21
22
23 24 25 26 27 28 29 30 31

Новости за 26.08.2017

Sobotní finále: tři medaile a úžasná atmosféra. V neděli pojedou Češi desetkrát v bojích o medaile

Tři medaile z olympijských disciplín získali čeští rychlostní kanoisté v sobotních finálových soubojích na mistrovství světa v Račicích před tisícovkami fanoušků na zaplněných tribunách Labe arény. Kanoista Martin Fuksa dobyl stejně jako v letech 2014 a 2015 stříbro na kilometrové trati. Kajakář Josef Dostál si věřil na zlato, avšak získal bronz a má tak kompletní sbírku medailí ze singlkajaku na kilometru. Příjemným překvapením byl bronz deblkajaku Jakub Špicar, Daniel Havel. V sobotním odpoledni... Читать дальше...

Špicar a Havel získali na deblkajaku bronz. Pomohl jim k němu bugr z tribun

Útočili jako „nenápadní“ ze zadních pozic. A atak jim vyšel. Jakub Špicar a Daniel Havel získali na mistrovství světa bronz v závodě deblkajaků na kilometru. Pro Špicara jde o první medaili z mistrovství světa dospělých, Havel obohatil svou sbírku ze čtyřkajaku. „Cítil jsem, že se celou trať pohybujeme kolem třetího místa. Ve finiši jsem se trochu bál, protože jsem věděl, že Slováci budou mít hodně silný závěr. Ale když jsem viděl, jak Němci vytuhli, říkal jsem si, že už to snad nějak dopadne,“ říkal Havel. Читать дальше...

Bronzový Dostál: Cítil jsem se nezastavitelný, ale nevydržel jsem

Před mistrovstvím světa v Račicích vyhlásil útok na dvě zlaté medaile. Tenhle cíl se už Josefu Dostálovi nesplní: český kajakář skončil na kilometrové trati třetí. Ač od začátku kontroloval čelo závodu, v závěru nestačil na vítězného Toma Liebschera z Německa a na Fernanda Pimentu z Portugalska. „Mírné zklamání to je,“ přiznal Dostál, mistr světa z roku 2014 a stříbrný medailista z roku 2015, který po konci nezvykle dlouho seděl na molu a zíral do vody.

Jeď, jeď, jeď, jeď a finišuj, co to půjde! Tak se hnal Fuksa za stříbrem z mistrovství světa

Stál opřený o pádlo a těžce se vydýchával. V tom k němu přiskočil otec, objal ho a dal mu pusu na tvář. Kanoista Martin Fuksa se právě stal na domácím šampionátu v Račicích vicemistrem světa na kilometrové trati, když ve finiši nestačil jen na famózního Němce Sebastiana Brendela. „I tak jsem hrozně šťastnej, je naprosto skvělý, že jsem získal medaili,“ říkal emotivně Fuksa.