnąć wraz z poprawą kondycji gospodarczej — prognozuje Polski Instytut Ekonomiczny. Ta ocena to komentarz do najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, opublikowanych w poniedziałek.

Polska 2050 chce zmieniać zakaz handlu. Już jest sprzeciw

BusinessInsider.com.pl 

Polska Izba Handlu (PIH) apeluje o odrzucenie projektu nowelizacji ustawy autorstwa Polski 2050, który przewiduje wprowadzenie dwóch niedziel handlowych w miesiącu. Według PIH taki ruch mógłby mieć szkodliwe skutki dla mikroprzedsiębiorców, którzy obecnie mają szansę konkurować z sieciami wielkopowierzchniowymi.

Elon Musk zbuduje superkomputer. "Gigafabryka"

BusinessInsider.com.pl 

Elon Musk — właściciel X oraz szef Tesli i SpaceX — zapowiedział kolejny duży projekt. Jego start-up zbuduje superkomputer, który miliarder nazywa "gigafabryką obliczeń".

Rekord bezrobocia od 1991 r. Nowe dane GUS

BusinessInsider.com.pl 

Kwiecień to zwykle nie był miesiąc do bicia rekordów bezrobocia. Ale tak niskiej liczby bezrobotnych w tym miesiącu, jak wyliczył właśnie GUS, nie było aż od 1991 r. GUS podał dane, które są jeszcze lepsze od tych, publikowanych przez resort pracy na początku miesiąca.

Zbigniew Ziobro przemówił w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

BusinessInsider.com.pl 

Kolejne publikacje na temat nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości sprawiły, że głos w tej sprawie zabrał Zbigniew Ziobro. Były minister w najnowszym wpisie atakuje Donalda Tuska i jego współpracowników, sugerując im łapówkarstwo. Rzecz w tym, że przez osiem lat w żadnej z tych spraw nie udało się udowodnić winy politykom z otoczenia dzisiejszego szefa rządu.

Новости России
Москва

Эксперт Президентской академии в Санкт-Петербурге об инвестировании в отечественные цифровые технологии


Fundusz Sprawiedliwości. Michał Dworczyk: ja nic nie wiedziałem

BusinessInsider.com.pl 

Były szef KPRM Michał Dworczyk utrzymuje, że podczas rządów PiS nie był w pełni świadomy działań Ministerstwa Sprawiedliwości. Przerzuca za to odpowiedzialność na stronę koalicjanta. — Suwerenna Polska w sposób samodzielny kierowała resortem — stwierdził.

Wraca ustawa wiatrakowa. Znów szykuje się spór o odległość od zabudowań

BusinessInsider.com.pl 

Prawdopodobnie w czerwcu poznamy nowy projekt tzw. ustawy wiatrakowej — donosi portal money.pl, który dotarł do Oceny Skutków Regulacji. Zapewne nie wszystkim spodoba się proponowana odległość turbin od zabudowań. Branża wiatrakowa liczy z kolei na szybkie wdrożenie nowego prawa.

Daniel Obajtek unika komisji śledczej. "Przyjdę po wyborach"

BusinessInsider.com.pl 

"Nie będę małpą w cyrku Michała Szczerby" — napisał na platformie X były prezes Orlenu Daniel Obajtek. Dołączył też oświadczenie, w którym daje do zrozumienia, że nie pojawi się na zaplanowanym na wtorek przesłuchaniu przed komisją śledczą ds. afery wizowej. "Będę do dyspozycji po wyborach" — poinformował polityk PiS.

W niemieckiej fabryce praca tylko dla Polaków? Firma reaguje

BusinessInsider.com.pl 

Po niemieckim mieście krąży plotka, że w wielkiej fabryce klapków słynnej firmy Birkenstock pracują już wyłącznie Polacy. Według tych doniesień wszystkich zatrudnionych Niemców miały objąć już zwolnienia. Firma zaprzecza, choć przyznaje — Polacy stanowią większość zatrudnionych.


Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
WTA

Касаткина опустилась на 13-ю строчку в рейтинге WTA, Рахимова поднялась на 18


Поддержка проектов в области культуры и искусства

Четвертый класс пожарной опасности спрогнозировали в Подмосковье до 29 мая

Экоакция «Удивительный лес» прошла 11 раз в Подмосковье

В Тамбове состоялся турнир по теннису, посвящённый Дню химика