Новости за 20.05.2017

Sportovně technická komise dračích lodí při ČSK

Od roku 2016 působí výborem Českého svazu kanoistů schválená Sportovně technická komise (STK) dračích lodí. A to na základě skutečnosti, že odvětví dračích lodí patří do gesce mezinárodní kanoistické federace ICF jíž je Český svaz kanoistů členem.
Jejím úkolem je vytváření podmínek pro splnění všech nutných kritérií, aby se dračí lodě mohly v budoucnu v podobě sportovní sekce zařadit mezi plnohodnotné a státem podporované pádlovací sporty pod Českým svazem kanoistů.

Fuksa porazil v Montemoru olympijského vítěze Brendela, kterého pak diskvalifikovali

Kanoista Martin Fuksa jasně triumfoval v prvním závodě Světového poháru v portugalském Montemoru. S náskokem dvou sekund předčil v cíli souboje na 1000 metrů olympijského vítěze Sebastiana Brendela, který byl však později diskvalifikován kvůli nízké váze lodi. Na druhé místo se tak posunul Oleg Tarnovskij z Moldávie, třetí byl Sergio Diaz z Kolumbie.